Sveiko gyvenimo specialistės Gražinos Gum teigimu, šios sėklos išbrinkintos padidėja apie 30 kartų, tad labai svarbu jas valgyti ne sausas, o jau išmirkytas, kad žinotume, kiek jų suvalgome. ,,Geriausia jas iš viso sumalti ir dėti į kokteilį brinkti. Jei nemaltos, tuomet būtina išmirkyti maždaug 15 minučių“, - sako ji.
Prikimba prie žarnyno sienelių
Specialistės teigimu, šios sėklos sugeria vandenį, padideja, jei jos nemaltos, tai iš mūsų organizmo sugeria skystį viduje, gali prilipti prie žarnyno, pavyzdžiui, ir būti skausmingų dalykų. ,,Kai viduje chia sėklos brinksta, gali prikibti žarnyne prie sienelių ir mūsų žarnyno skystį sugeria, gali skausmingai veikti žarnyna, užkietėti viduriai“, - sako specialistė.
Skrandžio skausmai, vidurių užkietėjimas
Tokiu atveju, kai jaučiama, jog suvartotas per didelis kiekis šio produkto ir kamuoja tokie simptomai kaip pilvo, skrandžio skausmai, virškinimo problemos, užkietėję viduriai, specialistės teigimu, kad sau pagelbėtume, reikėtų gerti daug vandens.
Paros dozė - du šaukštai
Gražina Gum pabrėžia, kad tai – labai maistingas produktas, kurį į savo mitybos racioną derėtų įtraukti kiekvienam, tačiau itin svarbu šių sėklų nepadauginti. Per parą nederėtų viršyti dviejų chia sėklų šaukštų (nemirkytų).
Kodėl chia sėklos vertinamos?
Šiose sėklose yra B1, B2, B3 vitaminų bei mineralų: kalcio, kalio, cinko, geležies ir dar daugiau. Jų sudėtyje taip pat yra Omega-3 ir Omega-6 riebalų rūgščių, kurios yra labai svarbios organizmui, nes jose yra fosfatų, lecitino, reguliuojančio cholesterolio kiekį kraujyje, taip pat vitamino E, kuris lėtina senėjimo procesą, padeda užkirsti kelią vėžiui, cukriniam diabetui bei širdies ligoms.