• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Augalai – puiki interjero detalė, įnešanti gyvybės net į patį niūriausią kambarį. Vis dėlto, augalai ne tik papuošia namų erdves, kai kurie jų padeda išvengti pelėsio atsiradimo namuose.

Augalai – puiki interjero detalė, įnešanti gyvybės net į patį niūriausią kambarį. Vis dėlto, augalai ne tik papuošia namų erdves, kai kurie jų padeda išvengti pelėsio atsiradimo namuose.

REKLAMA

Pelėsis yra tikras galvos skausmas, su kuriuo daugeliui tenka susidurti. Pelėsis yra šilumos ir drėgmės sąveikos rezultatas, kuris gali būti kenksmingas sveikatai, jei laiku nesiimama jo naikinti, rašo express.co.uk.

Prekybos centruose galima įsigyti daugybę produktų, skirtų pelėsio naikinimui, tačiau ar nebūtų geriau apsaugoti namus, kad nesusidarytų palankios sąlygos pelėsio atsiradimui? Jei atsakymas – taip, pasitelkite į pagalbą augalus.

Augalai yra puikus būdas kovoti su šia problema natūraliai, nes kai kurie augalai padeda sumažinti drėgmės kiekį ore. „Gardening Express“ ekspertai atskleidė 3 augalus, kuriuos verta laikyti drėgnuose kambariuose, pavyzdžiui, vonios kambaryje, kad išvengtumėte pelėsio atsiradimo.

REKLAMA
REKLAMA

„Gardening Express“ atstovas paaiškino: „Pelėsis namuose atsiranda dėl perteklinės drėgmės. Šiltose patalpose, pavyzdžiui, vonios kambariuose, tai yra dažna problema.

REKLAMA

Augalų panaudojimas siekiant išvengti pelėsio atsiradimo yra efektyvus natūralus būdas kontroliuoti drėgmės kiekį namuose. Kaip gerai augalas padės kontroliuoti drėgmės kiekį priklauso nuo to, kiek jos sugeba sugerti per lapus.

Tuomet drėgmė iš lapų keliauja į šaknis. Didžiausias šio būdo privalumas – tikrai pastebėsite pokytį, o namai atrodys jaukiau.“

Angliška gebenė

Angliška gebenė auga daugybėje sodų, ypač Jungtinėje Karalystėje, be to, ją itin lengva pasidauginti – jei nerandate gebenės pirkti parduotuvėje, nusikirpkite dalį šakelės ir išsiauginkite naują augalą.

REKLAMA
REKLAMA

Šis vijoklinis augalas pašalina ore esančias pelėsio sporas ir formaldehidą, kuriuos galima aptikti namų aplinkoje. Gebenę galite auginti ant palangės arba pakabintą.

Sodininkystės ekspertas paaiškino: „Angliška gebenė pašalina pelėsį ir kitas bjaurastis. Ji geriausiai auga šviesioje vietoje, kur negauna tiesioginių saulės spindulių ir jai reikalingas reguliarus laistymas. Nepamirškite jos laikyti atokiau nuo augintinių – jų lapai naminiams gyvūnams yra toksiški.“

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Vėzdūnė

Vėzdūnė yra augalas gražiais baltais žiedais ir dideliais, palmę primenančiais lapais, kuris nereikalauja daug priežiūros.

Vėzdūnės puikiai klesti ten, kur drėgna, jos mėgsta pavėsį, todėl nedidelis vonios kambarys, į kurį patenka itin mažai saulės spindulių, yra tobula vieta šiai gėlei.

Ekspertas sakė: „Vėzdūnės mėgsta pavėsį ir puikiai auga ten, kur drėgna, todėl ją verta rinktis kambariams, kuriuose yra didžiausia tikimybė atsirasti pelėsiui.

REKLAMA

Jos sugeria ore tvyrančią drėgmę per lapus ir joms nereikalingi tiesioginiai saulės spinduliai, kad jos klestėtų. Šis augalas turi gražius baltus žiedus, tačiau gali būti toksiškas augintiniams, todėl laikykite augalą atokiau nuo jų.“

Palmės

Sodininkai gali būti įpratę, kad palmės auga tik šiltuose kraštuose, tačiau kodėl nesuteikus namams šiek tiek egzotikos? Palmės ne tik pagyvins kambarį, bet ir yra puikus pasirinkimas norint kontroliuoti drėgmės kiekį.

Sodininkystės ekspertas paaiškino: „Palmė yra puikus pasirinkimas, padedantis kontroliuoti drėgmę ir apsaugantis nuo pelėsio atsiradimo, nes sugeria drėgmę per lapus. Veislės, į kurias verta atkreipti dėmesį – gelsvasis dipsis, aukštoji rapipalmė, žemasis finikas, lieknoji palmikė.“

Kalta laisva Lietuva, rusų laikais buvo šilti butai ,nebuvo jokio pelėsio .Užtenka melo ,pripažinti tiesa reikią.Kur šildomi butai gerai ,namai drėgmės ir pelėsio nėra Ne rusų laikus dievinu, bet rašau tiesą,nes šilumos
kainą buvo visiem prieinama ir butuose buvo šiltą , gerą šaltu sezono metu.Tai tiesa.
Na tikrai
Visil angai buvo,, kiauri,,. Storiausią paraloną kišdavome, vata kamšydavome ,užklijuodavome popierine juostele. Ponas greitai viską užmiršta.
Visu pirma pelesis tai ka matome ant sienu tai tik 1/10 dalis visa kita jau buna giliai sienoje ir net nuplovius, nuvalius, nugramdzius kai tik susidarys tinkamos salygos viskas atsinaujins, pelesis auga ten kur dregna ir nera oro judejimo, taip pat ant sienu kurios turi saltesnius pavirsius. Kitaip sakant standartiniame daugiabutyje pelesio rasim ant lauko sienu ir aplink langus ir
nerasim ant vidiniu sienu. Nebekniskit proto su kazkokiais augalais nes jie turi saknis o saknys reikalingos augalo mitybai, per jas siurbiamos maistines medziagos ir dregme o isgarinama per lapus. Palaistote kambarine gele ir kur dingsta vanduo?
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų