sodas
Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „sodas“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „sodas“.
Sauliaus Skambino kieme sukūrė tikrą svajonių sodą: pamatykite patys
Šokėjo, trenerio Sauliaus Skambino ir jo mylimosios Živilės namų kieme jiems trūko gėlių ir spalvų – čia į pagalbą atskubėjo laidos „Svajonių sodai“ komanda, padėjusi kieme sukurti tikrą svajonių sodą.
Patarimais, kaip prižiūrėti kieme augančius vaismedžius, dalijosi sodininkas, bitininkas doc. dr. Algirdas Amšiejus, o gražiausiais žiedais pasipuošusius gėlynus vazonuose padėjo sukurti Kauno miškų ir aplinkos inžinerijos kolegijos dėstytoja, želdynų dizainerė dr. Ingė Auželienė.
Pavasarį padarykite tai šilauogėms: rezultatu negalėsite patikėti
Šilauogė – tai daugiametis augalas, kuris sėkmingai gali derėti daugiau nei 30 metų. Jos gerai auga vietose, kur dauguma kitų rūšių augalų augti negali. Dėl savo skonio ir naudingųjų savybių jos tampa vis populiaresniu pasirinkimu tiek mėgėjų soduose, tiek dideliuose ūkiuose, tačiau šių uogų auginimas reikalauja specifinių žinių ir priežiūros.
Ekspertė ragina tai padaryti savo orchidėjoms: žiedų nespėsite skaičiuoti
Šaltasis sezonas dažnai tampa iššūkiu ne tik mūsų organizmui, bet ir augalams. Orchidėjos – subtilūs tropikų augalai – žiemą susiduria su temperatūrų svyravimais, sausra ir šviesos trūkumu. Kaip prižiūrėti šias gėles, kad jos ne tik išliktų sveikos, bet ir žydėtų?
„Pasaulio gėlių“ floristė Diana juokauja, kad egzotinėse šalyse orchidėjos auga kaip piktžolės, kai Lietuvoje jos laikomos įspūdingomis.
Žiurkės į jūsų kiemą neis: štai ką reikia daryti
Žiurkės atšalus orams dažniau suplūsta į kiemus, sodus ir bando susirasti šiltą vietą, kur galėtų peržiemoti, bet jei greitai nesusitvarkysite su šia problema, jos gali pateikti į jūsų namus. Specialistai pasidalijo paprasta gudrybe, ką reikia padaryti, kad žiurkės jūsų kieme nebepasirodytų.
Svarbu atbaidyti žiurkes, kad šios neapsigyventų jūsų kieme ar sode, nes šios gali pradėti lįsti ir į namus.
Pamačiusi, ką nepažįstamas vyras padarė sode, pensininkė pravirko: negalėjo patikėti
Kai iš britų pensininkės už sodo sutvarkymą buvo paprašyta 3 tūkst. svarų sterlingų (daugiau nei 3,6 tūkst. eurų), daugelis sutiko, kad tai „pernelyg didelė kaina“. Tačiau senolė sulaukė neįtikėtinos staigmenos, kuri ją pravirkdė – malonus sodininkas Mike‘as padarė jai staigmeną.
Vyras nusprendė imtis veiksmų ir užuot paėmęs iš 76 metų senolės didelę sumą pinigų, jis sutvarkė jos lauko erdvę nemokamai.
Radinys moters sode pribloškė net specialistus: to nesitikėjo
Moteris pasidalijo nuotrauka, kurioje užfiksuotas unikalus radinys jos sode – ir tai galėjo paversti ją „laimingiausiu žmogumi Jungtinėje Karalystėje“. Naudodamasi „Reddit“, ji paviešino nuotrauką su nuostabiu keturlapių dobilų klasteriu, rastu jos vejoje.
Šios retos triskiaučių dobilų variacijos atsiranda maždaug tik kartą iš 5000 augalų ir, kaip manoma, yra genetinių mutacijų arba aplinkos veiksnių pasekmė, rašo express.co.uk.
Atskleidė geriausias pomidorų veisles: užsirašykite kitiems metams
Mažai kam žinoma, kad XIX a. Lietuvoje pomidorai buvo auginami ne maistui, o kaip dekoratyviniai augalai dvarų sodybose ir botanikos soduose. Po Pirmojo pasaulinio karo jie išpopuliarėjo tarp valstiečių ir pradėti naudoti maistui. Viena iš labiausiai pamėgtų veislių, garsėjanti dideliais ir sultingais vaisiais, buvo Jaučio širdis.
Vienas šios veislės pomidoras įprastai sveria ne mažiau nei pusę kilogramo! Jaučio širdies tipo pomidorai yra labai skanūs, mėsingi, juose nedaug sėklų.
Pabarstykite kepimo sodos savo kieme: rezultatas nustebins
Kepimo soda – tai ne tik puikus pagalbininkas virtuvėje, bet ir tikras lobis sodininkams! Šis nebrangus, biologiškai skaidus, netoksiškas produktas gali padėti apsaugoti augalus nuo kenkėjų ir ligų bei pagerinti augalo augimą.
Nesvarbu, ar esate pradedantis, ar patyręs sodininkas, kepimo soda gali tapti vienu iš svarbiausių jūsų įrankių. Skaitykite toliau ir sužinokite 10 genialių būdų, kaip ją panaudoti sode, kad gautumėte gausesnį derlių ir sveikesnius augalus.
Padarykite tai braškėms prieš žiemą: kitąmet derlius padvigubės
Jei šiemet braškių derlius buvo gausus, tikėtina, kad to paties tikitės ir kitais metais. Sužinokite, kaip paruošti braškes žiemojimui, kad jų derlius būtų tikrai didelis.
Jei tinkamai patręšite braškes prieš žiemą, kitais metais tikrai sulauksite didelio braškių derliaus. Be to, tai padės joms lengviau ištverti žiemą.
Kaip paruošti braškes žiemai?
Kai oro temperatūra nukrenta, braškėms reikia kalio, kuris padeda braškėms žiemoti ir sustiprina ląstelių membranų sieneles.
Dabar į savo daržą atėjusi kėdainietė negalėjo patikėti, ką mato: parodė visiems
„Rinkos aikštės“ redakcija sulaukė kėdainietės skambučio. Skaitytoja pasakojo negalinti atsistebėti tuo, kad jos darže lapkritį ėmė ir pražydo keli uogakrūmiai. Ar tai gamtos išdaiga, o gal jau įprastas reiškinys? Ar galima sakyti, kad tam įtakos turi klimato atšilimas? Gamtininkai sako, kad žiemoms ir toliau šiltėjant, sulauksime pastebimų gamtos pokyčių.
„Per 60 savo gyvenimo metų tokį reiškinį matau pirmą kartą, – pasakoja ponia Rita.
REKLAMA
REKLAMA
Pasakė, kada prieš žiemą nupjauti žolę paskutinį kartą: kiti mano neteisingai
Ar kada nors pavasarį stebėjote savo veją ir pagalvojote, kodėl ji atrodo pilka ir pavargusi po žiemos? Tinkamas vejos paruošimas žiemai yra paslaptis, kuri užtikrina sveiką ir ryškiai žalią žolę, kai saulė vėl pradeda šildyti.
Su keliais paprastais, tačiau svarbiais žingsniais galite apsaugoti savo veją nuo šalčio daromos žalos, pelėsio ir žiemos iššūkių.
Lietuvos gamta stebina anomalijomis: pražydo kriaušė, sirpsta ir avietės
Šeštadienio popietę naujienų portalo „Kas vyksta Kaune“ redakciją pasiekė skaitytojo pranešimas su įrodymais, kad klimatas kelia išdaigas ir stresą augalams. Dėl neįprastai šilto rudens, pražydo kai kurie vaismedžiai, o vaiskrūmiai sunokino ir keletą vaisių.
„Išėjau pasitvarkyti kiemo ir likau nustebintas.
Pamatęs, kas slepiasi jo kieme, vyras vos nenualpo: kas tai, suprato tik vėliau
Namo savininkas sakė, kad Helovino rytą atsibudęs ir pamatęs, kad jo kiemą gaubia didžiulis voratinklis, vos negavo širdies smūgio. Jis pasidalijo voratinklių kolonijos, kuri kaip siaubo filme visiškai uždengė jo sodą, nuotrauka.
