Drėgnų ir lietingų orų sodininkai visada labai laukia, tačiau po jų prasideda šliužų ir sraigių invazija. Šie gleivėti kenkėjai liūdnai pagarsėję dėl to, kad apgraužia daigus, augalus, todėl kiekvienas sodininkas ieško būdo, kaip juos išnaikinti.
Būdas, kaip atsikratyti šliužų
Prekybos centruose siūlomos granulės šliužų naikinimui – vienas iš sprendimo būdų, tačiau Robertas sako, kad naudoja seną gerą atrastą metodą, apie kurį kiti net negirdėję.
Populiaru šliužus vilioti naminiais spąstais su alumi, tačiau Robertas įsitikinęs – jo būdas yra dar veiksmingesnis. Jis papasakojo apie novatorišką metodą, kurį atrado dr. Rory McDonnellis, Oregono valstybinio universiteto šliužų ekspertas.
„Jis ištyrė ir išbandė įvairius dalykus, kurie akivaizdžiai traukia šliužus. Jis išbandė alų, agurkus, salotas, pomidorus, braškes. Tačiau iš visų šių dalykų jis nustatė, kad geriausiai veikia duonos tešla“, – dalijosi Robertas.
Taigi, jo slaptas ginklas kovoje su šliužais yra duonos tešla. O šį mišinį, anot jo, pagaminti labai paprasta, rašo mirror.co.uk.
„Aš darau taip, labai paprastai: sumaišau vieną puodelį miltų, vieną puodelį vandens ir šaukštelį sausų mielių. Šliužus sutraukia kaip magnetas“, – pasakojo jis.
Kai iš šio mišinio ims kilti burbuliukai, jis bus paruoštas naudoti. Lengvoje, gan skystoje masėje šliužai paskęs. Geriausias būdas juos „sugauti“ – pasigaminti gaudykles su tešla.
Sodininkas naudoja senus ledų ar jogurto indelius, jas išplovęs padaro skylutes maždaug centimetro aukštyje nuo dugno.
Sako, skylės neturi būti didelės, pasirodo, šliužai kuo puikiausiai pralenda ir pro nedideles ertmes. O dėžutes visada sandariai uždengia.
„Kai šliužai patenka į dėžutę, jie įklimpsta ir nuskęsta. Vandens kiekis, kokį pilsit į tešlą, nėra labai svarbus, tiesiog reikia, kad tešla būtų gana skysta, bet nebūtų kaip vanduo“, – pridūrė sodininkas.
Robertas pasakoja, kad iš anksto susimaišo sausus ingredientus partijomis, o kai reikia gaminti tešlą šliužų spąstams – paprasčiausiai įpila vandens:
„Tikrai galite susimaišyti sausus produktus ir turėti pasiruošę, kai tik prireiks. Aš tiesiog įpilu šiek tiek vandens į indelį, suberiu sausąsias medžiagas, išmaišau ir viskas paruošta.“
Jis skaičiuoja, kad viena gaudyklė pritraukia šliužus iš maždaug 7-10 centimetrų atstumo, todėl ir spąstus išdėlioja atitinkamai.
Vis tik jis primena atsargiai elgtis tiems, kurių kieme laksto naminiai gyvūnai – šis miltų, mielių ir vandens mišinys gali būti toksiškas naminiams gyvūnams, todėl įspėja saugoti kates ir šunis.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!