• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Kenkėjų atsiradimas sode gali būti nemalonus, ypač tada, kai daug laiko praleidžiate prižiūrėdami ir puoselėdami savo augalus. Laimei, ekspertai pasidalijo keliais būdais, kaip padėti kontroliuoti skruzdėlių populiaciją.

Kenkėjų atsiradimas sode gali būti nemalonus, ypač tada, kai daug laiko praleidžiate prižiūrėdami ir puoselėdami savo augalus. Laimei, ekspertai pasidalijo keliais būdais, kaip padėti kontroliuoti skruzdėlių populiaciją.

REKLAMA

Nors skruzdės nėra tokios destruktyvios kaip kiti sodo kenkėjai, jų lizdai nėra gražūs ir gadina dirvožemį.

Pasak šiltnamių gamintojų „The Greenhouse People“, yra keletas būdų, kaip galima kontroliuoti skruzdes nepakenkiant augalams, rašo express.co.uk.

Valgomoji soda

„Valgomoji soda yra itin veiksmingas būdas naikinti skruzdėles, o sode ją naudoti gana paprasta, – sakė kompanijos ekspertai. – Skruzdėlės vien sodos greičiausiai nelies, todėl padarykite mišinį – lygiomis dalimis sumaišykite cukraus pudrą ir valgomąją sodą. Mišiniu su cukrumi skruzdėlės ne tik pasimaitins pačios, bet ir parneš šio maisto į koloniją.“

Ekspertai pataria mišiniu pabarstyti vazonų kraštus bei tas vietas, kur pastebėjote daug skruzdėlių.

Jei neturite valgomosios sodos, cukraus pudrą taip pat galite sumaišyti su druska – turėsite puikią naminę skruzdžių atbaidymo priemonę.

REKLAMA
REKLAMA

Pipirmėtės, citrusiniai vaisiai, cinamonas

Ekspertai taip pat rekomenduoja naudoti tam tikrus kvapus, kurie natūraliai atbaido kenkėjus – pipirmėčių, citrusinių vaisių ar cinamono.

REKLAMA

Pasak jų, keli lašai šių eterinių aliejų į buteliuką su vandeniu veiksmingai atbaidys tuos miniatiūrinius kenkėjus. Dar galima įlašinti ir kelis lašus skysto indų ploviklio, kuris taip pat naikina skruzdėles.

Vakare šiuo mišiniu gausiai apipurkškite aplink augalą, o ryte apipurkškite šviežiu vandeniu, kad pašalintumėte indų ploviklio likučius.

„Kai skruzdėlės susisuka lizdus vazoniniuose augaluose, jų atsikratyti gali būti sudėtinga, – sakė profesionalai. – Vienas paprasčiausių būdų atsikratyti visų lizdų – nuolat keisti žemę vazone. Tai ypač veiksminga ir patogu, jei augalas yra nedidelis.“

REKLAMA
REKLAMA

 

„Atsargiai išimkite augalą iš vazono ir nukratykite visą žemę. Taip pat dar galite naudoti vandenį, kad įsitikintumėte, jog pašalinote visus baltus skruzdėlių kiaušinėlius, – toliau aiškino jie. – Kai žemė bus šviežia, stenkitės, kad skruzdėlės vėl nepradėtų kurti lizdų vazonuose. Jos labai nemėgsta drėgno dirvožemio, todėl palaikydami drėgmę vazonėliuose atgrasysite skruzdėles nuo įsikūrimo juose.“

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Jei sode ant augalų gyvena amarai, tikėtina, kad netoliese gyvens ir skruzdėlės.

Taip yra todėl, kad amarai gamina medžiagą, vadinamą medaus rasa, kurią skruzdėlės labai mėgsta ir aktyviai jos ieško sode. Tikėtina, kad atsikračius šių kenkėjų ant augalų, jūsų sodas taps nebe toks patrauklus skruzdėlėms.

Nenugalimos skruzdės
Nenugalimos skruzdės
Tai gryna gryniausia nesąmonė.Šiais metais skruzdžių kaip niekad buvo labai daug.Nieko jos nebijo, viską kas parašyta išbandžiau, pastoviai viską dėjau ir dar visokių siūlomų patarimų dariau.Niekas, absoliučiai niekas nepadeda.Rašote, kad bijo vandens.Eikit nejuokinkit, jos kaip žuvys vandenyje nardo ir jokio vandens visiškai nebijo.Šiemet pavasaris ir vasara buvo labai sausa, viskas džiūvo.Mes kiekvieną dieną nelaistėme, o tiesiog pylėme rytais ir vakarais vandenį augalams, kad nedžiūtų, augtų, derlių neštų.O skruzdės nepaisė jokių kiekių vandens dirbo savo darbą viską naikindamos, tiesiog žemėja surydavo sėklas, o jeigu kuri ir išdygdavo, tai ją taip pat patvarkydavo.Jų buvo begalės ir nereikia nesąmonių rašinėti, bei klaidinti žmonių su tokiais patarimais.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų