Socialiniuose tinkluose Aplinkos apsaugos departamentas pasidalijo atmintine, kaip elgtis tokiu atveju.
Kaip elgtis radus sužeistą ar sergantį laukinį gyvūną?
Nors pamačius paliktą vieną, sužeistą ar sergantį gyvūną kyla noras kuo skubiau padėti, kuo tik galima, specialistai primena, kad pirmiausia vertėtų pasikonsultuoti su specialistais, nes norėdami gero, galime padaryti meškos paslaugą.
„Norint įsitikinti ar gyvūnas tikrai sužeistas ar sergantis, rekomenduojame susisisekti su LSMU Laukinių gyvūnų globos centru konsultacijai telefonu +370 605 72837 arba el. paštu [email protected].
Centro darbuotojai papasakos ir supažindins detaliau, kaip teisingai gabenti ar padėti sužeistam gyvūnui, pakonsultuos kitais globos klausimais“, – dalijosi specialistai.
Be to, labai svarbu išsiaiškinti, ar pagalba gyvūnui išties reikalinga, nes kartais pamatytas vaizdas gali apgauti:
„Nors laukinis gyvūnas gali pasirodyti bejėgis ar paliktas vienas, svarbu įsitikinti ar jam tikrai reikia pagalbos. Pavyzdžiui, vienas laukuose paliktas stirniukas, tik laukia mamos sugrįžtant, kuri juo pasirūpins ir pamaitins.
Todėl tik įsitikinus, kad paukštis ar laukinis gyvūnas sužeistas ar sergantis, reikia skambinti skubiosios pagalbos tarnybų telefonu 112. “
Aplinkosaugininkai taip pat pataria prie laukinių gyvūnų ar paukščių nesiartinti, jų neliesti ir veikti tik pasikonsultavus su specialistais.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!