Tyrime, pavadintame "Mokyklos pradinis amžius ir kognityvinė raida" skelbiama ir nagrinėjama socialiniai ir ekonominiai veiksniai, galintys prisidėti prie vaiko progresavimo mokykloje, pvz., gimdyvių išsilavinimas, etniškumas ir gerovė.
Tyrėjai pastebėjo, kad padidėję balai mokykloje gali atsirasti laikui bėgant, o vėliau gali padidėti moksleivių tikimybė patekti į gerą koledžą.
Mokslininkai pažvelgė į daugiau kaip 1,2 milijono viešosios mokyklos studentų pažintinį vystymąsi Floridoje: nuo šešių iki devynių metų. Šie moksleiviai buvo gimę skirtingais mėnesiais.
Taigi mokslininkai, įvertinę visus duomenis, paskelbė, kurį mėnesį gimę vaikai išsiskiria neeiliniais gabumais. Ironiška ar ne, tačiau būtent dabar ir gyvename tuo mėnesiu, kurį gimę vaikai yra patys protingiausi. Tai – rugsėjis.
Vyresnėliai – protingesni?
Kitas tyrimas, kuris taip pat nagrinėja, kuo pasižymi protingesni vaikai, atskleidžia kiek kitokią tiesą.
Vienas tyrimas, atliktas 2013 metais, parodė, kad vyresnieji vaikai dažnai yra geriau išsimokslinę, protingesni ir versle pasiekia daugiau.
Vyriausiosios šeimos dukterys pasižymi didžiausiomis ambicijomis moksle. O štai jauniausi vaikai dažnai nepasiekia tiek daug, kiek vyresnieji. Keisčiausia tai, kad mokslininkai pastebėjo ir IQ skirtumus – vyriausieji suaugę šeimos palikuonys IQ testuose pasirodo kur kas geriau už savo jaunesnius brolius ir seses. Amžiumi to paaiškinti negalima. 30 ir 28 metų žmonės jau seniai yra pilnai protiškai išsivystę, todėl amžiaus skirtumas didelės įtakos IQ rezultatams daryti negali.