Sugniuždytos mamos istorija – „TV Pagalbos“ studijoje.
Kristina studijuoti magistro išvyko į Šveicariją. Moteris pradėjo dirbti Ženevoje, po to išvažiavo į Bazelį, ten ir sutiko savo būsimą vyrą. Jis ispanas, bet gyveno Šveicarijoje.
„Buvo kartais virpesių, kad gal kažkas ne taip. Bet jis po to ateidavo, atsiprašydavo, viskas buvo gražu. Jo pasipiršimas nebuvo toks, kokio aš norėjau ir tikėjausi. Pasipiršti jį spaudė jo tėvai, nes aš jau pastojau“, – pasakoja Kristina.
Dar 3–4 Kristinos nėštumo savaitę jos sugyventinis pradėjo keistai elgtis: kaltinti ją dėl dalykų, kurių ji nedarė. Nors moteris jautė, kad tokių santykių tęsti nebegali ir pasiryžo palikti ispaną vaikiną, tądien jis atsiprašinėjo ir ji atlyžo. Neilgai trukus pora susituokė.
„Dar vaikui negimus, jis mažai kuo padėdavo, turėjau viską pati daryti, jis nelabai rūpinosi. Kai gimė vaikas tai pirmomis savaitėmis jam buvo labai įdomu, bet po to susidomėjimas labai greitai krito“, – sako Kristina ir prideda, kad neilgai trukus jis pradėjo labai vėlai grįžti į namus ir dukrytei nerodė jokio dėmesio.
Ikiteisminis tyrimas dėl tvirkinimo
Kai vaikui buvo vos 6 mėnesiai, Kristinai pradėjo kirbėti mintis, kad reikėtų skirtis su vyru. Moteris prisimena, kad iš vyro sulaukdavo psichologinio smurto, žeminimo, keistų pasiūlymų.
„Kai kūdikiui buvo diegliai, jis mane kaltino, kad per šiltai jį aprengiau. Jis sakė, kad reikia vaiką išrengti ir išnešti į balkoną, nors buvo žiema.
Jis sakydavo, kad ispanus labiau gerbia, kad ispanų pilietybė yra vertesnė už lietuvių, kad jo šeima yra turtingesnė. Net prasidėjo įžeidinėjimai finansų ir tautybės pagrindu“, – sako Kristina.
Moteris pasakoja, kad nusprendusi su vyru kartu nebegyventi, ji iš jo sulaukė daugybės grasinimų – vyras tikino, jog su ja susidoros. Skyrybos truko 5 metus, teismas vaiko globą priskyrė mamai.
„Dukros tėvas susitikimo metu, matydamasis su dukra... Buvo pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl tvirkinimo. Pastebėjau dukroje elgesio požymius, kurie pradėjo kelti nerimą. Vaiko teisės Šveicarijoje į tai visiškai nekreipė dėmesio, atrodo, čia nieko neįvyko. Tada pradėjau kalbėti su daktarais. Net daktarai, pediatrai, skambino pranešti Vaiko teisėms, bet net tada jie neatkreipė dėmesio. Jie tik dar labiau spaudė, kad ilginčiau vaiko susitikimus su tėvu, kad leisčiau naktinius vizitus savaitgaliais“, – šokiruojančią istoriją pasakoja Kristina ir prideda, kad net vaiko psichologas nerekomendavo pradėti naktinių vizitų, bet ir į tai Šveicarijos institucijos nereagavo.
Šveicarijoje buvo pradėtas ikiteisminis tyrimas, bet dėl įkalčių stokos buvo nutrauktas.
Su dukra grįžo į Lietuvą, bet istorija dar nebaigta
Institucijų neveiksnumas paskatino Kristiną grįžti į Lietuvą.
„Iš pradžių pasidarė ramiau, nes vistiek yra šeima, giminės, aš čia galiu kalbėti savo kalba. Visos institucijos daug labiau mane išklausė, bet po paskutinių įvykių, kas dabar vyksta, jaučiuosi išduota“, – teigia Kristina.
Išduota ji jaučiasi dėl to, nes apygardos teismas nusprendė, kad vaikas jokiu būdu negali gyventi su tėvu, tačiau apeliacinis teismas viską apvertė aukštyn kojomis – jis reikalauja, kad Kristina grąžintų vaiką į Šveicariją.
Kristinos buvęs vyras padavė moterį į teismą, kur ją kaltino vaiko pagrobimu.
„Labai bijau, kad vėl su vaiku bus elgiamasi nederamai. Ir susidorota taip pat su manimi. Jis tokius grasinimus nesidrovėdamas išsakė ir teismo posėdyje, Vilniaus apygardos teisme rugpjūčio pabaigoje“, – sako mama.
Kokia situacija Kristinos šeimoje yra dabar, sužinokita aukščiau esančiame vaizdo įraše.
VISĄ LAIDĄ ŽIŪRĖKITE ČIA:
Laidą „TV Pagalba“ žiūrėkite kiekvieną darbo dieną 16:30 per TV3 televiziją.
Straipsnis parengtas pagal TV3 televizijos laidą „TV Pagalba“.
Tik kažkam įvykus jie atvažiuoja pagalbos ir tik tada supranta, kad tėvynė yra viena, o kitoje šalyje esi tu tik svečias.
Mylėkit, saugokit, ir stiprinkite Lietuvą, nes budami kartu ir vieningi, esame stiprus.