52-ejų moteris atvirauja, kad nėra žmogus, kuris vos užklupus slogai ar pajutus peršalimo simptomus kreiptųsi į gydytojus. Tačiau šiandien ji džiaugiasi, kad spėjo kreiptis laiku, kitu atveju nežinia, kaip viskas būtų pasibaigę.
D. Špauskienė neslepia, kad savo patirtimi nusprendė pasidalinti po verslininkės, nuomonės formuotojos Agnės Jagelavičiūtės, kurios gyvybę pasiglemžė plaučių uždegimas, mirties.
„Atrodė, kad kažkas tada gerai trinktelėjo per galvą. Šiandien pajuokauju, kad gal man irgi visai nedaug reikėjo iki to momento, kad aš būčiau iškeliavusi į dausas, bet su sveikata nereikia juokauti“, – sakė pašnekovė.
Viskas prasidėjo nuo slogos
Pirmuosius slogos simptomus Diana pajuto maždaug gruodžio 10 dieną – tada visą savaitę slaugė sloguojantį ir kosėjantį anūką:
„Aš esu labai imli slogai. Jeigu vaikai, kai būdavo maži, susirgdavo sloga, aš beveik visada susirgdavau taip pat. Kai prižiūrėjau anūką, sakiau vyrui, kad šįkart irgi pasigausiu – taip ir nutiko.“
Į gydytojus kreiptis ji neskubėjo, visada, vos pajutusi pirmuosius slogos simptomus, išgerdavo vaistų nuo peršalimo – to ir užtekdavo. Įprastai sloga praeidavo per savaitę, bet šįkart ji buvo kitokia.
„Išgėrus vaistų viskas lyg ir aprimo, bet sloga tęsėsi. Kas pasirodė keista – įprastai, kai prasideda sloga, sakoma, kad varva kaip iš čiaupo. O man nosis užsikišo ir tik po to pradėjo varvėti“, – dalinosi D. Špkauskienė.
Prisidėjo ir galvos skausmas bei kosulys, dėl užsikimšusios nosies laukė bemiegės naktys. Pasireiškė nuovargis, sveikatos nebuvo, tačiau nustebino tai, kad nekilo temperatūra:
„Šaltis tikrai krėtė, šalo rankos ir kojos, niekaip negalėjau jų sušildyti, bet temperatūra nekilo. Jeigu jausdavau, kad kažkas negerai su plaučiais, visada pakildavo temperatūra, o dabar jos visai nebuvo.“
Su panašia situacija ji jau buvo susidūrusi praėjusių metų pavasarį – ji pajuto peršalimo simptomus, apėmė silpnumas, mušdavo karštis, tačiau temperatūra nekilo, o apsilankius pas gydytoją paaiškėjo plaučių uždegimo diagnozė.
Šiandien žvelgdama atgal Diana svarsto, kad vėliau atsirado keletas simptomų, galėjusių išduoti plaučių uždegimą – kosėjant labai skaudėjo krūtinę, taip pat atsirado skausmas po kairiąja mente.
Nerizikuokite sveikata
Plaučių uždegimo diagnozę numatė D. Špkauskienės vyras. Jo mama – buvusi medikė, tad jis iškart sakė, kad žmonai pasireiškiantys simptomai išduoda plaučių uždegimą, tačiau Diana numojo ranka, juk jai – paprasčiausia sloga.
„Tame ir slypėjo bėda – net negalėjau pagalvoti, kad dėl paprasčiausios slogos išsivystys plaučių uždegimas“, – teigė ji.
Paraginta artimųjų ir matydama, kad situacija nesitaiso, po maždaug dviejų savaičių nuo pirmųjų slogos simptomų pasireiškimo, moteris apsilankė pas gydytoją, kur ir paaiškėjo tikroji diagnozė:
„Apsilankiau pas gydytoją, atlikusi tyrimus ji pasakė, kad įsimetęs nemenkas uždegimas. Pasakiau, kad dabar man jau pagerėjo, o man atsakė, kad kaip tik pastebimas pablogėjimas.“
Šiandien Diana džiaugiasi, kad spėjo į medikus kreiptis laiku – jai paskirtas prailgintas, 10 dienų antibiotikų kursas, kas išdavė, kad situacija jau buvo ne iš lengvųjų.
„Ir gydytojas, ir vaistininkai sakė viena – jeigu pasijusite geriau, nesugalvokite nutraukti vaistų vartojimo, nes reikia ligą išgydyti“, – prisimena pašnekovė.
Laimei, pažengęs plaučių uždegimas nepaliko jokių liekamųjų reiškinių, tačiau D. Špakauskienė įspėja visus – nerizikuokite sveikata, nes net menkiausia sloga gali būti pavojinga:
„Negalima numoti ranka, reikia rimčiau žiūrėti net į slogą. Kai plinta bakterijos ir virusai, jie maišosi tarpusavyje.
Gal nusilpęs imunitetas, gal organizmas atpratęs kovoti natūraliai po to laiko, kai buvome izoliuoti dėl pandemijos, todėl negalima ignoruoti net paprasčiausios slogos. Net ir su ja negalima juokauti.“