Paaiškėjo, kad į ligoninę atvežti dar du žmonės su tokiais pačiais simptomais, kurie prieš tai pasireiškė keturiems žmonėms.
„Vienam iš gulinčių ligoninėje išaugo Salmonella Enteritidis tipo bakterija, todėl galima tvirtinti, kad ja užsikrėtė ir kiti čia atsidūrę asmenys po tos pačios šventės.
Dar du žmonės naujai paguldyti stacionare. Mes nežinome, kiek namuose gydosi ambulatoriškai, tačiau, tikėtina, kad yra ir daugiau sergančiųjų. Tiems, kurie ligoninėje, viskas bus gerai, liga suvaldyta.
Žinoma, šie atvejai tėra dar vienas perspėjimas visiems žmonėms, kad reikia labai stebėti, ką valgai, o ypač per tokius karščius, kurie buvo Lietuvoje. Pakanka palikti maistą lauke, aukštoje temperatūroje, kad jis sugestų“, - kalbėjo klinikos vedėjas.
Simptomai pasireiškia po paros
Pirmieji šios ligos simptomai paprastai pasireiškia po užsikrėtimo praėjus 12–72 val. Užsikrėtus Salmonella Enteritidis tipo bakterijomis, paprastai liga pasireiškia gastroenterito požymiais: pykinimu, vėmimu, viduriavimu bei karščiavimu, trunkančiu iki trijų dienų.
Karščiavimas dažniausiai trunka 1–3 dienas, o viduriavimas praeina per 3–7 dienas. Dėl karščiavimo, vėmimo ir viduriavimo ligonis netenka daug skysčių, gali išsivystyti dehidratacija.
Salmoneliozės profilaktikai svarbu laikytis saugaus maisto tvarkymo taisyklių:
Laikytis švaros. Visada plauti rankas prieš maisto ruošimą, kiekvieną kartą po sąlyčio su žalia mėsa, pasinaudojus tualetu ir prieš valgį, o visus virtuvės paviršius, įrankius, indus, kurie buvo naudoti maisto ruošimui, kruopščiai išplauti.
Atskirti žaliavą nuo paruošto maisto. Atskirai nuo kitų maisto produktų laikyti žalią mėsą, paukštieną, žuvį, jų dorojimui naudoti atskiras lenteles ir peilius, arba po sąlyčio su šiuo maistu juos gerai nuplauti vandeniu su indų plovikliu ir išdžiovinti. Šaldytuve svarbu laikyti maistą taip, kad jis nesiliestų su žaliava.
Termiškai gerai apdoroti maistą. Gerai išvirti arba iškepti gyvūninį maistą, iš mėsos ar paukštienos besiskiriantis skystis turi būti skaidrus, bet ne rausvas.
Tinkamai laikyti maistą. Nepalikti paruošto maisto kambario temperatūroje ilgiau nei 2 val., nedelsiant atvėsinti nesuvartotą arba greitai gendantį maistą, o karštus patiekalus iki pateikimo svarbu laikyti ne žemesnėje kaip 60 °C temperatūroje.
Rinktis šviežią ir nesugedusį maistą. Maisto gaminimui vartoti tik švarų geriamąjį vandenį, nevartoti nepasterizuoto arba nevirinto pieno ir jo produktų, kruopščiai nuplauti vaisius ir daržoves, ypač vartojamus be šiluminio apdorojimo.