Be to, svarbu atkreipti dėmesį į mitybos įpročius prieš einant miegoti. Persivalgymas vakare gali apsunkinti virškinimą, sutrikdyti gilų miegą ir sukelti diskomfortą. Todėl siekiant geresnio poilsio, vertėtų rinktis lengvą vakarienę ir vengti gausaus maisto prieš miegą.
Apie tai Lietuvos bendrosios praktikos (šeimos) gydytojų asociacijos prezidentas prof. habil. dr. Julius Kalibatas pasakoja naujienų portalo tv3.lt laidoje „Sveikatos DNR“.
„Kalbant apie mitybos rėžimą, bent 3–4 valandas prieš gulantis nereikia prisivalgyti, ypač persivalgyti. Nereikia prisigerti ir be abejonės jeigu jūs gulatės prisivalgę, virškinimo sistema turi aktyviai dirbti.
Jeigu viena sistema dirba, tai ir kitos išbudinamos. Dar baisiausia, kad tie naktiniai valgymai yra mitybos patologiniai sutrikimai ir čia jau reikalingas specialus gydymas“, – aiškino prof. habil. dr. J. Kalibatas.
Laiko sukimo žala sveikatai
Pasak jo, japonų mokslininkas Joseph Takahashi dar 1997 m. rado cirkadinį geną, kuris reguliuoja cirkadinius ritmus. Japonų mokslininko nuomone, bet koks cirkadinio ritmo išbalansavimas turi didžiulę žalą organizmui: trinka miegas, gali atsirasti panikos priepuolių, žmogus prasčiau orientuojasi aplinkoje, ūmėja lėtinės ligos, ypač, širdies ir kraujagyslių, gali padidėti ir onkologinių ligų rizika.
„Kai prasideda šitas laiko sukinėjimas, nemažai žmonių prašo: išsibalansavo miegas, prirašykite migdomųjų, blogai miegu, o kai blogai miegu, esu nedarbingas, negaliu dirbti savo įprastinio darbo, negaliu susikaupti, blogai mąstau ir t.t.“, – sako profesorius.
Išsibalansavus režimui, pasak J. Kalibato, žmonės ima jausti ir didesnį alkį, o persivalgant gali pradėti kauptis viršsvoris.
Kviečiame žiūrėti „Sveikatos DNR“ jau dabar!
„Sveikatos DNR“ žiūrėkite kiekvieną pirmadienį 19 val. naujienų portale tv3.lt ir platformoje TV3 Play. Laidą ketvirtadieniais 19 val. rasite TV3 televizijos YouTube kanale