Pamatę, kas vyksta Vilniuje, gyventojai įsiuto: „Veda iš proto“
Vilniaus miesto savivaldybei paskelbus apie nukritusių lapų tvarkymą, viešojoje erdvėje kilo pasipiktinimo banga: vieni nesuprato, kam iš viso reikia surinkti lapus, kiti skundėsi lapų pūstuvų keliamu triukšmu, o treti priminė, kad lapų krūvose gali slypėti ir pavojingų radinių. Savivaldybė plačiau paaiškino, kodėl renka lapus ir kur žaliąsias atliekas gali palikti patys gyventojai.
Spalio 21 d. Vilniaus miesto savivaldybė socialiniuose tinkluose pasigyrė tvarkanti lapus.
Prieš žiemą padarykite tai rožėms: atsidėkos įspūdingai
Ruduo yra puikus metas sodinti rožes, tačiau norint, kad jos pavasarį džiugintų vešliais ir sveikais žiedais, būtina atsižvelgti į kelis svarbius dalykus. Daugelis sodininkų siekia, kad jų rožynas būtų pilnas žavesio, o šaltasis sezonas nepakenktų įdėtoms pastangoms.
Taigi, kaip sodinti rožes rudenį, kad jos sėkmingai peržiemotų? Štai keli naudingi patarimai.
Pasirinkite tinkamą sodinimo laiką
Ruduo yra idealus metas sodinti rožes, tačiau labai svarbu nepavėluoti.
Pasakė, ar būtina žiemai uždengti augalus: kiti mano neteisingai
Šaltukas gali apkandžioti lauke vazonuose žiemojančius augalus, todėl reikėtų jais pasirūpinti. Tačiau daugeliui kyla klausimas, kuriuos augalus, žiemojančius vazonuose, reikėtų apdangstyti, o kurių – ne.
Pirmiausia tai priklauso nuo augalo rūšies. Yra augalų, kurie puikiai peržiemoja nedengti visai nedideliuose vazonuose ir neiššąla.
Atspariausi spygliuočiai
Nedidelis vazonas šiuo atveju būtų kibiro dydžio, maždaug 10–20 litrų talpos. Vieni atspariausių yra spygliuočiai.
Pasodinkite šiuos augalus: kurmių neliks nė kvapo
Norint apsaugoti daržą nuo kurmių invazijos, nereikia griebtis cheminių priemonių. Tinkamai parinkti augalai gali padėti išvengti šių kenkėjų, nes jų kvapai atbaido jautrią uoslę turinčius kurmius.
Spalis yra puikus metas sodinti tokius augalus, kad kitą sezoną jie užtikrintų natūralią apsaugą.
Kaip iš daržų išvyti kurmius?
Yra daugybė rekomendacijų, kaip atsikratyti kurmių darželyje, sode, kieme.
Klaipėdiečių šeima šimtametę sodybą prikėlė naujam gyvenimui: pokyčiai stulbina
Kraštovaizdžio architektų Loretos ir Artūro Poškų sodyba, vadinama „Kaštainių sodu“, ne vienam praeiviui atima žadą. Tai – maždaug 135 metų sodyba, kurią supa jau ne vieną šimtą metų skaičiuojantys medžiai. Loreta ir Artūras tvirtina – prireikė 10 metų, kad aplinka atrodytų taip, kaip ji atrodo dabar.
Nepamirškite to padaryti hortenzijoms: kitaip žiedų nesulauksite
Hortenzijos paprastai ištveria šaltas žiemas, tačiau atlikus vieną paprastą sodininkystės užduotį, galite suteikti gėlėms „postūmį“, kad kitais metais jos žydėtų gausiau ir sveikiau.
Hortenzijos yra tvirti augalai, atsparūs šalčiui, tačiau jas vis tiek reikia paruošti žiemai, kad kitais metais jos išaugintų didelius žydinčius žiedus.
Štai kada paskutinį kartą reikia nupjauti žolę: įsidėmėkite eksperto žodžius
Ruduo jau įpusėjo, didžioji dalis užauginto derliaus jau nuimta, tačiau darbai sode ir darže nesibaigia – metas ne tik pasirūpinti nukritusiais lapais, bet ir paruošti augalus žiemai ir net kai ką dar pasodinti.
Apie tai, ką dar reikėtų nuveikti sode ir darže, ką atlikti šiltnamyje nuėmus paskutinį derlių ir iki kada pjauti žolę „Žinių radijo“ laidoje „Ekspertai pataria“ kalbėjo Vytauto Didžiojo universiteto Botanikos sodo medelyno vyresnysis specialistas Saulius Galvanauskas.
Padarykite tai hortenzijoms dabar: kitąmet sukraus daug žiedų
Hortenzijos – tai įspūdingi krūmai, kurių gausūs ir spalvingi žiedai traukia akį bet kuriame sode. Šie augalai ne tik suteikia grožio, bet ir yra lengvai prižiūrimi, todėl puikiai tinka tiek pradedantiesiems, tiek patyrusiems sodininkams.
Kvapą gniaužiantys hortenzijų žiedai būna įvairių formų, spalvų ir dydžių, sukurdami tikrą vizualinę šventę. Šiuos nuostabius krūmus itin lengva auginti ir prižiūrėti, nors juos reikia šiek tiek genėti, kad išliktų sveiki ir išlaikytų gyvybingus žiedus.
Ragina sodinti šiuos augalus dabar: sodas atrodys daug gražiau
Rudenį sodinti spygliuočius Lietuvoje – išmintingas pasirinkimas, nes tai leidžia augalams tinkamai įsitvirtinti prieš šaltąjį sezoną. Tinkamai pasodinti spygliuočiai padės sukurti sveiką ir gyvybingą kraštovaizdį jūsų sode.
Čia pateikiame išsamų vadovą, kaip sėkmingai sodinti spygliuočius rudenį.
Tinkamo laiko pasirinkimas
Spygliuočių sodinimas rudenį turėtų prasidėti rugsėjo pradžioje ir tęstis iki spalio pabaigos, priklausomai nuo oro sąlygų.
Ar tikrai rudenį reikia sugrėbti lapus kieme? Atskleidė tiesą
Vieni svarbiausių spalio ir lapkričio mėnesiais laukiančių darbų – daržus ir sodus paruošti šaltajam sezonui bei sutvarkyti žaliąsias atliekas. Ekspertai primena, kodėl žaliosioms atliekoms – ne vieta mišrių komunalinių atliekų, pakuočių konteineriuose ar pamiškėse, bei kokius darbus sode ir darže šį rudenį dar tikrai spėsite atlikti.
Hortenzijų ekspertė ragina tai padaryti dabar: jos augs daug geriau
Hortenzijos – vienos populiariausių dekoratyvinių sodo augalų, kurios sužavi savo dideliais, spalvingais žiedais. Rudenį, kai artėja šaltasis metų sezonas, svarbu pasirūpinti šiomis gėlėmis, kad jos išgyventų žiemą ir atsigautų kitą pavasarį.
TV3 laidoje „Svajonių sodai“ agronomė Jonata Pauraitė dalijasi praktiškais patarimais, kaip tinkamai pasiruošti hortenzijų priežiūrai, kad jos žydėtų gausiai ir būtų apsaugotos nuo šalčio.
Pasakė, kada paskutinį kartą reikia nupjauti veją: kitaip galite ją sugadinti
Vejos pjovimas yra svarbus darbas, tačiau jei tai daroma netinkamu laiku, žolė gali visai nustoti augti, todėl svarbu tiksliai žinoti, kada prieš šalčius ją nustoti ją pjauti.
Vejos pjovimas yra vienas sunkiausių sodo darbų, tačiau sodininkai gali džiaugtis, nes jau beveik atėjo metas padėti žoliapjovę į šalį iki sekančio sezono. Todėl yra labai svarbu žinoti, kada geriausia nustoti pjauti veją prieš žiemą, tam, kad per trumpas pjovimas nedarytų žalos žolei.
Atskleidė, kada sodinti česnakus: nepraleiskite progos
Sodinti česnakus žiemai – svarbi užduotis tiems, kurie nori pavasarį ir vasarą džiaugtis sveiku ir gausiu derliumi. Tinkamai pasirinktas laikas sodinimui padeda česnakams įsitvirtinti dirvoje ir pasiruošti šaltajam metų laikui.
Remiantis tyrimų rezultatais, prieš prasidedant žiemai česnako skiltelė turėtų turėti 12-18 šaknų, kurių ilgis 5-10 cm.
Atskleidė sodinimo dienas
Šiam šaknų sistemos išsivystymui reikia maždaug 35-45 dienų.
Vito prižiūrimas sodas stulbina praeivius: sustoję pažiūrėti negali patikėti grožiu
Vitas Bencevičius (nuotr.) – kilimo nuo Miroslavo krašto, Kumečių kaimo, bet visas jo gyvenimas sukosi kitame Alytaus rajono kampe – Simne. Čia prabėgo darbingiausi jo gyvenimo metai ir, kaip pats priduria, – kūrybingiausi.
Pastarųjų pabaigos dar toli gražu nematyti. Vitas ne tik toliau kuria eiles ir jas deklamuoja bendraamžiams, bet yra ir nenuilstantis šokėjas, puoselėja gėlėmis išpuoštą poilsio oazę prie savo daugiabučio.
Žiurkių sode nebeliks nė kvapo: štai, kas padės
Kad išvengtų žiurkių antplūdžio, sodininkai turėtų pasirūpinti, kad paukščių lesalas, naminių gyvūnėlių maistas, komposto dėžės ir šakniavaisiai būtų laikomi saugiai ir atokiai.
Tačiau šį darbą atlikti padeda ir vienas augalas.
Kas išduoda žiurkių antplūdį?
Žiurkes vilioja daugelis sodo vietų – paukščių lesyklos, naminių gyvūnėlių maistas, komposto dėžės ir šakniavaisiai.
Rekomenduojama reguliariai tikrinti sodo pastatus ir baldus, nes šie kenkėjai dažnai juos naudoja kaip slėptuves.
Karolis Akulavičius parodė savo namus: sodą sukurti padėjo ypatingas žmogus
Sparčiai populiarėjančios grupės „Grupė 2 Karolis ir Donatas“ narys Karolis Akulavičius su žmona Ingrida atvėrė savo sodybos duris ir TV3 laidoje „Svajonių sodai“ parodė, kaip jiems sekasi apželdinti savo sodą ir jį prižiūrėti.
Akmenėje įsikūrusi šeima yra įsigijusi savo svajonių namus ir susikūrę patinkantį namų interjerą, kuris, pasak Ingridos, džiugina akį ir kuria jaukią aplinką.
Padarykite tai serbentams dabar: pavasarį sukraus daugiau uogų
Nurinkus serbentus, krūmams reikia ypatingos priežiūros. Būtent šiuo laikotarpiu bręsta kitų metų pumpurai.
Visus reikalingus atlikti darbus galite suskirstyti į kelis etapus. Kuo daugiau dėmesio skirsite krūmams, tuo gausesniu derliumi jie jums atsidėkos.
Kaip krūmus tinkamai nugenėti
Po derliaus nuėmimo serbentai turi būti nugenėti. Senas šakas, kurioms daugiau nei 5 metai, būtinai reikia pašalinti, nes jos nebeduos derliaus.
Padarykite tai savo viržiams: žydės daug gausiau
Saulė dar lepina šiltais spinduliais, bet įsibėgėjant rugsėjui daugeliui jau norisi sodą ar namus papuošti kažkuo ypatingu, jaukiu ir rudenišku.
Pasak prekybos tinklo „Iki“ komunikacijos vadovės Gintarės Kitovės, ieškantys nebrangios ir lengvai prižiūrimos spalvingos puošmenos, pirmiausia į pirkinių vežimėlius dedasi viržius.
Tačiau pirkėjai dairosi ir įvairovės – jų akis traukia ir pasirodžiusios grakščiosios erikos, išraiškingosios bruknuolės.
Pasakė, ar reikia sugrėbti lapus sode: kiti mano neteisingai
Ruduo, be abejonės, yra tas metų laikas, kai sode gausiai kaupiasi atliekos, o iš jų, žinoma, daugiausia medžių ir kitų augalų lapai. Užuot juos išmetę, galite šias žaliąsias atliekas paversti tikru dirvožemio turtu – kompostu, kuris padės praturtinti jūsų daržo ar šiltnamio lysves ir padidinti derlių.
Sužinokime, kaip efektyviai kompostuoti nukritusius lapus ir kokius įrankius galite naudoti šiam procesui palengvinti.
Žali pomidorai sunoks greičiau: išdavė naudingą patarimą
Daržininkams, susirūpinusiems dėl nespėjusių prinokti pomidorų, siūloma pasinaudoti sena daržininkų gudrybe – bananais.
Sodo ekspertai socialiniame tinkle „Reddit“ paragino daržininkus naudoti bananus žaliems pomidorams sunokinti – tropinių vaisių kekėse išsiskiriančios cheminės medžiagos labai greitai sunokina žalius pomidorus, rašo express.co.uk.
„Nuskinkite juos. Sudėkite į dubenį, įdėkite porą bananų ir uždengę palaikykite kelias dienas.
Ar būtina sugrėbti lapus sode? Atskleidė kartą ir visiems laikams
Rudens darbai yra svarbi sodininkystės sezono dalis. Šiuo metų laiku būtina pasiruošti žiemai, sutvarkyti sodą, daržą, pasirūpinti augalais ir dirvožemiu, taip pat atlikti įvairius kitus darbus, kurie padės užtikrinti gerą derlių ir augalų sveikatą kitais metais.
Agronomė Laima Žilienė papasakojo apie tai, kokių darbų derėtų nepamiršti rudenį, kad gražiu sodu galėtumėte džiaugtis ir kitą sezoną.
Ragina dabar sode sodinti šiuos augalus: pavasarį atrodys įspūdingai
Ruduo – puikus metas pradėti ruoštis pavasarinio sodo kūrimui. Tinkamai suplanuotas išankstinis augalų sodinimas ne tik palengvins sodo darbus, bet ir užtikrins įvairiaspalvį ankstyvą pavasario sodą.
TV3 laidoje „Svajonių sodai“ dalyvavusi Liucija Kunigiškytė, „Žaliastotelė.lt“ specialistė atskleidė, kad norint pavasarį sode turėti „wow“ efektą – reikia darbus padaryti rudenį.
Rudenį padarykite tai savo darže: kitąmet derlius nustebins
Nuėmus daržoves, reikia pradėti ruoštis kitų metų derliui. Vienas pagrindinių darbų – sutvarkyti dirvožemį: sunaikinti stambesnes piktžoles, surinkti sausus lapus ir derliaus likučius, atnaujinti dirvą.
Atlikus šiuos svarbius darbus, padidės derlingumas, sumažės žaladarių, ligų ir piktžolių plitimas bei atsiradimas.
Dirvožemio paruošimas
Pirmiausia, nuėmus derlių, reikėtų pašalinti visas liekanas. Atidėliojant šį darbą, augalų liekanos ims pūti ir pradės bręsti patogenai, kurie užkrės dirvą.
Rudenį išsirinkite geriausius sodinukus: štai, ką reikia žinoti
Vienas pagrindinių rudens darbų sode – vaismedžių bei dekoratyvinių augalų sodinimas. Pasak specialistų, ruduo tam yra netgi tinkamesnis metas nei pavasaris, nes drėgmė išsilaiko geriau, pasodintų augalų nereikia taip dažnai laistyti. Kaip išsirinkti tinkamus sodinukus ir juos pasodinti, kad prigytų, pasakoja sodininkystės krypties biomedicinos mokslų daktaras, Malinausko medelyno savininkas Kęstutis Malinauskas.
Katės į jūsų sodą nebeis: ragina pasodinti šiuos augalus
Sodai katėms – ir asmeninės žaidimų aikštelės ir tualetai, tačiau tam tikri augalai gali jas atgrasyti nuo lankymosi jūsų gėlynuose.
Nors katės yra žavios, jų išmatos gali būti pragaištingos jūsų sodui, tačiau prisiekę sodininkai turi įvairių gudrybių, padedančių apsaugoti augalus.
„Augalai, nepatinkantys katėms, yra bene paprasčiausias ir pigiausias būdas atbaidyti jas nuo gėlynų niokojimo, – sako „PlantIn“ ekspertai. – Jų nekenčia katės, be to, jie puošia aplinką.
Nerijus Juška parodė savo šeimos kiemą: „Aš kaip išprotėjęs einu su žirklėmis“
Sodas daugeliui sodininkų yra prieglobstis, kur jie gali atsipalaiduoti ir rasti ryšį su gamta. Garsus baleto artistas Nerijus Juška taip pat atrado sodininkystės žavesį – sodo priežiūra jam tapo ne tik būdu atsikratyti įtampos, bet ir suteikė naują kūrybinį polėkį.
TV3 laidoje „Svajonių sodai“ baleto primarijus N. Juška parodė savo sodą ir šalia namų įrengtą formuotų augalų parką žiūrovams bei papasakojo, kaip jam pavyko sukurti tokį grožį savo kieme.
Panevėžietės kiemą puošia beveik 1000 jurginų – kasdien apsilanko ypatinga viešnia
Ryškiaspalviai jurginai taip susuko galvą Rytai iš Panevėžio rajono, kad jais moteris apsodino keliasdešimties arų sklypą. Vienkiemyje gyvenanti Ryta dabar skaičiuoja, kad jos gėlyne jau beveik 800 jurginų kelmų. Ir, kaip juokauja moteris, tai, ko gero, dar ne pabaiga.
Daugiau apie tai – TV3 žiniose.
Sodrių, ryškių ar švelniai pastelinių spalvų jurginų jūra žydi vienkiemyje, Rytos šeimos sodybos pašonėje – Tumagalio kaime, Panevėžio rajone.
Padarykite tai savo rožėms dabar: džiugins žiedais ir toliau
Liko vos kiek daugiau nei savaitė, kai teks atsisveikinti su kalendorine vasara ir pasitikti artėjantį rudenį. Nors rugsėjo orai dar gali priminti prabėgusios vasaros nuotaikas, gamta neišvengiamai persijungs į rudens režimą.
Tam turi pasiruošti ir kiekvienas sodininkas bei daržininkas – jų laukia pirmieji naujo sezono darbai, rašoma „Lidl“ siųstame pranešime žiniasklaidai.
Sodo darbai, kuriuos reikėtų padaryti dabar
1. Pasiruoškite įrankius ir kitus įnagius.
Rudenį padarykite tai savo sode: kitąmet augalai atsidėkos dvigubai
Artėjanti vasaros pabaiga vis dažniau primena, kad verta pradėti galvoti, kaip reikėtų iš anksto pasirūpinti savo sodu prieš artėjantį rudens sezoną. Svarbu apsvarstyti, kokius darbus atlikti, kad augalai būtų paruošti šaltajam sezonui, o sodas išlaikytų grožį ir gyvybingumą.
Naujienų portalui tv3.lt biomedicinos mokslų daktaras Kęstutis Malinauskas, „Malinausko medelyno“ savininkas atskleidžia, kokius darbus atlikti rudenį sode yra būtina ir kaip išvengti klaidų sodo priežiūroje.
Atskleidė auksinius genėjimo patarimus: nepamirškite prieš žiemą
Genėjimas yra svarbi vaismedžių priežiūros dalis, kuri padeda užtikrinti jų derlingumą. Pasak sodininko, „Audėjų sodai“ ūkio savininko Roberto Audėjaus, geriausias laikas genėti vaismedžius priklauso nuo jų rūšies ir vietinių klimato sąlygų.
Sodininkas teigia, kad vaismedžius reikia genėti tam, kad pašalintumėte šakas, augančias į vidų lajos, ir užtikrintumėte, jog vasarą susiformuotų žiediniai pumpurai kitų metų kaulavaisių ar sėklavaisių derliui.
Pamatę Linos rožes kiti netenka žado: išdavė auksinius patarimus
Prieš 19 metų su šeima seną sudegusią sodybą įsigijusi 51-erių Lina Urbaitienė nė neplanavo, kad čia susikurs tikrą rojaus kampelį žemėje – norėjo tik vietos, kur vasarą galėtų pabėgti su mažais vaikais. Dabar seniau taip svajotos paprasčiausios žalios vejos sode vis mažiau – ją užleidžia čia karaliaujančioms rožėms ir kitiems akį traukiantiems augalams.
Ar reikia rudenį kieme sugrėbti lapus? Atskleidė tiesą
Labai dažnai tarp sodininkų kyla diskusijos, kaip jie elgiasi – rudenį grėbia lapus ar palieka juos per žiemą. Pasirodo, yra aiškus atsakymas, užbaigsiantis šią diskusiją visiems laikams.
Ruduo yra metas, kai paskutinį kartą nupjaunama žolė, todėl būtina nuo vejos sugrėbti lapus, kad šie neužkimštų žoliapjovės.
Steve‘o Tayloro, „GreenThumb“ vejos priežiūros guru teigimu, rudenį būtina pastoviai sugrėbti lapus nuo vejos.
Į šią vietą netoli Klaipėdos plūsta iš visos Lietuvos: vaizdai užburia
Vos pagalvojus apie Japoniją, prieš akis iškyla dangų nutvieskiantys saulėlydžiai ir vėjyje šokantys sakurų žiedai, iki smulkmenų apgalvoti sodai ir parkeliai. Kažkam Japonija – nepasiekiama svajonių šalis, tačiau nebūtina keliauti tūkstančius kilometrų, norint pajusti šios šalies dvasią – ja alsuoja netoli Lietuvos pajūrio, Kretingos rajone, įkurtas Japoniškas sodas.
Dabar padarykite tai avietėms: augs daug geriau
Rugpjūtis – paskutinis vasaros mėnuo, kai ne tik aktyviai imame derlių, bet ir pradedame ruoštis ateinantiems metams. Laiku ir tinkamai atlikę svarbiausius darbus, džiaugsimės sodu ir daržu ne tik dabar, bet ir ateityje.
Pats laikas nuimti morkų, burokėlių, svogūnų, šparaginių pupelių ir ankstyvųjų bulvių derlių.
Atsikratykite šliužų savo kieme: štai kas padės sumažinti jų kiekį
Sodininkai šiemet su nerimu pastebi neįprastai gausų šliužų antplūdį. Šie kenkėjai sparčiai plinta ir kelia rimtą grėsmę derliui, nes intensyviai maitinasi pasodintomis daržovėmis ir kitais augalais. Dėl to daugelis sodininkų aktyviai ieško veiksmingų būdų, kaip apsaugoti savo augalus nuo šių kenkėjų daromos žalos.
Silvos sodas atima žadą visiems: nuo tokio grožio sunku atitraukti akis
Kelmės rajone, Užvenčio miestelyje įsikūrusios Silvos Vaškevičienės sodas alsuoja ramybe – it jūra vėjyje banguojantys augalai taip ir kviečia užeiti, prisėsti ir pamiršti visus dienos sunkumus.
Prieš septynerius metus pradėtas kurti sodas kasmet vis pilnėja, o moteris kalbėdama apie jį nenustoja šypsotis – tai hobis, kuriam negaili laiko, o ir darbu to nevadina – tai vienas malonumas.
Pamatę, ką iš tėvų sodybos padarė Gintarė, netenka žado: sunku atitraukti akis
66-erių metų Gintarė Lapienė savo savaitgalius mėgsta leisti ten, kur ją traukia širdis. O širdis moterį traukia į daugiau nei 50 metų skaičiuojančią, mistišką ir protėvių paslaptis menančią sodybą Vilniaus rajone.
Ne vieną dešimtį metų skaičiuojanti sodyba netoli Nemenčinės kaskart išgyvena vis naują istoriją. Gintarė pasakojo, kad senais laikais sodyba turėjo užeigos namų paskirtį, vėliau, ją įsigijus moters tėvams, ji įgavo vasarnamio titulą.