Staigus, spaudžiantis ir deginantis pojūtis krūtinėje gali gerokai išgąsdinti, priversdamas spėlioti, ar tai rimtas sveikatos sutrikimas, ar tiesiog signalas, kad per daug mėgavotės greitu maistu.
Jei spaudimą krūtinėje jaučiate dažnai, atkreipkite dėmesį į tris pagrindinius požymius, kurie įspėja, jog tai gali reikšti rimtesnes komplikacijas.
Pastebėkite simptomus laiku
Rėmuo atsiranda, kai rūgštis patenka atgal iš skrandžio į stemplę, dažniausiai suvalgius tam tikro maisto. Nors paprastai dėl to nereikia iš karto sunerimti, tačiau šis simptomas gali reikšti ir kitas rimtesnes ligas, pavyzdžiui, krūtinės anginą ar širdies nepakankamumą, rašo mirror.co.uk.
Skausmas krūtinėje ir deginimo pojūtis gali rodyti įvairias problemas, pradedant lėtiniu rūgšties refliuksu (vadinamuoju GERL), baigiant krūtinės angina ir net neišvengiamomis širdies problemomis. Jei susiduriate su nuolatiniu diskomfortu krūtinėje ir numojate ranka, kad tai tik rėmuo, patartina nedelsti ir vis tik kreiptis į šeimos gydytoją.
Nacionalinė sveikatos agentūra savo rekomendacijose dėl širdies ligų įspėja, kad širdies smūgio arba infarkto simptomai gali būti labai panašūs į virškinimo sutrikimus. Pavyzdžiui, tai gali būti sunkumo jausmas krūtinėje, skrandžio skausmas arba rėmuo. Širdies smūgis gali ištikti bet kuriuo metu – netgi ilsintis. Jei širdies skausmai trunka ilgiau nei 15 minučių, tai gali būti širdies smūgio pradžia.
Vis dėlto, jei šis nemalonus pojūtis atslūgsta, tai nebūtinai reiškia, kad jums tiesiog reikia vaistų nuo rėmens. Jei dažnai patiriate šiuos simptomus, labai svarbu kreiptis į gydytoją, nes gali būti, kad kenčiate nuo lėtinio rūgšties refliukso, kuris gali rimtai pakenkti skrandžiui ir gerklei. Arba tai gali būti netgi krūtinės angina, kuri yra ankstyvas įspėjamasis galimo širdies smūgio ar širdies nepakankamumo simptomas.
„Mayo klinika“ išskyrė tris požymius, rodančius, kad deginimo pojūtis krūtinėje yra ne tik rėmuo. Tai įvairaus intensyvumo – nuo lengvo iki „smaugiančio“ spaudimo pojūčiai krūtinėje.
Spaudimas krūtinėje
Net jei „smaugiančio“ spaudimo jausmas krūtinėje išnyksta, turėtumėte kreiptis į gydytoją, nes tai gali būti ženklas, kad jums išsivystė krūtinės angina, kuri atsiranda, kai širdis negauna pakankamai deguonies, arba netrukus gali ištikti širdies smūgis. Jei tai krūtinės angina, ją galima gydyti kraują skystinančiais vaistais, vaistais nuo cholesterolio arba tiesiog pakeisti gyvenimo būdą.
Tiek širdies priepuolis, tiek krūtinės angina gali sukelti skausmą, kuris sklinda į kitas kūno dalis, dažniausiai žandikaulį arba nugarą. Rėmens atveju tokie skausmai yra mažai tikėtini.
Išskirtinis krūtinės anginos požymis yra tai, kad diskomfortas paprastai prasideda už krūtinkaulio, nors kartais nėra galimybės tiksliai nustatyti, iš kur plinta skausmas.
Rūgštus skonis burnoje
Vienas iš mažiau žinomų rėmens simptomų yra tas, kad jis gali sukelti tam tikrą skonį burnoje, kuris mažiau tikėtinas sergant krūtinės angina ar širdies priepuoliu.
Jei gulite ir skrandžio raumenys spazmuoja, sukeldami rėmenį, kylanti rūgštis gali susimaišyti su gerklėje esančiomis seilėmis ir dažnai to nepastebima dėl staigaus deginimo jausmo krūtinėje.
Toks seilių ir skrandžio rūgšties mišinys yra vienas svarbesnių rodiklių, kad tai, ką patiriate, nėra susiję su jūsų širdimi. Tačiau jei jį patiriate dažnai, taigi tai gali būti ženklas, kad turite lėtinę refliukso problemą.
Kvėpavimo sutrikimas
Jei jaučiate dusulį ir skausmą krūtinėje, nedelsdami kreipkitės į medikus, nes tai yra įprastas simptomų derinys žmogui, turinčiam rimtų širdies problemų. Taip yra todėl, kad plaučiai dirba itin sunkiai, kad deguonimi aprūpintų širdį.
Dusulį gali sukelti įvairios širdies problemos, tačiau kartu su skausmu krūtinėje tai yra vienas pagrindinių širdies smūgio simptomų tiek vyrams, tiek moterims. Jis paprastai nėra susijęs su rėmeniu.
Jei jaučiate dusulį net gulėdami, tai ženklas, kad kažkas negerai su jūsų širdimi.
Pasak „Mayo klinikos“, rėmens, krūtinės anginos ir širdies smūgio pojūčiai yra labai panašūs. Net patyrę gydytojai ne visada gali atskirti juos iš jūsų ligos istorijos ir fizinės apžiūros, todėl kai dėl skausmo krūtinėje kreipsitės į skubios pagalbos skyrių, jums iš karto bus atlikti būtini tyrimai.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!