• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Kvėpavimo takų ligos ypač tampa aktualios šaltuoju metų laiku, kai aplink siaučia virusai, bakterijos, o ir peršalti yra visai nesudėtinga. Viena pavojingiausių ligų – plaučių uždegimas, kuris gali baigtis net mirtimi.

Kvėpavimo takų ligos ypač tampa aktualios šaltuoju metų laiku, kai aplink siaučia virusai, bakterijos, o ir peršalti yra visai nesudėtinga. Viena pavojingiausių ligų – plaučių uždegimas, kuris gali baigtis net mirtimi.

REKLAMA

Koks kosulys jau turėtų paskatinti pasitikrinti? Kas yra brochitas, plaučių uždegimas? O gal nepraeinantis kosulys jau išduoda ir astmą?

Apie tai ir dar daugiau kalbama naujienų portalo tv3.lt laidoje „Sveikatos DNR“ su Kauno klinikų Pulmonologijos klinikos gydytoja pulmonologe dr. Virginija Kalinauskaite-Žukauske.

Ką būtina žinoti apie plaučių uždegimą?

Plaučių uždegimas, kitaip, pneumonija, yra viena pavojingiausių ūmių kvėpavimo takų ligų. Ši liga yra ne tik pakankamai dažna, galinti pasibaigti komplikacijomis, o kai kuriais atvejais ir mirtimi.

Statistika rodo, kad pasaulyje per metus plaučių uždegimu suserga maždaug 450 mln. žmonių, o Lietuvoje pneumonija yra viena iš penkių dažniausių mirties priežasčių.

REKLAMA
REKLAMA

Paprastai plaučių uždegimas pasireiškia karščiavimu, bet jo simptomų yra ir daugiau: silpnumas, skausmas krūtinėje, galimai ir dusulys – ką naudinga apie šią ligą žinoti?

REKLAMA

Gydytojos pulmonologės teigimu, plaučių uždegimas yra viena dažnesnių ligų, ypač atvėsus orams, ir tai lemia kelios priežastys:

„Paplitusios virusinės infekcijos, ypač šaltuoju metų laiku, šiek tiek pasilpęs mūsų imunitetas sudaro palankias sąlygas išsivystyti pneumonijai.“

Anot dr. V. Kalinkauskaitės-Žukauskės, dažnu atveju pakanka ambulatorinio gydymo namuose su šeimos gydytojo priežiūra, jei atvejis yra „vadovėlinis“, ligos eiga yra nesunki.

REKLAMA
REKLAMA

„Bet, deja, visuomenė turi visą eilę ir gretutinių ligų, yra vyresni žmonės, turintys imuniteto sutrikimų ir kitų sunkių būklių, ligų, dėl ko gali tekti stacionarizuoti tokį pacientą ir gydyti stacionare“, – aiškino gydytoja.

Stacionarinis gydymas gali užtrukti ir pakankamai neilgai, tačiau kai kuriais atvejais liga gali komplikuotis, sukelti nepageidaujamus poveikius – tada sveikimo periodas tampa ilgesnis, užsitęsia.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Daugiau naudingų patarimų apie kvėpavimo takų ligas, simptomus, kurių nereikėtų ignoruoti ir reikalingą gydymą kviečiame sužinoti tv3.lt laidoje „Sveikatos DNR“.

Kviečiame žiūrėti „Sveikatos DNR“ jau dabar! „Sveikatos DNR“ žiūrėkite kiekvieną pirmadienį 19 val. naujienų portale tv3.lt ir platformoje TV3 Play. Laidą ketvirtadieniais 19 val. rasite TV3 televizijos YouTube kanale.

REKLAMA

Laidos metu kalbėjome šiomis temomis:

00:00 Temos ir pašnekovės pristatymas.

00:30 Plaučių uždegimas – viena pavojingiausių ligų: štai, ką naudinga žinoti.

04:58 Kada reiktų sunerimti, kad bronchitas kartojasi per dažnai.

06:30 Kosulį gali sukelti ir refliuksas, ypač, jei yra per mažas judrumas, viršsvoris, kiti rizikos veiksniai.

08:00 Kiek žmogus, persirgęs virusine infekcija, gali kosėti.

09:30 Su astma reikia gyventi visą gyvenimą: ji gali keisti savo simptomus.

13:30 Alerginė astma – kitokia, ką naudinga žinoti?

16:15 Plaučių uždegimu kasmet suserga apie 450 mln. gyventojų, astma nuolat serga daugiau kaip 300 mln. žmonių. Pastariesiems atsisakius vaistų liga neišnyks ir veikiausia, tik pablogės.

REKLAMA

23:00 Kai kurie inhaliatoriai vadinami mėlynaisiais žudikais (angl. „Blue Killers“): kodėl ir kas jie

25:57 Nauji astmos gydymo būdai ir kaip jaustis geriau sergant arba sirgti lengviau?

30:40 Gydytojos patariams pacientams: kiekvienas turi norėti pažinti ir prisijaukinti ligą, o gydytoją laikyti savo draugu ir nebijoti paklausti.

tv3.lt

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų