Daugiau apie tai – TV3 žiniose.
Elzės jorkšyro terjeras Pepsi gauna tik šunų maisto, bet kartais nudžiauna ką nors ir nuo šeimininkų stalo. Neseniai namuose prarijo šašlyko gabalėlį, kuris vos netapo paskutine jo vakariene.
„Netyčia nukrito gabaliukas ir šuo surado, ir paspringo. Sesuo išgirdo, kaip jis nukrito nuo lovos, nualpo, pradėjo vemti, pradėjo springti, baltos putos visur buvo ir nėjo niekaip jo atkratyti“, – pasakoja Pepsio šeimininkė Elzė Kuskytė.
Pepsi jau du kartus buvo panašiai paspringęs maistu, bet šeimininkai išgelbėjo. Šįkart valandą nesėkmingai purtę šeimininkai nusprendė jį vežti į veterinarijos kliniką.
„Važiuojant reikėjo kratyt, daužyt, nes jis tiesiog springo vis tiek. Kvėpavo sunkiai“, – prisimena Elzė.
Laimei, į veterinarijos kliniką Pepsį šeimininkai atvežė laiku.
„Kolega pašalino tą svetimkūnį iš stemplės, tai pakankamai rimtas dalykas, nes kartais tokie atvejai gali baigtis labai liūdnai, gyvūnas tiesiog gali uždusti“, – komentuoja dr. Vet veterinarijos gydytojas Lukas Mačiulis.
Šuns šeimininkė su skausmu prisimena išgyventą patirtį.
„Mylimiausias šeimos narys galimai, vis tiek, baisu buvo, kad galima netekti“, – sako Pepsio šeimininkė.
Prarijo ledo pagaliuką
O štai trejų metų gražuolė rusų kurtų veislės Gera vos nenugaišo prarijusi ledų pagaliuką.
„Davėm jai ledų, ji sulaižė ledus kartu su pagaliuku. Net nepastebėjome, kaip – ir burnoje nėra, nenukrito, nesukramtė, tiesiog prarijo“, – kalba Geros šeimininkas Matvey Prupas.
Šeimininkai Gerą strimgalviais nuvežė į veterinarijos kliniką. O ten – rentgenas, narkozė, endoskopas. Kol juo ištraukė pagaliuką, klinikoje praleido 3 valandas.
„Įkišti pagaliuką į ją kainavo du eurus, o ištraukti – 290 eurų“, – teigia Geros šeimininkas.
Dabar Matvėjus juokauja, o tądien išgyveno visą jausmų paletę.
„Iš pradžių pykau, kad ji suvalgė šią lazdelę, po to nusiminiau, kad ji gali mirti, po to mes važiavome į kliniką ir laukėme rezultato. Ten, klinikoje, moteris verkė dėl katino stipriai, aš irgi paverkiau, nes Gera gali mirti“, – prisimena M. Prupas.
Kitas veterinarijos gydytojo Luko Mačiulio gydytas šuo buvo prisivalgęs žmogui naudingo, o šuniui nuodingo svogūno, kuris žudo jo kraujo ląsteles.
„Teko ieškoti donoro ir perpilti kraują gyvūnui. Viskas baigėsi sėkmingai“, – komentuoja veterinarijos gydytojas Mačiulis.
Prisiryja akmenų ir smėlio
Gydytojams teko gelbėti ir nevalgomų dalykų prisiėdusius šunis – pajūryje poilsiaujančių šeimininkų akivaizdoje jie prisirijo akmenų ir smėlio.
„Gyvūnas tiek privalgo smėlio, kad užkemša žarnyną savo, tas smėlis linkęs, kadangi vyksta žarnyno peristaltika, trombuotis. Pasidaro kaip cementas“, – sako veterinarijos gydytojas.
O katinai pas gydytojus papuola iškritę pro langus.
„Kaip mes vadiname – katės skraiduolės. Šeimininkai palieka pravirus langus, jos iššoka iš vieno ar iš kito aukšto, įvyksta traumos, lūžiai. Tai pasitaiko kasdien po vieną arba penkis kiekvieną dieną“, – teigia L. Mačiulis.
Kartais sunku suvokti, kaip katinai po tokių skrydžių išgyvena.
„Devintas aukštas, katė atvyko, nemina galinės kojos ir buvo tiesiog pirštakaulio skilimas“, – pasakoja veterinaras.
Panašu, kad ši katė vieną iš savo devynių gyvybių jau išnaudojo.
Daugiau apie tai sužinokite vaizdo reportaže, esančiame straipsnio viršuje.