20 metų patirtį turintis banglentininkas savo „Facebook“ paskyroje neseniai skelbė vaizdo įrašą, kaip išplaukti iš jūros, jei srovė jus neša tiesiai į atvirus vandenis.
„Jei tarp lūžtančių bangų seklumoje matome, kad vanduo gan ramus, čia yra kanalas, per kurį vanduo grįžta atgal į jūrą. Papuolus į tokį kanalą negalima apsisukus grįžti atgal prie kranto, reikia irkluoti į šonus“, – vaizdo įraše pasakoja vyras.
Nedarykite šios klaidos
Anot jo, dažniausia klaida, kurią daro supanikavę žmonės, tai pakliuvę į kanalą, kuris jūroje vandenį neša atgal, apsisukę plaukia atgal prie kranto. Tada srovė juos pagauna ir neša toliau į atvirą jūrą – dėl to gali atsitikti nelaimių.
Vyras pastebi, kad jūroje tokių „kanalų“ su atgaline srove yra ne vienas: „Tokių vietų jūroje yra daug. Ten kur yra gelbėtojai, jos yra atžymėtos. Vengti reikia audringos jūros, jei neturi specialaus pasiruošimo.“
„Klaipėdos paplūdimiai“ „Facebook“ paskyroje pasidalino įrašu, kuriame pranešama, kaip išplaukti iš tokių vietų, kai srovė neša atgal.
„Patarimas toks: jei pakliuvot į duobę (aut past. – srovę, kuri neša atgal į jūrą) ir jus neša į jūrą, bet toje vietoje, kur ėjote maudytis budi gelbėtojai, svarbiausia nepanikuoti. Stenkitės ramiai išsilaikyti ant vandens paviršiaus ir gelbėtojas pastebėjęs jus ištrauks. Jeigu nutarėte išplaukti pats, savo jėgomis, tuomet svarbiausia plaukti atgal į jūrą ir arba į kairę, arba į dešinę. Išplaukti iš tos teritorijos, kur yra duobė.
Nereikia skubėti ir stipriai plaukti. Ramiai išsilaikyti ant vandens ir plaukti palei krantą į dešinę arba į kairę. Taip išplauksit iš duobės ir jūra tada padės jums pati grįžti į krantą, kur jau duobės nebebus. Tad pagrindinis patarimas – nepanikuoti ir nesistengti labai greitai grįžti į krantą. Tai būtų tas pats kaip upėje prieš srovę plaukti. Bet jūroje jūs tik eikvosite energiją“, – rašo „Klaipėdos paplūdimiai“.
Banglentininkas sako, kad svarbiausia vengti stipriai banguojančios jūros. Jei bangos stiprios, geriau į vandenį nelįsti, nes tada pavojingiau išplaukti, dažnam kyla baimė. Vandenyje svarbiausia nepanikuoti, ramiai apsvarstyti situaciją ir bandyti ramiai išplaukti į šonus.
Ištikus nelaimei vandenyje kreiptis į gelbėtojus, o jei šių nėra – skambinti trumpuoju pagalbos numeriu 112.