• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Avietės – vienos skaniausių uogų. Bet ar žinojote, kad jų labai lengva užsiauginti tiesiog savo sode? Kada geriausias laikas sodinti avietes?

Avietės – vienos skaniausių uogų. Bet ar žinojote, kad jų labai lengva užsiauginti tiesiog savo sode? Kada geriausias laikas sodinti avietes?

REKLAMA

Pačių užsiaugintos uogos visada bus skanesnės nei iš parduotuvės, o avietes auginti taip pat lengva, kaip ir valgyti. Štai visos svarbiausios datos, kurias reikia žinoti, ir keletas patarimų, kaip be vargo užsiauginti aviečių, pagal express.co.uk.

Avietės tokios saldžios, kad joms atsispirti neįmanoma, tad kodėl neužsiauginus jų patiems? Šios gardžios vasaros uogos auga labai lengvai, nors soduose auginamos ir ne taip dažnai, lyginant su braškėmis. Užsiauginę savo aviečių galėsite jas valgyti tiesiai nuo krūmo, dėti į vaisių salotas ar net užsišaldyti, kad jų netrūktų ir žiemą. Geri aviečių krūmai vaisių duoda daugelį metų iš eilės.

Kada sodinti avietes

Avietes galima sodinti jų „miego“ laikotarpiu, t.y., žiemos mėnesiais nuo spalio iki kovo, jei tik dirva nėra labai įmirkusi ir neapimta šalnos. Švelni rudens diena yra puikus metas išeiti į sodą ir pasisodinti aviečių. Galima sodinti tiek ankstyvąsias, tiek vėlyvąsias avietes.

REKLAMA
REKLAMA

Sode pasirinkite saulėtą vietą, kurioje dirva yra gerai drenuojama. Jei pasodinę dar ir patręšite, bus padaryta jau pusė darbo. Rekomenduojama prieš sodinant aviečių šaknis pamirkyti vandenyje. Aviečių sodinukai dažniausiai parduodami jau apgenėti, o jei ne, tuomet juos apgenėkite iki maždaug 25 cm, kad jos galėtų daugintis.

REKLAMA

Ankstyvosios avietės vaisių paprastai pradeda duoti po metų. Jei planuojate sodinti keletą aviečių krūmų, būtinai tarp jų palikite pakankamai vietos. Avietės būna aukštos, todėl rekomenduojama joms taip pat įrengti atramas ir lazdele ar siūlu sujungti vienas šalia kito augančius krūmus, kad jie augtų jūsų norima kryptimi ir pernelyg vienas su kitu nesusipintų. Tokiu būdu taip pat apsaugosite savo avietes nuo nulinkimo.

REKLAMA
REKLAMA

Kaip prižiūrėti avietes

Atėjus pavasariui avietėms labai pravers truputis trąšų, nes šiuo laikotarpiu jos auga intensyviausiai. Sausu oru jas daug laistykite ir ravėkite piktžoles, o taip pat stebėkite, kad šaknys nepradėtų pūti.

Svarbiausios kalendoriaus datos

Lapkritis – kovas: Tai geriausias laikas sodinti avietes.

Balandis – gegužė: Avietes pamaitinkite trąšomis ir sausu oru nepamirškite jų palaistyti.

Birželis – spalis: Aviečių derliaus metas – gerai prinokusi uoga turėtų nukristi ją švelniai spustelėjus.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Septynios geriausios aviečių rūšys

Skirtingos aviečių rūšys vaisių duoda skirtingu vasaros metu, o kai kurios vėlyvosios rūšys jų duoda net rudenį. Jei norite avietėmis mėgautis keletą mėnesių iš eilės, galite pasisodinti skirtingų rūšių, tik nepamirškite gerai jų sužymėti.

Vasaros pradžia

„Glen Moy“ – ši rūšis duoda stambias ir tvirtas uogas

„Malling Jewel“ – šis augalas yra vienas atspariausių

Vasaros vidurys

„Glen Ample“ – šis ligoms atsparus augalas duoda labai daug vaisių

„Valentina“ – ši rūšis duoda abrikoso rausvumo spalvos uogas

„Glen Rosa“ – ši rūšis duoda smulkias ir labai aromatingas uogas

Ruduo

„All Gold“ – šis įspūdingas augalas puošiasi geltonomis avietėmis

„Autumn Bliss“ – šios rūšies pavadinimas reiškia „rudens palaima“ – ant jo auga stambios ir labai skanios uogos

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų