• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Šis gėrimas gerina atmintį: gerkite į sveikatą

Įvairias žoleles mūsų protėviai naudojo nuo seno, ši tradicija persidavė ir į šias dienas. Teigiama, kad vaistažolės gali padėti sutvarkyti daugybę sveikatos bėdų – žolininkė dalijasi, kokios žolelės yra naudingos smegenims.

Įvairias žoleles mūsų protėviai naudojo nuo seno, ši tradicija persidavė ir į šias dienas. Teigiama, kad vaistažolės gali padėti sutvarkyti daugybę sveikatos bėdų – žolininkė dalijasi, kokios žolelės yra naudingos smegenims.

REKLAMA

Socialinio tinklo „Facebook“ puslapyje „Mano žolelės“ žolininkė dalijasi, kokias žoleles verta vartoti, norint pagerinti smegenų veiklą ir atmintį.

Gėrimo atminčiai gerinti receptas ir kitos naudingos žolelės

Ji taip pat pasidalijo smegenims ir atminčiai skirtos arbatos receptu – gerkite į sveikatą.

„Žolelės atminčiai gerinti, smegenų veiklai ir pažintinėms funkcijoms aktyvinti.

Dar dalinuosi žiniomis po man labai patikusio pranešimo „Favourite brain boosting and cognition support herbs“. Maria Noel Grove.

Žinoma, pranešime minima daug man dar nematytų augalų, kurių gal ir pasidairysiu, gal ir ne, bet įdomiausia buvo išgirsti apie tuos, kurie šalia, kurie jau seniai įsikūrę soduose, gėlynuose ir mūsų virtuvėse.

REKLAMA
REKLAMA

Kad žolelės yra universalai, tą jau seniai žinau. Tai ne tabletės, nuo to ar kito. Tai augalas. Gyva būtybė. Turinti savyje visko ir dosniai mums duodanti tą „viską“.

REKLAMA

Labiausiai nustebino melisa (Melissa officinalis). Ji ramina, bet išlaiko aktyviais, atpalaiduoja, bet padeda susikoncentruoti, gerina darbinę atmintį. Net ir nuo herpio ir kitų virusų mus saugoja. Iškart kilo mintis pasidaryti melisos tepaliuką nuo herpio. Padeda užmigti. Aš ją maišau į „raminančias“ ir „miego“ arbatėles.

Geriausia naudoti šviežią. Tada ji turi daugiausia mums reikalingų elementų. Žinoma, žiemą rasti šviežią sudėtinga, nors, manau, ji puikiai išgyventų ir vazone. Ir lauke, kai tik kiek atšyla, tuoj išlenda keli lapukai.

REKLAMA
REKLAMA

Tada rozmarinas. Kelis lapelius į puodelį, citrinos griežinėlį, užpilti karštoku vandeniu ir štai arbatėlė geresniam susikaupimui, geresnei atminčiai.

Ir šiaip visi mėtiniai augalai tinka aktyvesnei smegenų veiklai: pipirmėtė, šaltmėtė, tulsi – šventasis bazilikas (ocimum tenuiflorum), šalavijas. Beje, šalaviją nepatartina ilgai gerti, kaip arbatėlę, bet jį galima inhaliuoti, pasidaryti šalavijo smilkalus.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Pranešėja siūlo tokią arbatėlę atminčiai:

  • 1 arbatinis šaukštelis pipirmėtės;
  • 1 a. š. šaltmėtės;
  • 1 a. š. melisos;
  • Žiupsnelis rozmarino.

15 min. palikti pritraukti ir gurkšnoti. Nuo savęs pridėsiu – vietoj kavos.

Ir ta mėtinė kramtoma guma gerina mąstymą. Daugeliui nepatinka, kai vaikai čiaumoja tą gumą, bet tas kramtymas ir mėta aktyvina mąstymą, koncentraciją. Galėtų bent namuose pamokas ruošdami kramtyti. Pati stebėjau, kaip kolegos susirinkime kramto. Dabar jau žinau ir pati kramtyčiau vietoj vėl kokį kavos puodelį gerdama, kad neužmigčiau.

REKLAMA

Kas jau auginatės ginkmedį, taip kaip aš, galite rudeniop pasirinkti jų gelstančių lapų. Sudžiovinti, sumalti ir karts nuo karto to kartumo žiupsnelį šiaip palaižyti, ar ant duonos su sviestu… per daug naudoti netinka, gali ir galvos skausmą sukelti.

Na, žinoma, labai svarbu ir tai, kuo mes smegenis maitiname. 60 % smegenų sudaro riebalai. Tai klausimas, kokiais riebalais mes jas maitiname.

Jei augaliniu aliejumi, riešutais, sėklomis, žuvimi, avokadu, bio vištiena, tai viskas gerai, o jeigu… nerašysiu, kokie riebalai tikrai atminties nepagerins, patys žinote.

REKLAMA

Ir dar smegenims reikia gliukozės. Irgi sveikos. Iš vaisių, daržovių, pilno grūdo grūdų, ryžių…

Yra ir egzotinių augalų. Iškart sakau, aš jų neturiu, bet gal kai kurių ir paieškosiu. Pavyzdžiui Gotu Kola (Centella asiatica) azijinė centelė. Ją lengva auginti vazone. Galima dauginti ūgliukais. Dėti šiek tiek į smoothies, sriubas. Su šviežiomis sultimis gerti. Labai tinka darbinei atminčiai, fotografinei atminčiai.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Bacopa (bacopa monnieri) mėlynžiedė taškuonė. Ji ramina, atstato nervų sistemą, didina dėmesio, reakcijos greitį, tinka nuo chroniško nuovargio. Bet ji karti, labai neskani.

Žinoma, aš čia visko neperduosiu. Tik tiek, kiek man atrodė įdomu ir naudinga. O apie nežinomus augalus reikia daugiau pasidomėti, prieš pradedant vartoti. Ir šiaip, aklai niekuo neverta pasitikėti. Šiais informacijos pertekliaus laikais galima susidaryti savą nuomonę apie viską.

Likit sveiki ir džiaukitės žiema, kol ji dar kieme“, – dalijasi žolininkė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų