Tinklalaidėje „Sveikatos DNR“ viešėjusi Greta sako, kad meningokokinė infekcija buvo ta liga, kuri ir pakirto jos tada vos pusantrų metukų sūnų.
„Viskas prasidėjo labai staigiai ir netikėtai. Jam sukilo temperatūra per 48 valandas, iškviečiau greitąją. Iki tol vaikas nebuvo sirgęs“, – pasakojimą studijoje pradeda Greta.
Jai antrina ir Santaros klinikų Vaikų infekcinių ligų skyriaus vedėja Inga Ivaškevičienė, kuri sako, kad meningokokinė infekcija iš tiesų yra labai klastinga liga ir paprastai vaikams smogia žaibiškai.
Vystosi audinių nekrozė
Pasak medikės, paprastai po hemoraginio bėrimo, kuris yra vienas pagrindinių meningokokinės infekcijos požymių, sutrinka kraujotaka, ima vystytis audinių nekrozė.
„Dažniausiai matome, kad prireikia ilgos odos priežiūros, pacientai perkeliami gydytis į nudegimo skyrių. Tolimesnis gydymas paprastai ir vyksta būtent toks – kaip po nudegimo, kartais prireikia net transplantacijos arba galūnių amputacijos.“
Taip pat medikė įvardijo ir kitas komplikacijas bei pažeidimus, kurie susidaro po šios infekcijos.
„Vienas tokių – klausos pažeidimai. Vaikams privaloma ligos eigoje tikrinti klausą, ją reikia stebėti. Taip pat dar viena pilkoji zona yra psichosomatinė raida,mokymosi sutrikimai, dėmesio sukaupimo problemos.
Šie dalykai nepasimato taip greitai, tam reikia laiko, tačiau būtina stebėti ir atkreipti dėmesį.“
Apie tai, kaip dabar gyvena meningokokinę infekciją patyręs Gretos sūnus ir su kokiais iššūkiais kasdien susiduria šiauliečių šeima, žiūrėkite tinklalaidėje „Sveikatos DNR“.
Visą tinklalaidę žiūrėkite čia:
Tinklalaidę galite žiūrėti ir TV3 televizijos YouTube kanale:
Apie ką kalbėjomės:
00:00 pasisveikinimas
00:40 Gretos sūnaus ligos istorija
03:00 bėrimų svarba
06:40 raumenų įsitempimas
07:48 ką išduoda aukšta temperatūra
11:00 vandens nauda sergančiam vaikui
15:00 ligos komplikacijos
20:00 vakcinos nauda ir prieinamumas
27:00 užkrečiamumas
28:00 komplikacijos
31:00 vaikas kalba skiemenimis
32:30 ligos profilaktika
35:00 atsisveikinimas