„Jau keturios dienos pas kaimynus apsigyveno povė. Bandėme išsiaiškinti, iš kur ji, bet niekas neatsiliepė į mūsų paieškas.
Tuomet kreipėmės į įvairias instancijas, tačiau jos pareiškė, kad tai – ūkinis gyvūnas, todėl tokių jie išvežti negali“, – birželio 18-ąją aiškino su mumis susisiekusi skaitytoja.
Kilmė – neaiški
Gyventojams pagelbėti stengėsi ir Paįstrio seniūnas Virginijus Šležas.
„Nė viena tarnyba neima paukščio ir net liepė seniūnui vežtis jį namo. Tokių tarnybų yra kelios, visiems skambinau ir visi atsakė, kad tai – naminis paukštis, todėl jiems nepriklauso tokius paimti.
Po to nustojo su manim kalbėtis telefonu, tad rašiau laiškus. Tačiau atsakymai – sunkiai suprantami, bet esmė ta pati – nepriims. Taigi, atrodo, belieka man pasiimti paukštį“, – situaciją komentavo seniūnas.
Pasak jo, Abukauskinės kaimas, nors jame nėra daug gyventojų, bet – išsibarstęs gana plačiai.
„Kadangi povai neskrenda dideliais atstumais, tai bandėme per gyventojus ieškoti šeimininkų, tačiau niekas neprisipažino. Juokauju, kad gal povas važiavo autobusu į Rygą, bet kontrolė sustabdė ir teko išlipti Abukauskinėje.
Na, o jei rimtai, tai jo kilmė – visiškai neaiški. Žmonės, pas kuriuos atklydo, bijo dėl jo gyvybės, nes kieme laksto šunys, tad gali papjauti“, – atviravo vyras.
„Radau povų mylėtojų sambūrį. Sukontaktavau ir atsirado keturi šeimininkai, pasigedę povų. Na, galbūt kažkuris priglaus paklydėlį. Visgi dabar užduotis – jį pagauti“, – tikino V. Šležas.
Jis pabrėžė, kad problema yra ne tik gyvūno atsiradimas, bet ir tarnybų požiūris.
„Rodos, kad atsakomybė – man, seniūnui. Tai – labai neteisinga. Atrodo, kad nėra Lietuvoje kitokių tarnybų, tik seniūnijos… Tiek visokių prikurta tarnybų, o nė viena nedirba, kaip turėtų“, – piktinosi pašnekovas.
Paukščių negaudo
Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba seniūnui atsakė, kad šis atvejis bus išnagrinėtas per 5 d. d. Tik tuomet bus sprendžiama, kas bus daroma ir, kokių veiksmų bus imtasi. Tad, kaip galima suprasti, per tas dienas – gyventojų reikalas kur jie dės gyvūną.
Na, o Aplinkos apsaugos departamentas teigė, jog paukštis galėtų būti paimtas tik tuo atveju, jei jis – sužeistas. Jeigu paukštis nesužeistas, pilnai funkcionuoja, tuomet žmogaus įsikišimo nereikia.
„Pažymime, jog Departamentas neatlieka laukinių gyvūnų gydymo, gaudymo funkcijų“, – pridūrė jie.
Autorė: Samanta Ilonytė
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!