Gydytojas Asif Munaf atkreipia dėmesį: apsisaugoti nuo bakterijų įmanoma tik tada, kai baseinai ar kubilai yra kruopščiai prižiūrimi. Anot jo, būtina nugriebti vandenį, valyti ir prižiūrėti filtrus, matuoti vandens cirkuliaciją, tinkamai chlorinti ir naudoti purškalus nuo pelėsio.
Savitos priežiūros reikalauja ir pirtys: būtina reguliariai šluostyti ir valyti grindis, šlifuoti pirtyje esančius suolus smulkiu smėlio popieriumi, dezinfekuoti visą patalpą. Jei bent kurios iš šių užduočių bus neatliktos, susidarys palanki terpė veistis bakterijoms.
Nemažiau svarbi ne tik tinkama drėgnų vietų priežiūra, bet ir asmens higiena. Todėl tokiose vietose besilankantys žmonės turėtų žinoti ir laikytis visų baseino saugos ir higienos taisyklių.
Gydytojas Asif Munaf teigia, kad bakterijos yra labai skirtingos ir kiekviena gali turėti vis kitokių pasekmių sveikatai. Kaip dažniausius negalavimus jis įvardija viduriavimą, vėmimą, odos ir akių dirginimą, plaučių uždegimą. Retais atvejais pasitaiko ragenos pažeidimų, dėl kurių žmogus gali apakti, taip pat plaučių bei smegenų infekcijų. Kai kurios bakterijos gali sukelti net septicemiją arba kraujo užkrėtimą, kuris gali būti mirtinas.
Specialistai turi kelis patarimus baseinų ir pirčių lankytojams, kurie gali padėti sumažinti susirgimo riziką:
- Nenurykite baseino vandens.
- Naudokitės dušu prieš ir po plaukiojimo baseine.
- Pasinaudoję tualetu ir prieš eidami atgal į baseiną, nuplaukite rankas muilu ir vandeniu.
- Reguliariai paimkite vaikus iš baseino ir nuveskite juos į tualetą.
- Neplaukiokite baseine, jei neseniai viduriavote.
- Atsineškite švarų rankšluostį ir pasitieskite jį prieš eidami į pirtį.