• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Kiekvienas mokantis privalomojo sveikatos draudimo (PSD) įmokas žino, kad už tai jam turi būti suteikta medicininė pagalba ir reikalingi tyrimai. Tad svarbu žinoti, kokius tyrimus galima pasidaryti nemokamai ir taip pasirūpinti savo sveikatos gerove.

Kiekvienas mokantis privalomojo sveikatos draudimo (PSD) įmokas žino, kad už tai jam turi būti suteikta medicininė pagalba ir reikalingi tyrimai. Tad svarbu žinoti, kokius tyrimus galima pasidaryti nemokamai ir taip pasirūpinti savo sveikatos gerove.

REKLAMA

Valstybinė ligonių kasa prie Sveikatos apsaugos ministerijos savo socialiniame tinkle „Facebook“ pasidalijo tyrimais, kuriuos galima pasidaryti nemokamai.

#Primename, jei esate apdrausti privalomuoju sveikatos draudimu (#PSD) ir prisirašę prie gydymo įstaigos, turinčios sutartį su ligonių kasomis, daugelis tyrimų jums gali būti atliekami nemokamai! Tyrimai, kuriuos paskiria jūsų šeimos gydytojas, yra apmokami iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo (#PSDF) lėšų. Tad, jei tyrimas jums reikalingas, papildomai mokėti nereikia.

Tačiau šeimos gydytojas gali paskirti tik tuos nemokamus tyrimus, kurie jam priklauso pagal medicinos normą. Jei reikia tyrimų, nepriklausančių šeimos gydytojo kompetencijai, jis gali duoti siuntimą gydytojo specialisto konsultacijai gauti. Tada specialisto paskirti tyrimai – nemokami.

REKLAMA
REKLAMA

Svarbu žinoti, kad vitamino D tyrimas nėra kompensuojamas iš #PSDF, tad jei norite jį atlikti, turėsite sumokėti patys. Vis dėlto, jei tyrimą paskiria specialistas, pavyzdžiui, endokrinologas, jis bus atliekamas nemokamai.

REKLAMA

Pasikonsultuokite su gydytoju dėl tyrimų būtinybės ir rūpinkitės savo sveikata“, – įraše pranešė jie.

Nemokami tyrimai

Jie savo įraše taip pat pridėjo, kuriuos tyrimus galima pasidaryti nemokamai. Pasak jų, tai yra daugiau nei 10 PSD įmokas mokantiems žmonėms priklausančių tyrimų.

„Tyrimai, kuriuos gali paskirti šeimos gydytojas:

  • Bendras kraujo,
  • Bendras šlapimo tyrimas ir albumino/kreatinino santykis šlapime,
  • CRB ir/arba ENG,
  • Lipidų apykaitos krraujyje,
  • Glikemijos kiekio kraujyje,
  • Gliukozės tolerancijos,
  • Natriuretinio peptido,
  • Tirotropinio hormono,
  • COVID-19 ligos,
  • Bilirubino, kalio, natrio, kreantinino, šlapimo rūgšties,
  • Prostatos specifinio antigeno pacientams po rdikalaus priešinės liaukos gydymo,
  • Alaninės aminotransferazės, asparagininės aminotransferazės, šarminės fosfazės ir kt.“, – išvardijo jie.

Per 5m uz PSD sumokejau ~ 20 000 euru. Kam visas sis burbulas ? Pinigai nueina per niek, nes paslaugos apgailetinos, eiles po puse metu, daktarai nervuoti. Kas isvagia psd ir kodel tokia betvarke tose istaigose ?
nemokamai? Juk moku PSD tai jau į priekį ir net už nieką susimoku.
Visi tyrimai niekiniai.Padaro juos ir sako,kad viskas gerai,normos ribos,sveikas.Pasidarai privačiai echoskopiją ir ji parodo,kad yra pažeisti vidaus organai arba randa auglį.Daktarai ištisai skalambija apie širdies ir kraujagyslių ligas,bet tyrimo,kuris realiai parodo širdies ir kraujagyslių būklę,nei vieno.Beje,kodėl daktarai nekalba apie tai,kaip papildai iškreipia kraujo tyrimų rezultatus?Tyrimuose matosi norimas rezultatas,o ligos toliau progresuoja.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų