• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Kartais žmonėms kyla klausimas, kodėl gi nepasodinus ko nors ant palangės. Tai galima padaryti su imbieru – kambario sąlygomis tai gana paprasta, nes augalas nereikalauja ypatingos priežiūros.

Kartais žmonėms kyla klausimas, kodėl gi nepasodinus ko nors ant palangės. Tai galima padaryti su imbieru – kambario sąlygomis tai gana paprasta, nes augalas nereikalauja ypatingos priežiūros.

REKLAMA

Norint jį auginti patalpoje, tereikia sveiko imbiero šakniastiebio (stiebo, kuris auga horizontaliai po žeme ir iš mazgų išleidžia šaknis bei stiebus), rašo Martha Stewart.

Nors imbieras laikomas atogrąžų augalu, augančiu šiltame klimate, turėdami sveiką šakniastiebį ir tinkamas sąlygas, galite jį auginti namuose ir mėgautis jo skoniu bei lapais ištisus metus.

Stonecipher Farm savininkas ir operatorius Ianas Jerolmacas sakė, kad geriausias laikas imbierą sodinti yra vasario arba kovo mėnesį, nors jį galima sodinti ir bet kuriuo kitu metų laiku.

Kaip pasodinti imbierą patalpoje

1. Nusipirkite sveiko imbiero

„Jis turėtų būti ekologiškas, nes kai kurie neekologiški imbierai buvo švitinti arba purkšti augimo inhibitoriais, kurie gali trukdyti imbierui sudygti“, – priduria Ianas Jerolmackas.

REKLAMA
REKLAMA

2. Pamirkykite imbierą

Prieš dėdami imbierą į dirvą, vieną dieną pamirkykite jį vandenyje, kad jis greičiau sudygtų. Nors šis žingsnis neprivalomas, kad augalas augtų sveikai, ekspertai pataria.

REKLAMA

3. Pasodinkite imbierą į dirvą

Į dirvožemio pripildytą padėklą ar vazoną, pasodinkite jį maždaug 5 cm žemiau dirvos paviršiaus. Šiuo daigų dygimo laikotarpiu tinka bet koks mišinys ar terpė (dirvožemis, durpių samanos, kompostas ir t. t.).

4 Imbierą laikykite šiltoje vietoje

Imbierą laikykite šiltoje vietoje, pavyzdžiui, ant šaldytuvo (kuris skleidžia šilumą).

Auginant imbierą svarbiausia palaikyti 20-30 laipsnių Celsijaus temperatūrą. Esant žemesnei temperatūrai, imbieras augs ilgiau.

REKLAMA
REKLAMA

Kai imbieras tik pradeda augti, pirmenybę teikite šilumai, o ne saulei, nes saulė nėra tokia svarbi, kol augalas neturi lapų.

5. Laistykite imbierą

Imbierą laistykite nedaug, tačiau venkite perlaistyti. Imbieras kurį laiką neturi šaknų, todėl negali naudoti vandens.

Tačiau pačiam šakniastiebiui reikia drėgmės dirvožemyje, todėl lengvas laistymas kartą per savaitę bus naudingas.

6. Persodinkite imbierą į naują vazoną

 

Imbierui išdygti prireiks maždaug 6-8 savaičių, tačiau kartais šis procesas užsitęsia mėnesiais (ypač jei temperatūra nepakankamai šilta).

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Kai imbieras išdygs, persodinkite jį į nuolatinį vazoną. Ilgam laikui geriausiai tinka 15 litrų talpos vazonas.

Kaip prižiūrėti imbierą patalpoje

Nuo to, kaip prižiūrėsite imbierą, priklauso, kaip gerai jis augs. Pasirūpinkite, kad imbierui pakaktų saulės šviesos, vandens, dirvožemio ir trąšų, kad jis gerai augtų jūsų namuose.

Patalpose imbieras geriausiai auga tiesioginiuose saulės spinduliuose visą dieną. Tačiau, jei šiltuoju metų laiku imbierą išnešite į lauką, geriausiai tinka dalinis pavėsis.

REKLAMA

Be to, kai imbieras turi lapų, jį reikia reguliariai laistyti ir užtikrinti tinkamą drenažą, kad jis neužmirktų.

„Geriausiai tinka vazonas su daug skylučių ir žvyru dugne bei žemėmis viršuje“, – pabrėžia I. Jerolmacas.

Taip pat pranešama, kad imbieras geriausiai auga gerai drenuotame, šiek tiek rūgščiame dirvožemyje, kurio pH 6,0-6,5.

Dirvožemis, kuriame gausu organinių medžiagų, pavyzdžiui, komposto, pagerins augalų sveikatą ir derlių.

REKLAMA

Ekspertai taip pat teigia, kad nereikėtų pamiršti kas mėnesį naudoti žuvų emulsijos arba dumblių, kurie bus labai naudingi dirvožemiui.

Kaip nuimti kambaryje auginamo imbiero derlių

Rudenį arba jei augalas savaime nunyksta, galite įsikasti į dirvą ir nulaužti imbierą pagal poreikį, o likusį palikti augti toliau. Arba paimkite visą šaknį ir pradėkite procesą nuo pradžių.

Imbiero nauda sveikatai

Kaip anksčiau rašė naujienų portalas tv3.lt, imbieras yra naudojamas nuo seno, tai yra labai stipraus skonio prieskonis. Jis ne tik labai skanus, bet ir turi daug gerųjų savybių. Imbiere yra gingerolio, shogaolio, zingibereno ir daugybės vitaminų bei mineralų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Todėl nenuostabu, kad imbieras jau nuo seno vartojamas medicinoje. Prieš šimtmečius imbieras buvo naudojamas visų rūšių negalavimams gydyti. Be to, reguliarus imbiero valgymas taip pat padeda išlaikyti jūsų kūną sveiką.

Imbiere yra gingerolio, biologiškai aktyvios medžiagos, kuri padeda sumažinti tokius negalavimus kaip pykinimas ir vėmimas.

Ši medžiaga taip pat padeda sumažinti sąnarių patinimą. Imbiere taip pat yra shoagolio – analgetinio poveikio medžiagos, kuri taip pat padeda nuo vėžio ir širdies ligų.

Imbiere esantis zingiberenas ypač naudingas virškinimui. Bet ne tik tai: imbieras taip pat turi antidiabetinį poveikį, gerina smegenų veiklą ir stiprina imuninę sistemą. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų