• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Cholesterolis yra būtinas mūsų organizmui, tačiau per didelis jo kiekis gali tapti rimtu sveikatos iššūkiu. Kai cholesterolio lygis viršija rekomenduojamas normas, jis kaupiasi kraujagyslėse ir gali sukelti įvairias širdies bei kraujagyslių ligas, tokias kaip aterosklerozė, infarktas ar insultas. Siekiant išvengti šių pavojingų sveikatos problemų, svarbu žinoti, kaip kontroliuoti cholesterolio kiekį.

Cholesterolis yra būtinas mūsų organizmui, tačiau per didelis jo kiekis gali tapti rimtu sveikatos iššūkiu. Kai cholesterolio lygis viršija rekomenduojamas normas, jis kaupiasi kraujagyslėse ir gali sukelti įvairias širdies bei kraujagyslių ligas, tokias kaip aterosklerozė, infarktas ar insultas. Siekiant išvengti šių pavojingų sveikatos problemų, svarbu žinoti, kaip kontroliuoti cholesterolio kiekį.

REKLAMA

Naujienų portalui tv3.lt vaistinių tinklo „Camelia“ vaistininkas Rimvydas Blynas atskleidžia, ką reikėtų daryti, norint sumažinti cholesterolio kiekį kraujyje ir kokius produktus reikėtų rinktis.

Maisto produktai, labiausiai didinantys cholesterolio kiekį

R. Blynas pasakoja, kad vienas pagrindinių veiksnių, didinančių cholesterolio kiekį kraujyje, yra netinkama mityba.

REKLAMA
REKLAMA

„Jeigu mes valgome daug gyvūninių produktų, ypač riebių, pavyzdžiui, kiaulieną, jautieną, sviestą ar riebią grietinę – gauname per daug sočiųjų riebalų.

REKLAMA

Taip pat pavojingi hidrinti riebalai, pavyzdžiui, margarinas, bei greitajame maiste naudojami nekokybiški riebalai“, – atskleidžia vaistininkas.

Pasak R. Blyno, per didelis cukraus ar kitų rafinuotų angliavandenių, tokių kaip balta duona ar batonas, vartojimas taip pat skatina cholesterolio kiekio didėjimą.

„Per mažas fizinis aktyvumas taip pat blogina cholesterolio rodiklius – sėslus gyvenimo būdas mažina gerojo cholesterolio kiekį ir didina blogojo“, – priduria pašnekovas.

REKLAMA
REKLAMA

Be to, jis pabrėžia, kad genetiniai veiksniai taip pat gali lemti aukštesnį cholesterolio kiekį kraujyje.

„Bendra kūno kompleksija daro įtaką svoriui, o antsvoris bei nutukimas siejami su blogesniais cholesterolio rodmenimis.

Žalingi įpročiai, tokie kaip alkoholio vartojimas ir rūkymas, taip pat prisideda prie problemos. Skydliaukės veiklos sutrikimai dažnai būna susiję su padidėjusiu cholesteroliu, kaip ir cukrinis diabetas“, – priduria jis.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ragina atkreipti dėmesį į mėsą

R. Blynas priduria, kad riebūs gyvūniniai produktai, tokie kaip riebi mėsa – kiauliena, jautiena – gali didinti cholesterolio kiekį.

„Riebūs pieno produktai, pavyzdžiui, sviestas, grietinė, riebus sūris, taip pat prisideda prie cholesterolio augimo. Perdirbti maisto produktai – visos dešrelės, dešros, rūkyti mėsos gaminiai, margarinas, greitas maistas.

REKLAMA

Tai aktualu tiems, kurie mėgsta picą, bulvių traškučius ar skrudintas bulvytes“, – atskleidžia pašnekovas.

Jis taip pat pabrėžia, kad rafinuoti angliavandeniai, tokie kaip baltasis cukrus, saldumynai, bandelės, balta duona, batonas ar makaronai, taip pat prisideda prie padidėjusio cholesterolio kiekio.

Kaip reikėtų sumažinti cholesterolio kiekį?

Pasak vaistininko R. Blyno, natūralūs būdai mažinti cholesterolio kiekį yra subalansuota mityba, skaidulos, gerosios riebalų rūgštys ir fizinis aktyvumas.

REKLAMA

„Į subalansuotą mitybą įeina skaidulos – avižos, pupelės, lęšiai, taip pat gerosios riebalų rūgštys, pavyzdžiui, riešutai, sėklos, alyvuogių aliejus.

Omega-3 riebiųjų rūgščių šaltiniai, tokie kaip skumbrės, silkės ir kitos žuvys, taip pat labai svarbūs. Seniai žinoma, kad Omega-3 žuvų taukai padeda apsaugoti kraujagysles ir mažina cholesterolį“, – pažymi pašnekovas.

Vaistininko teigimu, fizinis aktyvumas, pavyzdžiui, plaukimas, bėgimas ar važiavimas dviračiu, gali padėti sumažinti cholesterolio kiekį.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Kaip atskiras punktas yra svorio kontrolė – antsvoris turi įtakos cholesterolio lygiui. Taip pat svarbu atsisakyti žalingų įpročių“, – priduria jis.

Paklaustas, kaip natūraliai sumažinti cholesterolį, vaistininkas sako, kad galima bandyti subalansuoti jį papildų pagalba, tačiau jei tiek blogojo (MTL), tiek bendrojo cholesterolio kiekis yra padidėjęs, reikėtų kreiptis į gydytoją.

„Fizinis aktyvumas padidina gerojo (DTL) cholesterolio kiekį, sumažina blogojo cholesterolio lygį, padeda reguliuoti svorį, kraujo spaudimą ir mažina uždegiminius procesus“, – atskleidžia pašnekovas.

REKLAMA

Blogojo cholesterolio kiekis turėtų būti ne didesnis nei 3,4 milimoliai litre.

„Aukštas blogojo cholesterolio kiekis yra rimtas sveikatos signalas, todėl jį reikia stebėti ir kontroliuoti. Reguliarūs vizitai pas gydytoją, gyvenimo būdo pokyčiai bei subalansuota mityba – pagrindiniai dalykai, padėsiantys išlikti sveikiems“, – pabrėžia vaistininkas.

visai psicinis esi nesupranti apie ka straipsnis durneli jei visur lansbergiai vaidenas skubek i psichuske
Klausykite kiekvieno supisto blyno. Cholesterolis- yra kietasis alkoholis. Galūnė- olis ( metanolis., propanolis , metanolis ir t.t.), į vašką panaši medžiaga. Organizme, cholesterolis būna tik junginyje su baltymais. Cholesterolį kepenys sintetina ne iš riebalų, o iš fruktozės. Ir eikit jūs NX supisti žurnalistai. Jūs net net nežinote, ,kas yra Naujosio Zelandijos sostinė, o rašote apie kepenų metabolizmą. Analfabetai, blt. Būčiau redaktorius, toks asilas, kitą dieną dirbtų rajoniniame laikraštyje " Auksinė varpa"
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų