Paprastai Kauno klinikų Aprūpinimo ir socialinių paslaugų tarnybos Siuvykloje gaminamas minkštasis inventorius: patalynė ir pižamos pacientams, chalatai bei chirurginės pižamos medicininiam personalui, slaugos priemonės, čiužiniai ir kiti gaminiai. Taip pat siuvykloje atliekami individualūs Kauno klinikų padalinių ir skyrių užsakymai, taisomas minkštasis inventorius.
Kovoje su koronaviruso pandemija
Siuvyklos vedėja neslepia, kad COVID-19 pandemija pakoregavo siuvamo asortimento paklausą. Be visų šių darbų, koronaviruso apsuptyje siuvykla turėjo ir dar vieną svarbią užduotį – gamino apsaugines veido kaukes.
„Karantino laikotarpiu pasiuvome beveik 13 tūkstančių vienetų daugkartinių apsauginių veido kaukių“, – dalijasi D. Andriukevičiūtė.
D. Andriukevičiūtė teigia, kad siuvyklos atliekamas darbas Kauno klinikose visada turėjo ypatingą prasmę. Siuvėjos klinikose dirbo, taisė ir siuvo patalynę jau nuo ligoninės įkūrimo, prieš aštuoniasdešimt metų. Tačiau užsakymų siuvykloje netrūksta iki šiol.
„Siuvyklos darbo svarbą liudija ir pasiūtų gaminių kiekis“, – įsitikinusi ji.
Pagamina tūkstančius būtiniausių priemonių
Šiuo metu siuvykloje dirba devynios moterys: 6 siuvėjos, 2 sukirpėjos ir meistrė. Jos per mėnesį pasiuva kelis tūkstančius pacientams ir medicininiam personalui reikalingų priemonių.
„Minkšto inventoriaus siuvame ir turime apie 27 skirtingų rūšių gaminių pozicijų. Per mėnesį pasiuvame nuo 1000 iki 1500 vnt. ir daugiau.
Pavyzdžiui, yra 8 pozicijos pacientų aprangos ir jas siuvame pagal poreikį. Aprangos medicininiam personalui yra 8 pozicijos ir jų pagaminame iki 1000 vnt. per mėnesį. Siuvant aprangą personalui, atsižvelgiame į individualius užsakymus, pavyzdžiui, jei darbuotojas dėvi nestandartinio dydžio drabužius, mes pasiuvame individualią aprangą.
Minkšto inventoriaus ir medicininės aprangos pataisome nuo 600–800 vnt. per mėnesį“, – įspūdingais skaičiais dalijasi D. Andriukevičiūtė.
Asortimentas, padedantis greičiau sveikti
Siuvykla medicininių aprangų gamyba pradėjo užsiimti prieš 7 metus. Tuo metu Danutė pradėjo dirbti kaip konstruktorė-technologė. Iki tol buvo siuvama tik patalynė ir taisomas inventorius, todėl, pasak moters, pradėjus dirbti buvo daug iššūkių.
„Organizavome gamybą, darėme išdėstymą ant audinių, braižėme, kirpome ir komplektavome. Kadangi dabar dirbu kaip meistrė ir kaip technologė-konstruktorė, tai įvairovės kasdieniniame darbe tikrai netrūksta“, – šypsosi D. Anriukevičiūtė.
„Man labiausiai patinka gaminti nestandartines reabilitacijos priemones. Tai leidžia plėsti ir tobulinti jau turimą produkciją bei suteikti Kauno klinikų pacientams asortimentą, padedantį greičiau sveikti. Skyriuose yra daug originalių slaugos priemonių, kurioms susidėvėjus, mes jas atnaujiname“, – priduria siuvyklos vedėja.
Komandiškas darbas
Danutė neabejoja – siuvykloje, kaip ir kiekviename kitame darbe, iškyla iššūkių ir sunkumų. Tačiau, pasak jos, svarbu kitų darbuotojų supratimas ir komandiškas darbas. Todėl ji negaili pagyrų ir savo kolegėms, kurios jai padeda susidoroti su iškylančiais sunkumais.
„Būna, kad sugenda siuvimo įranga. Tuomet laukiame, kol pataisys, ir tenka suktis iš padėties savo nuožiūra. Tačiau visus šiuos iššūkius padeda įveikti nuostabus kolektyvas. Darbas visuomet vyksta sklandžiai, kai aplink gera darbinė atmosfera.
Pas mus virš 30 metų dirba sukirpėja Renata. Ji labai gabi ir gali atlikti bet kokį užsakymą. Visas mūsų kolektyvas yra labai gabus ir gali susidoroti su įvairiomis užduotimis. Tą parodė ir karantino laikotarpis, kai pasiuvome tokį didelį kiekį apsauginių kaukių. Per dieną pagamindavome apie 600 vnt“, – prisimena D. Andriukevičiūtė.