• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Po pasirodžiusių pranešimų, kad moters smegenyse buvo aptikta gyva kirmėlė, kuri kelis mėnesius gyveno jos smegenyse, specialistai primena, kad tai ne pirmas atvejis, kai žmonių organizmuose knibždėjo neįprastos kirmėlės.

Po pasirodžiusių pranešimų, kad moters smegenyse buvo aptikta gyva kirmėlė, kuri kelis mėnesius gyveno jos smegenyse, specialistai primena, kad tai ne pirmas atvejis, kai žmonių organizmuose knibždėjo neįprastos kirmėlės.

REKLAMA

Pirmą kartą pasaulyje operacijos metu moteriai iš smegenų buvo pašalintas 8 cm ilgio parazitas, kuris paprastai aptinkamas gyvatėse. Nuo 2021 m. sausio mėnesio ją kankino įvairūs simptomai: viduriavimas, naktinis prakaitavimas, kosulys, pilvo ir galvos skausmai.

Tačiau yra ir keletas kitų išsamių pranešimų apie kitus parazitus, kurie žmogaus kūną pavertė savo namais, rašo mirror.co.uk.

Žiurkių plaučių kirmėlė

Žiurkių plaučių kirmėlė pirmą kartą buvo aptikta 1930 m. Kinijoje ir yra plačiai paplitusi Pietryčių Azijoje ir Ramiojo vandenyno salose. Tačiau dėl klimato kaitos šios kirmėlės vis plito toliau ir pasiekė Europą.

REKLAMA
REKLAMA

Nors šiais parazitais dažniausiai užsikrečia graužikai, jais gali užsikrėsti ir sraigės bei šliužai, nes jie dažnai minta žiurkių išmatomis.

REKLAMA

Tačiau 2010 m. Samas Bollardas iš Sidnėjaus, Australijos, suvalgė šliužą, kai jo draugai metė jam iššūkį. Jis greitai pasijuto labai prastai ir 420 dienų praleido komoje.

Kai jis pagaliau pabudo iš komos, jam buvo pranešta, kad visos jo galūnės paralyžiuotos. 2018 m. Samo motina Kate sakė: „Tai buvo baisu, tai visiems laikams pakeitė jo gyvenimą, visiems laikams pakeitė mano gyvenimą. Tai baisu. Pasekmės žiaurios.“

REKLAMA
REKLAMA

Akių kirmėlė

2018 m. moteris iš akies išsitraukė 14 kirmėlių, o tai, kaip manoma, buvo pirmasis pasaulyje atvejis, kai žmogus užsikrėtė parazitais, kuriais anksčiau užsikrėsdavo tik galvijai.

Abby Beckley ištisas savaites buvo tiriama ir gyveno laukimu, kol maži gyviai rangėsi po jos akies obuoliu ir atsisakė palikti jos kūną.

Kai jai buvo 26-eri, vasarą ji išvyko dirbti į komercinį lašišų žvejybos laivą. Praėjus dviem savaitėms po kelionės ji kažką pajuto po akies voku.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ji nuėjo pažiūrėti, kas tai ir pasibaisėjo, kai iš po akies voko ištraukė mažytę besiraitančią kirmėlę.

Mokslininkai nustatė, kad tai buvo Thelazia gulosa – parazitinės kirmėlės, kurių kiekvienos ilgis yra mažesnis nei 1,27 cm. Jos iki tol plito tik tarp galvijų per muses. Jei kirmėlės lieka akyje ilgesnį laiką, jos gali pažeisti rageną ar net sukelti aklumą.

REKLAMA

Kaspinuotis

2020 m. buvo nustatyta, kad paciento, vardu Gerardas, smegenyse gyvena kaspinuotis, kuris, kaip jam sakė medikai, ten tikriausiai pragyveno visą dešimtmetį.

Ascension Seton medicinos centro gydytojai atliko vyro smegenų magnetinio rezonanso tomografijos tyrimą, kuris atskleidė, kad jo stiprių galvos skausmų priežastis – didžiulis 5 cm ilgio kaspinuotis.

Gydytojai mano, kad kaspinuočiais Gerardas greičiausiai užsikrėtė valgydamas maistą, užterštą kaspinuočio kiaušinėliais.

REKLAMA

Laimei, jiems pavyko atlikti pacientui operaciją ir pašalinti kaspinuotį, nors įspėjo, kad kelerius metus gyventi su kaspinuočiu smegenyse yra  itin pavojinga.

Negydant užsikrėtimo kaspinuočiais, jei jie gyvena smegenyse, tai gali sukelti parazitinę infekciją, vadinamą neurocisteroze, kuri gali baigtis stipriais traukuliais.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų