Jei patiriate vieną iš žemiau pateiktų simptomų, negalite paaiškinti jų atsiradimo priežasčių, pats metas vykti pas savo šeimos gydytoją.
Nuovargis
Jei išsimiegate, valgote tinkamą maistą, tačiau įpusėjus dienai jaučiatės lyg išsunkti, tai gali būti vienas iš apie diabetą iš anksto pranešančių požymių.
Dažnas šlapinimasis
Dažnas vaikščiojimas į tualetą ar naktinis šlapinimasis į lovą yra vienas iš apie padidėjusią diabeto riziką pranešančių simptomų. Jei įtariate, jog šlapinatės dažniau, nei įprastai, žymėkitės, kiek kartų per dieną tai darote ir šią informaciją pateikite savo gydytojui, kuris nuspręs ar jums būtina atlikti tolimesnius tyrimus.
Stiprus troškulys
Sustiprėjęs troškulys, net tada, kai užsiimate prakaituoti neskatinančia veikla, turėtų kelti įtarimą. Kelias dienas stebėkite, kiek vandens suvartojate. Tai gali būti vienas iš ankstyvų 2 tipo diabeto simptomų.
Nuolatinis alkis
Valgymą, kai esate alkanas, ir emocinį valgymą atskirti sudėtinga, tačiau jei pastebėjote, jog pavalgius jus greitai išalkstate, apie tai papasakokite savo gydytojui, kad jis galėtų paskirti tinkamus tyrimus.
Netinkama mityba
Jei jūsų mityba prasta, vartojate daug cukraus ir angliavandenių turinčius produktus, padidėja rizika susirgti 2 tipo diabetu. Jei suvokiate, jog valgote netinkamą maistą ir kartu patiriate kitus čia pateiktus diabeto požymius, pasikonsultuokite su gydytoju, kuris padės pakeisti gyvenimo būdą, patars, kaip išvengti rimtesnių bėdų.
Suprastėjęs regėjimas
Tai vienas iš dažniausių diabeto simptomų. Jei nesuprantate, kodėl staiga ėmė lietis vaizdas, jūs negalite perskaityti teksto, užsiregistruokite pas gydytoją.
Įdomu ir tai, kad gydymas insulinu taip pat suprastina regėjimą. Ne veltui sakoma, kad akys – langas į žmogaus sveikatą.
Išsausėjusi burna
Seilių trūkumas burnoje gali būti daugelio ligų priežastimi. Viena jų – padidėjęs gliukozės kiekis organizme. Būtent dėl to atsiranda rizika susirgti diabetu. Išsausėjusią burną galima gydyti įvairiais vaistinėse parduodamais medikamentais, tačiau prieš imantis tokių priemonių, patariama išsitirti ar nesergate diabetu. Bet kokiu atveju, išsausėjus burnai ima gesti dantys ir atsiranda didesnė pienligės burnoje tikimybė.
Platėjantis juosmuo
Jei pastebėjote, jog nebetelpate į įprastus drabužius, ypač sunkiai užsisega kelnės, gali būti, jog taip jūsų organizmas praneša apie sutrikusią sveikatą, o šiuo atveju ir diabetą. Padidėjęs svoris juosmens srityje žmogui itin kenkia, tad jei pastebėjote, jog ėmėte pūstis, kreipkitės į gydytoją ir pasiteiraukite ar jums metas keisti mitybos ir sporto įpročius.
Dažnas galvos skausmas
Reti galvos skausmai nėra pavojingi, tačiau jei jie jus kankina itin dažnai, gali būti, jog padidėjęs jūsų kraujyje esančio cukraus kiekis. Jei įtariate, jog būtent dėl to jums skauda galvą, metas vizitui pas gydytoją.
Nuotaikų kaita
Nuotaikų kaita yra vienas ankstyvų 2 tipo diabeto simptomų. Nors tai gali pranešti ir apie kitas ligas, nuotaikų kaitos ignoruoti nevalia, nes būtent pastarasis simptomas ir depresija gali būti vienas iš būdų, kaip jūsų organizmas jums praneša apie sutrikusią sveikatą.
Ilgai negyjančios žaizdos
Žmonės sergantys diabetu, įvairius sužeidimus gydosi labai ilgai, dėl to padidėja rizika užsikrėsti įvairiomis infekcijomis. Jei net paprasčiausias įbrėžimas odoje negyja labai ilgai, susitikite su gydytoju, kuris diagnozuos tokios problemos priežastį.
Sėslus gyvenimo būdas
Sėslus gyvenimo būdas padidina rizika susirgti įvairiomis ligomis, tarp jų ir diabetu. Neužsiimant sportu ir negyvenant aktyviai, sutrinka gerai sureguliuota medžiagų apykaita, kuri netinkamai skaido riebiąsias medžiagas.
Negydomos odos ligos
Egzistuoja nemažai odos problemų, kurios susijusios su diabetu. Viena dažniausiai pasitaikančių – patamsėjusi ir sustorėjusi oda, nuo kurios kenčia viršsvorį turintys žmonės. Kartais odą padengia įvairios žaizdelės kaklo, pažastų ir krūtinės bei tarpkojo srityse.
Netikėtai nukritęs svoris
Apie padidėjusią riziką susirgti diabetu byloja ir netikėtai bei be jokios priežasties sumažėjęs kūno svoris. Taip nutikti gali dėl padidėjusios cukraus kiekio kraujyje, dehidratacijos, raumenų irimo ir skydliaukės problemų., kurias gydyti gali tik gydytojas.
Nors įlindote į tuos seniai spintoje dūlėjusius džinsus, dėl to per daug džiaugtis nereikėtų.
Dilgčioja pėdos
Padidėjęs cukraus kiekis kraujyje sukelia diabetinę neuropatiją, kuri pažeidžia nervų kanalus, siunčiančius informaciją į rankas ir kojas. Būtent dėl to pėdose ar rankose atsiradęs dilgčiojimas gali būti susijęs su ankstyvuoju diabetu.
Dėl šio pojūčio nereikėtų kaltinti batų ir vietoje to kuo greičiau kreiptis į gydytoją.
Dažnai sergate pienlige ir šlapimo takų infekcijomis
Padidėjęs cukraus kiekis kraujyje išbalansuoja kraujotaką ir patį organizmą, dėl ko tampa sunkiau kovoti su infekcijomis. Žmonės, sergantys diabetu, dažnai kenčia nuo šlapimo takų infekcijų bei pienligės.
Jei jums diabetas dar nediagnozuotas, bet patiriate kelis iš aukščiau pateiktų simptomų, būtinai apie tai pasikalbėkite su savo gydytoju. Šie požymiai gali pranešti apie prasidedantį 2 tipo diabetą.