• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Adventas – keturių savaičių laikotarpis iki pat šv. Kūčių vakaro. Visgi šis metas yra ne tik kūdikėlio Jėzaus gimimo laukimas, bet ir ramybės bei dvasios ugdymo laikotarpis. Kunigas Algirdas Toliatas ragina nepamiršti tikrosios Advento prasmės bei atsakyti į sau svarbius klausimus.

Adventas – keturių savaičių laikotarpis iki pat šv. Kūčių vakaro. Visgi šis metas yra ne tik kūdikėlio Jėzaus gimimo laukimas, bet ir ramybės bei dvasios ugdymo laikotarpis. Kunigas Algirdas Toliatas ragina nepamiršti tikrosios Advento prasmės bei atsakyti į sau svarbius klausimus.

REKLAMA

Kunigas A. Toliatas primena, kad šiais metais Adventas prasidės gruodžio 3-ią dieną, o pasninkas – pirmąjį advento penktadienį – gruodžio 8 dieną.   

Adventas – sielai ypatingas laikotarpis

Kunigo Algirdo Toliato teigimu, Adventas yra pasiruošimo Kristaus gimimui šventė. Kristaus gimimas krikščioniškame pasaulyje simbolizuoja tai, kad Dievas pamilo pasaulį – tapo mums labai artimas ir per Jėzų Kristų prabilo žmonių kalba.   

A. Toliatas teigia, kad susitikimas su Kristumi prasideda noru žengti pirmąjį žingsnį, o Adventas simbolizuoja šios kelionės pradžią.   

REKLAMA
REKLAMA

„Yra skirtingi kelionių būdai: vieni keliauja vandeniu, kiti lipa į kalnus ar skrenda ore. Nemažiau svarbi kelionė – tikėjimas. Yra labai gražus posakis: „Patikėjau, nes pamačiau stebuklą“. Visgi dažniausiai turėtumėme eiti kitu keliu: „Pamačiau, nes patikėjau.“   

REKLAMA

Panašiai kaip kuriant šeimą. Niekada nežinai, ko gali tikėtis ir kaip toji meilės istorija baigsis. Gyvenime būna visaip: iš pradžių manai, kad tavo žmogus yra išrinktasis, o bėgant metams supranti, kad tai netiesa. Tad nežengus pirmojo žingsnio, niekada nesužinosi ar eini teisingu keliu“, – teigia kunigas.  

Taip pat kunigas pasakoja, kad advento litruginė spalva yra violetinė – ji simbolizuoja laukimo metą. Tad Adventas ir yra laukimo bei patirčių atnaujinimo laikas.

REKLAMA
REKLAMA

A. Toliatas sako, kad kiekvienais metais pasikartojantis Adventas ar Kalėdų šventė gali atrodyti bereikšmiai, tačiau tai yra nuolatinis atsinaujinimas ir savo gyvenimo pamatymas kitomis akimis.  

„Jeigu nelaukiame ar neįsiklausome, mūsų patirčių šiluma išblėsta, atšąla ir paskęsta rutinoje. Jos turi nuolat atsinaujinti. 

Pavyzdžiui, galime paimti draugystės ar šeimos patirtis. Jeigu nuolat neinvestuosime į mums svarbius santykius ir gyvenime vyraus tik buitis, tikėtina, kad po kažkiek metų širdį užklups atšalimas“, – mintimis dalijasi kunigas.  

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Tikėti svarbu ir širdimi  

Kunigas sako – svarbu savo mintis išjausti širdimi. Algrido Toliato teigimu, žmonės gali būti pakrikštyti, vaikščioti į bažnyčią, laikyti save gerais krikščioniais, bet negyventi Kristumi – tada tarp proto ir širdies atsiranda atstumas.

„Pats ilgiausias kelias pasaulyje – nuo galvos iki širdies. Net jeigu yra žmonių, kurie atėję sako, kad protu išmoko maldas, skaito šventą raštą – tai gali būti ne taip svarbu, nes tokiu būdu jie visos tikėjimo dvasios neišgyvena širdimi. O tokiu atveju tikinčiojo gyvenimas nesikeičia ir neverčia dvasiškai tobulėti.   

REKLAMA

Tad kai pradedam elgtis taip kaip elgiasi Jėzus Kristus – galime save vadinti tikrais krikščioniais.  O advento metu kiekvienas krikščionis savęs gali paklausti, kurioje vietoje jo gyvenime yra Kristus.

Jei tikėjimą žmogus prisimena tik per šventes bei kai jam patogu, tai yra paviršinis tikėjimas, kuris žmogui nesuteiks ilgalaikės dvasinės stiprybės“, – teigia kunigas.  

Adventas – pasiruošimas naujųjų metų ciklui  

Kunigas atskleidžia, kad Adventas yra dvasinis pasiruošimas šventiniam laikotarpiui, todėl, visų pirma, reikėtų sužadinti savyje alkį bei paklausti, kokia yra gyvenimo prasmė.  

