Socialiniame tinkle „Facebook“ Vilniaus visuomenės sveikatos biuras „Vilnius sveikiau“ dalijasi Valstybinės ligonių kasos priminimu, kokie tyrimai ir kam priklauso nemokamai.
Kas gali nemokamai dalyvauti prevencijos programose?
Lietuvoje atliekamos penkios ligų prevencijos programos: širdies ir kraujagyslių ligų; storosios žarnos vėžio; gimdos kaklelio vėžio; krūties vėžio ir prostatos vėžio.
Pateiktame vizuale išsamiai nurodoma, kokio amžiaus asmenys kviečiami dalyvauti prevencinėse programose ir tirtis.
Širdies ir kraujagyslių ligų prevencinėje programoje pasitikrinti gali 40–60 metų (imtinai) asmenys.
Nustačius labai didelę riziką, pakartotinai tiriama po 1 metų, didelę riziką – po 2 metų, mažą ar vidutinę riziką – po 4 metų.
Storosios žarnos vėžio prevencinėje programoje pasitikrinti gali žmonės nuo 50 iki 74 metų (imtinai) kartą per 2 metus.
Gimdos kaklelio vėžio prevencinėje programoje pasitikrinti gali 25–34 m. (imtinai) moterys kartą per 3 metus.
35–59 m. (imtinai) moterys gali pasitikrinti kartą per 5 metus.
Krūties vėžio prevencinėje programoje pasitikrinti gali moterys nuo 45 iki 74 m. (imtinai) kartą per 2 metus.
Prostatos vėžio prevencinėje programoje pasitikrinti gali vyrai nuo 50 iki 69 m. (imtinai), o jeigu šia liga sirgo tėvas arba broliai – nuo 45 m. Kito pasitikrinimo datą paskiria gydytojas.
Kaip nurodoma Valstybinės ligonių kasos interneto puslapyje, norint pasitikrinti pagal prevencines programas, pirmiausia reikia kreiptis į savo šeimos gydytoją, kuris įvertins sveikatos būklę ir, jei reikia, skirs tyrimus bei nukreips pas gydytoją specialistą.
Privalomuoju sveikatos draudimu apdrausti asmenys prevencinėse programose gali dalyvauti nemokamai, jeigu kreipiamasi į sutartį su teritorine ligonių kasa sudariusią gydymo įstaiga. Tuomet nei už tyrimus, nei už gydytojo darbą ar sunaudotas medžiagas mokėti nereikia.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!