Venecijai buvo aštuoneri, kuomet įvyko pirmoji paroda, šiemet paroda jau dvidešimt pirmoji, rašoma pranešime spaudai.
„Taip greitai bėga laikas, nuo pat mažens buvau apsupta gintaro, pastaraisiais metais jį nešioju su savimi, nesvarbu gintaro dydis, forma ar dizainas, tačiau jis lydi mane.
Mat gintaras nuo seno laikomas amuletu, apsaugančiu nuo blogos energijos ir blogos akies. Jis man reiškia šeimos vertybes“, – sako V. Guntoriūtė.
![Venecija Guntoriūtė (nuotr. pranešimo spaudai) 4](https://static2.inspektorius.lt/static.php?v=4.2.6.93&t=cr&s=800x600&m=4&f=/Uploads/UGallery/photos/8d/94/22/c2/8d9422c2f93ad6e72e21466ae038bfc6.jpg)
Šeimos tradicijas tęsia vaikai
Venecijai ir jos broliui Izidoriui bei seseriai Odilijai gintaras simbolizuoja šilumą bei šeimą. Venecija prisimena, jog jos kraujyje užprogramuota trauka gintarui bei juvelyrikai, mat būdama šešiolikos metų, mergina pradėjo dirbti su parodos VIP klientais.
„Iki šiol prisimenu pirmuosius pokalbius su privačiais kolekcininkais, autorinių papuošalų kūrėjais – buvo nedrąsu. Tačiau nuo pat mažens stebėjau tėtį, tad ėmiau kviesti svarbius verslininkus atvykti į Lietuvą.
Ilgai trukdavo pokalbiai telefonu ar susirašinėjant, kodėl verta atvykti į Lietuvą, atsivežti savo privačias kolekcijas ar išskirtinius bei unikalius papuošalus.
Ne visi kolekcionieriai, kūrėjai ar verslininkai, gyvenantys Katare ar Azijos šalyse, žinodavo, kur yra Lietuva“, – sako V. Guntoriūtė.
Devyniolika metų parodos pagrindinis organizatorius buvo verslininkas Giedrius Guntorius, tačiau prieš beveik dvejus jis tragiškai žuvo Sakartvele. Iki šiol ši paroda daugeliui parodos dalyvių bei svečių asocijuojasi su a. a. Giedriumi.
Jo dukra Venecija tikina: „Mes, šeimos nariai, toliau tęsiame tėčio misiją – lietuvius šviesti apie gintarą, autorinės juvelyrikos papuošalus, supažindinti su garsiausiais Lietuvos bei užsienio kūrėjais.“
Seseriai pritaria ir vyresnysis brolis Izidorius Guntorius, kuris tikina: vienas iš parodos tikslų – jaunimą sugrąžinti prie senosios juvelyrikos.
„Mes investuojame į brangius automobilius, vardinius drabužius, perkame prabangius būstus, tačiau dažnai įsigyjame pigius papuošalus.
Kodėl? Sunku paaiškinti, tad norisi, jog lietuviai suinvestuotų į brangesnius papuošalus, pamėgtų gintarą. Tai yra mūsų tapatybės dalis, gintaras ar autorinis papuošalas turi sakralinę reikšmę, jį galima perduoti kartai iš kartos“, – sako Izidorius.
Izidorius su seserimis Venecija ir Odilija studijavo užsienyje, tačiau visi grįžo į Lietuvą ir čia kuria savo gyvenimus. Odilija prisimena, jog ir gyvendama svetur visuomet užsieniečiams dovanodavo gintaro suvenyrus. Jie tapdavo pokalbio pradžia, leisdavo naujus draugus užsieniečius supažindinti su gintaru bei Lietuvos istorija.
„Gintaras man visada buvo daugiau nei tiesiog gražus akmuo – tai Lietuvos simbolis, mūsų kultūros ir tradicijų atspindys. Užsieniečiai ne tik žavėjosi gintaro grožiu, bet ir domėjosi jo istorija, unikaliomis savybėmis bei pasakojimais apie Vilnių“, – teigia Odilija.
Parodoje – nuo unikalių papuošalų iki edukacijų
Artėjant XXI-ajai parodai, vyksiančiai vasario 13–15 dienomis, didžiausiame Baltijos šalyse konferencijų salėje „Litexpo“, Vilniuje, visi trys vaikai – Venecija, Izidorius bei Odilija – įsitraukę į organizavimo darbus. Pasak jaunesniųjų Guntorių, jie yra puiki komanda, vienas kumštis ir dažniausiai ginčai kyla tik dėl smulkmenų.
Šiandien tarptautinė juvelyrikos paroda „Amber Trip“ yra vienas svarbiausių juvelyrikos renginių Baltijos šalyse, kasmet suburiantis juvelyrikos ir gintaro specialistus, menininkus, prekiautojus bei juvelyrikos entuziastus iš viso pasaulio.
Ši paroda yra ne tik prekybos ir verslo platforma, bet ir kūrybinė erdvė, kurioje pristatomos naujausios juvelyrikos tendencijos, modernios technologijos ir unikaliausi meniniai sprendimai.
„Arčiausiai Lietuvos tokio pobūdžio paroda vyksta tik Lenkijoje, net Skandinavijos šalyse negalime rasti tokio įvykio“, – sako Venecija.
Beje, organizatorė tikina, kad renginyje vyraus ne tik gintaras, parodos erdvės apims visas juvelyrikos pasaulio kryptis: pradedant deimantais, auksu ir sidabru, baigiant moderniais juvelyrikos kūriniais, pagamintais naudojant naujausias technologijas.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!