REKLAMA

„Dažnai žmonės tokį klausimą iškelia, kai patenka į tam tikrą gyvenimo kryžkelę: praranda artimą žmogų, suserga liga. Bet ar tikrai reikia patirti negandas, kad galėtumėme sau užduoti patį svarbiausią klausimą?    

Pavyzdžiui, galime su šviesiomis mintimis savęs paklausti: „Jeigu man būtų likę gyventi vieneri metai, ką aš norėčiau nuveikti? Kokį draugą norėčiau aplankyti ir ką jam pasakyčiau?“, – paklausia dvasininkas. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

A. Toliato teigimu, Adventas mums padeda pasiruošti svarbiam įvykiui, tačiau tai neturėtų būti tikėjimo įrėminimas.  

„Kristaus gimimas mūsų gyvenime gali įvykti bet kada. Adventas tiesiog pašventina visus mūsų metus. Labai svarbu, kad šiuo laikotarpiu išsakyti norai nebūtų abstraktūs. Nereikia sakyti, kad būsiu geresnis, daugiau tikėsiu – derėtų pasakyti, kaip visa tai įgyvendinsiu.  

Viso to, ko negali pamatuoti, negali ir patobulinti. Tad kol nerasime rodiklių, kuriais galime pamatuoti dvasingumo kelią, jis bus labai abstraktus“, – pasakoja kunigas.  

REKLAMA

Pasninkas – dvasinio alkio pažadinimas  

Algirdas Toliatas sako, kad pasninko tikslas yra sužadinti ne tik fizinį, bet ir dvasinį alkį. Visgi dvasininkas akcentuoja, kad pasninkas nėra prievolė.  

„Pasninkas turėtų simbolizuoti dvasinį alkį, kuris sužadina laukimą, susidomėjimą, ilgesį. Kai pilvas yra pilnas, nes pavalgei sočių pietų, tu nieko nebenori. Tad kai gyvenime mes esame fiziškai, materialiai persisotinę, alkis mus pažadina – budresni esame tada, kai esame alkani.  

REKLAMA

Jeigu menininkas, kūrėjas yra sotus ir sako, kad gyvenime jau viską matė, pasiekė aukštumas – jo kūrybos gyslelė užgniaužiama. O kai jis yra alkanas – nori sužinoti, pamatyti ir sukurti kuo daugiau, taip išlaisvindamas savo dvasią.    

Pasninkas nėra tik kalbos apie mėsos nevalgymą. Tai gali būti atsisakymas to, prie ko esi pripratęs. Pavyzdžiui, atsisakyti naršymo socialiniuose tinkluose ar pasyvaus televizoriaus žiūrėjimo – tai didesnis pasninkas nei tam tikrų maisto produktų atsisakymas.  

Pasninko metu galime pabandyti sugrąžinti priklausomybių atimtą laiką ir save patobulinti dvasiškai: paskaityti knygą, daugiau laiko skirti šeimai ar maldai“, – mintimis dalijasi kunigas Algirdas Toliatas.

Kol esame viskuo persisotinę ir vis dar negana nesuprasime nei ką kunigas nei ką Dievas šiuo laikotarpiu nori kiekvienam iš mūsų pasakyti. Todėl ir pilasi nieko nesakančios, bet tik kitaip mąstančius niekinančios mintys Ir iš kur tiek žmonių siekiančių kitą pažeminti, įskaudinti Kunigas kreipiasi į mus visus pačiais gražiausiais žodžiais, o mes atsakome patyčiomis. Atsisėskim ir pagalvokim ko esame verti mes patys, o ne šalia esantys.
sunku bažnyčiai pripažinti
sunku bažnyčiai pripažinti
Kad daugumai žmonių Kalėdos-dovanų,kelionių,balių,susitikimų,pagėrimų metas...atostogų metas gi daug kam...lai paklausia gatvėje paauglių,jaunimo, kiek atsakys,kas per šventė,kažin ar blondinės influencerės atsakys,kas tai...kaip vakar žaidime ,,,Myliu Lietuvą'' vienoj komandoj viena net elementarių klausimų neatsakė..koks adventas.jei įmonėse ,mokyklose vakarėliai,šoka ,dainuoja iki Kalėdų?ir keisčiausia,kai plotkeles atsineša,o jos tik per Kūčias turi būti
Kažkokia sadistų šventė
Kažkokia sadistų šventė
Kurie džiaugiasi ir laukia kūdikio gimimo žinodami ,kad jis suaugęs bus nukankintas iki mirties. Už visokių svetimų žmonių nuodėmes..... Man artimiau švęsti Gabijos namų židinio sergėtojas šventę ir Elnią Devyniaragį kuris parneša saulę ant savo ragų. Nes dienos ištikto pradeda ilgėti. O nuo Jėzaus gimimo niekas visuomenėje , save laikančioje katalikais, nepasikeičia.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų