• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Krūtų vėžys – viena labiausiai paplitusių onkologinių ligų tarp moterų. Būtent todėl, kiekvienais metais vis garsiau kalbama apie šios ligos prevenciją, kuri gali padėti užkirsti laiku kelią klastingai ligai. Sužinokite, kokie simptomai gali išduoti krūtų vėžį.

Krūtų vėžys – viena labiausiai paplitusių onkologinių ligų tarp moterų. Būtent todėl, kiekvienais metais vis garsiau kalbama apie šios ligos prevenciją, kuri gali padėti užkirsti laiku kelią klastingai ligai. Sužinokite, kokie simptomai gali išduoti krūtų vėžį.

REKLAMA

Nors dažniausiai teigiama, kad krūtų vėžį gali išduoti atsiradę guzeliai ar iškilimai krūtų srityje, tačiau be šio simptomo, yra daugybė kitų požymių, kurie gali padėti diagnozuoti onkologinę ligą.

Teigiama, kad yra išskiriami 7 požymiai, kuriuos būtina žinoti kiekvienai moteriai ir į juos atkreipti dėmesį, kadangi tai gali padėti diagnozuoti ligą ankstyvoje stadijoje.

Krūties dydžio ar formos pasikeitimas

Krūtys būna įvairių formų ir dydžių, o per gyvenimą skirtingais laikotarpiais jos gali vis pasikeisti. „Breast Cancer Care“ vyresnioji slaugytoja Carolyn Rogers „The Sun Online“ sakė: „Krūtų dydis ar forma gali pasikeisti mėnesinių, nėštumo metu arba tada, kai kūnas ima senti.

REKLAMA
REKLAMA

Reguliariai tikrindami krūtis sužinosite, ar dydžio bei formos pokytis yra priimtinas, galbūt tai bus nieko tokio, o galbūt tai bus ženklas, kad metas atidžiau atkreipti dėmesį į jas.“

REKLAMA

Paraudimas arba bėrimas

Svarbu stebėti, ar ant odos ir aplink spenelį nėra paraudimo ar bėrimo požymių. Bėrimą šioje srityje gali sukelti nauji skalbimo milteliai arba odą dirginanti nėriniuota liemenėlė.

„Tačiau jei problema tebesitęsia, tai gali būti kažko rimtesnio požymis“, – perspėjo C. Rogers.

Išskyros iš spenelių

Jei iš spenelio pastebėjote tekančias išskyras tuo metu, kai jo nespaudžiate – skubėkite apie tai pranešti savo gydytojui.

REKLAMA
REKLAMA

Patinimas pažastyje arba aplink raktikaulį

Atsiradę guzeliai yra dažniausias krūties vėžio požymis, tačiau jie ne visuomet gali būti krūtyje.

„Krūties audinių galima rasti po pažastimis ir iki raktikaulio, todėl šiose vietose galite pastebėti neįprastą patinimą“, – paaiškino C. Rogers.

Todėl, kuomet tikrinate krūtis savarankiškai, žinokite, jog krūtinę reikėtų apžvelgti nuodugniai ir apžiūrėti ne tik krūtis, bet ir aplinkines jų sritis.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Odos tekstūros pasikeitimas

Nuo susiraukšlėjimo iki menkiausios duobutės užuominos – krūtų odos išvaizdos pokyčiai gali būti dar vienas vėžio požymis, rašoma thesun.co.uk.

Pavyzdžiui, jeigu spenelio sritis atrodo kaip apelsino žievelė, patikrinkite ar tai nekelia pavojaus jūsų sveikatai pas savo šeimos gydytoją.

Neseniai atlikta „Breast Cancer Care“ apklausa parodė, kad viena iš šešių moterų net nežinojo, jog šis požymis gali būti vienas iš krūtų vėžio simptomų.

REKLAMA

Apverstas spenelis

Kai kurie žmonės natūraliai turi apverstus spenelius, tačiau dažniausiai tai nėra nieko blogo, nes nėra nei vienos krūtinės, kuri būtų identiška.

„Jei jūsų spenelis staiga pradeda trauktis į vidų arba kaip nors keičia savo formą ar padėtį, tai gali būti įspėjamasis ženklas“, – paaiškino Carolyn.

Nuolatinis skausmas

Nuolatinis skausmas, kuris nepraeina nei krūtinėje, nei pažastyje, yra įspėjamasis krūties vėžio ženklas, kurį, deja, gali būti sunku nustatyti.

REKLAMA

„Skausmas krūtų srityje yra tikrai dažnas reiškinys. Jį gali sukelti daugybė skirtingų dalykų, pavyzdžiui, pasikeitęs hormonų lygis prieš menstruacijas arba net blogai prigludusi liemenėlė. Tačiau jei skausmas nepraeina po pagrįsto laiko, verta apie tai pasakyti gydytojui“, – sakė C. Rogers.

Kaip pasitikrinti krūtis savarankiškai?

Gydytoja Zoe Williams paaiškino, kaip reikėtų tinkamai patikrinti krūtis ar jose nėra jokių pakitimų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ji sakė: „Norint patikrinti savo krūtis ir jų sritį, nėra vieno griežto ar teisingo būdo. Svarbiausia yra tai daryti reguliariai, geriausia kartą per mėnesį, kad mokėtumėte atskirti, kas galbūt pasikeitė. Tik susipažinę su „įprasta“ krūtų būsena, galime nustatyti, ar yra pokyčių.

Nesvarbu, ar krūtis tikrinsite lovoje, duše ar sporto salės persirengimo kambariuose. Tačiau svarbu žinoti, ko ieškote.

Pažiūrėkite į krūtis, idealiu atveju tiek iš priekio, tiek iš šono ir ieškokite bet kokių formos ar dydžio pakitimų: guzelių, odos pakitimų ar krūties bei spenelio įtartinų pokyčių. Yra be galo svarbu jausti visą krūties audinį“, – sakė ji.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų