Tad kokios yra geriausios arbatos miegui? Skaitykite toliau ir sužinokite, kokias arbatas verta gerti prieš miegą, o taip pat kaip, pasak ekspertų, paruošti žolelių arbatas, kad jos būtų ne tik skanios, bet ir naudingos, rašoma marthastewart.com.
Geriausios vaistažolių arbatos miegui
Ramunėlės
Ramunėlės yra populiari vaistažolė. Pasak Lauri Wright, dietologės ir mitybos specialistės, Pietų Floridos universiteto docentės ir mitybos programų direktorės, ramunėlių sudėtyje yra junginio apigenino, kuris, skatindamas atsipalaidavimą ir mažindamas nerimą, gerina miegą. Jos pasižymi švelniu ir saldžiu skoniu.
Levandos
Jei mėgstate žolelių skonį, jums patiks levandų arbata. Pasak L. Wright, ji turi raminamąjį poveikį nervų sistemai, todėl gali sumažinti streso lygį ir gerinti miegą.
Valerijonas
Valerijono arbata pasižymi miško, žemės skoniu, kuris puikiai dera su medumi. Joje yra junginių, kurie lėtina nervų sistemos veiklą ir skatina atsipalaidavimą, sako L. Wright.
Pasifloros
Tai gėlių ir žemės kvapo arbata, kuri sustiprina cheminių medžiagų, lėtinančias smegenų veiklą, išsiskyrimą. Tai gali padėti nuraminti protą ir paruošti jį miegui, teigia specialistė.
Melisos
Dėl švelnaus citrusinių vaisių skonio melisa yra puikus pasirinkimas prieš miegą. Organizme melisa padidina cheminių medžiagų, kurios lėtina smegenų veiklą, prieinamumą, o tai mažina nerimą ir skatina ramybę, sako L. Wright.
Kiek laiko iki miego reikia gerti šias arbatas?
Jei norite į savo rutiną įtraukti žolelių arbatas, L. Wright siūlo jas gerti likus 30-60 minučių iki miego.
Tai suteiks galimybę arbatos miegą skatinantiems junginiams pradėti veikti. Be to, liks laiko skysčiui pasišalinti iš organizmo, todėl prieš miegą galėsite nueiti į tualetą ir išvengsite atsibudimo naktį.
Be to, techniškai miegą skatinančios vaistažolių arbatos nebūtinai turi būti karštos, kad būtų veiksmingos, sako specialistė.
„Šalta arbata taip pat naudinga, – priduria L. Wright. – Tačiau šilta arbata gali labiau nuraminti, padėti atpalaiduoti kūną ruošiantis miegui.“
Karštą arbatą taip pat reikia gerti lėčiau nei šaltą žolelių arbatą, pažymi Jee Choe, sertifikuota arbatos someljė ir „Oh, How Civilized“ įkūrėja. Šis lėtas veiksmas jus nuramins, o tai gali dar labiau pagerinti miegą.
„Jei jūsų tikslas – padėti sau užmigti, geriausia vengti saldinti žolelių arbatas cukrumi ar medumi dideliais kiekiais“, – aiškina L. Wright.
Priežastis? „Saldikliai gali sukelti cukraus kiekio kraujyje šuolius ir kritimus, o tai gali trukdyti ramiam miegui“, – sako ji.
Visgi, jei jums nepatinka tam tikrų vaistažolių skonis, pridėjus nedidelį kiekį saldiklio, ji gali tapti skanesnė. „Išbandykite natūralų saldiklį, pavyzdžiui, medų“, – siūlo specialistė.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!