Tam, kad šviežios gėlės kuo ilgiau džiugintų savo šventiška nuotaika, užtenka vadovautis vos keliais paprastais patarimais, rašoma Lidl pranešime žiniasklaidai.
Gėlių pasaulis – įdomus ir kupinas paslapčių
Gali atrodyti, kad skinta gėlė yra tiesiog gėlė, tačiau jų pasaulis yra įdomus ir skirtingas, nes jų rūšių visame pasaulyje priskaičiuojama apie 250 tūkst. Vien rožių yra per 400 rūšių, todėl skiriasi ir kiekvienos jų savybės, pavyzdžiui, gyvenimo trukmė.
Jei chrizantemos ir gvazdikai dažnai išlieka švieži net iki dviejų savaičių, tulpės, narcizai ir kitos švelnesnės gėlės išsilaiko apie kelias dienas.
Įdomu tai, kad kai kurios gėlės žydi ne dieną, bet naktį, pavyzdžiui, jazminai ar dvimetės nakvišos. Ne veltui jos pasižymi stipriu, ne visiems maloniu kvapu, juo pritraukia naktinius drugius ir kitus apdulkintojus.
7 patarimai šviežioms gėlėms ilgiau išsilaikyti
Tam, kad šviežios gėlės kuo ilgiau džiugintų ir puoštų namus, parduotuvės tinklo ekspertai dalijasi keliais svarbiausiais jų priežiūros patarimais.
Pakirpkite gėlių kotelius
Parsinešę gėlių namo, pakirpkite jų kotelius 45 laipsnių kampu – taip padidinsite naudingą plotą, per kurį gėlės įsiurbs vandenį ir pasisavins naudingąsias medžiagas. Kotelius reguliariai pakirpkite kas kelias dienas.
Atsikratykite apatiniais lapeliais
Jei pastebite, kad į vazoje esantį vandenį bus pamerkti ir žemiau esantys lapeliai, nukirpkite juos.
To nepadarę, rizikuojate, kad vandenyje esantys lapeliai supus, o susidariusios bakterijos sutrumpins šviežių gėlių gyvavimo laiką.
Pasirūpinkite tinkama temperatūra
Saugokite šviežias gėles nuo temperatūros šoko, t. y. kai pernešate gėles iš vėsios aplinkos į šiltą ir atvirkščiai. Leiskite joms švelniai priprasti prie naujos aplinkos temperatūros.
Be to, svarbu užtikrinti, kad patalpoje, kur laikote gėles, būtų ne per karšta – vėsesnėje temperatūroje gėlės ilgiau išlieka šviežios ir džiugina aplinkinius.
Saugokite jas ir nuo tiesioginių saulės spindulių ar šilumos šaltinių: radiatorių, oro kondicionierių ir kt. Tai taip pat pailgins gėlių žydėjimo laiką.
Įvertinkite aplinką, kurioje laikysite gėles
Jei šviežiai skintas gėles padėjote į pakankamai vėsią vietą, apsaugotą nuo saulės kaitros, pažiūrėkite, ar šalia nėra vaisių, pavyzdžiui, bananų.
Bananai, taip pat dalis kitų vaisių nokdami išskiria etileno dujas, kurios gali veikti gėles, jos greičiau nužydi.
Reguliariai keiskite vandenį
Patartina kas 2-3 dienas pakeisti vazoje esantį vandenį į naują. Šviežias vanduo saugo nuo pavojingų bakterijų ir geriau palaiko gėlių drėgmę.
Apipurkškite gėles vandeniu
Jei jūsų namuose yra pakankamai sausa, rekomenduojama gėles drėkinti papildomai.
Apipurkškite žiedlapius lengva vandens dulksna, kad vandens lašeliai patektų tarp jų ir padėtų gėlėms ilgiau išlikti šviežioms sausoje aplinkoje.
Panaudokite trąšas
Kai kurios gėlių puokštės komplektuojamos su nedideliu trąšų paketu. Šiame mišinyje paprastai būna cukraus, rūgštinančių medžiagų ir baliklių, kurie naudojami bakterijoms naikinti.
Galite tokį mišinį pasidaryti ir patys: į vandenį įmaišykite šaukštelį cukraus, kelis lašus drabužiams skirto baliklio ir šaukštelį citrinos sulčių arba acto.