• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

51-erių panevėžietė Jelena Lekšienė savo kūrybiniu talentu pritraukia ne tik pažįstamų, bet ir kitų dėmesį. Moteris mėgsta laisvalaikį leisti sode, užsiimti rankdarbiais, o tyrinėdama įvairias technikas ji pažvelgė į paprastus traškučių pakelius visiškai kitaip.

51-erių panevėžietė Jelena Lekšienė savo kūrybiniu talentu pritraukia ne tik pažįstamų, bet ir kitų dėmesį. Moteris mėgsta laisvalaikį leisti sode, užsiimti rankdarbiais, o tyrinėdama įvairias technikas ji pažvelgė į paprastus traškučių pakelius visiškai kitaip.

REKLAMA

Vieną dieną, ieškodama praktiško ir estetiško sprendimo, kaip susidėti vaistažoles, ji pažvelgė į paprastus traškučių pakelius.

Tai tapo pradžia jos unikaliems darbams, kuriuos ji kuria panaudodama iš pažiūros nereikalingas medžiagas.

Atskleidė, kaip atrodo gamybos procesas

Jelenos istorija įkvepia – ji atrado būdą suteikti naują gyvenimą tam, kas dažnai atsiduria šiukšliadėžėje, ir tuo pačiu išlaisvino savo kūrybiškumą. Paversti traškučių pakelius išskirtiniais dekoratyviniais dirbiniais – tai pavyzdys, kaip praktiškumas gali susilieti su menu.

„Turiu sodą, ten auginu įvairius augalus. Prireikė indų vaistažolėms susidėti, todėl sudėjau jas į traškučių dėžutes.

REKLAMA
REKLAMA

Tačiau pamačiau, kad jos atrodo ne itin gražiai. Nusprendžiau dekoruoti – sode radau žirnių, juos išdžiovinau ir sukūriau pirmąjį darbelį“, – pasakoja Jelena.

REKLAMA

Pasak moters, gamybos procesas yra kruopštus ir užtrunka ilgai. Ji pradeda paimdama traškučių dėžutes, karštų klijų pistoletą ir apklijuoja indelius žirniais arba pupelėmis. Tada imasi akrilinių dažų ir nudažo dėžutes.

Dangtelį taip pat apklijuoja pupelėmis, tačiau apklijuoja tik apatinę ir šoninę dėžutės dalis, kad dangtelis, nors ir neužsidarytų, galėtų užsidėti ant viršaus.

„Naudoju popierines servetėles – nuo jų nuimu apatinį sluoksnį, o viršutinį plėšau rankomis, pasirinkdama norimą vaizdą. Tuomet dedu servetėlę ant dėžutės ir nutepu akriliniu laku. Visą dėžutę lakuoju du kartus, kad viskas būtų užbaigta“, – kūrybinio proceso subtilybes atskleidžia Jelena.

REKLAMA
REKLAMA

Moteris dėžučių viduje laiko sudžiovintas vaistažoles, kurios puikiai išsilaiko. Kadangi pačios dėžutės nėra labai išvaizdžios, dekoravus jos įgauna estetišką ir patrauklų vaizdą.

Paklausta, kiek laiko užtrunka visas procesas, Jelena sako, kad vienai dėžutei pagaminti reikia 6–8 valandų.

„Pupeles klijuoti užtrunka ilgai, o viskas dar turi ir džiūti. Aš kiekvieną vakarą prisėdu valandai ar dviem – tokiu būdu procesas atrodo lengvesnis. Vienai dėžutei pagaminti prireikia 6–8 valandų“, – pasakoja ji.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Jelena pabrėžia, kad šį užsiėmimą laiko kūrybiniu hobiu: „Gaminau sau, nes man įdomu išbandyti įvairias technikas. Pagaminau penkias dėžutes, tačiau masine gamyba neužsiimu. Man įdomu eksperimentuoti, išbandyti ką nors naujo, padarau vieną darbą ir imuosi kito“.

Specialios medžiagos ir žmonių reakcija

Nors užsakymų Jelena nesulaukia, ji tiki, kad daugelis bandys ką panašaus pasigaminti namuose. Pasak moters, tai nėra darbas, tinkantis pardavimui – ji tiesiog norėjo parodyti, kaip tai galima pasidaryti patiems.

REKLAMA

„Tereikia dėžutės nuo traškučių, akrilinių baltų dažų, akrilinio lako, karštų klijų pistoleto, teptuko, popierinių servetėlių, džiovintų pupelių ir žirnių“, – pasakoja Jelena, vardindama reikalingas medžiagas.

Paklausta apie žmonių reakcijas, moteris teigia sulaukusi daugiausia teigiamų atsiliepimų.

„Visiems patiko, bet, aišku, ne visiems tai gali patikti 100 procentų. Kai kurie komentavo apie tvarumą ar maisto klijavimą.

REKLAMA

Kai keli tūkstančiai „pamėgsta“, natūralu, kad ne visi bus sužavėti, bet aš to nesiekiu ir net nesitikėjau sulaukti tokių reakcijų. Radau grupę, kur mano darbas, maniau, puikiai tiks, ir nusprendžiau pasidalinti“, – atvirauja moteris.

Idėjų galvoje ne viena

Kadangi Jelena yra dailės-technologijų mokytoja, anksčiau dirbusi neįgaliųjų įstaigoje, jai kas mėnesį reikėjo keisti dailės technikas, kad žmones sudomintų ir jie „neišsilakstytų“. Dėl šios priežasties moteris kiekvieną mėnesį sugalvodavo kažką naujo.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Aš pati mokiausi ir juos mokiau, vieną mėnesį dekupažas, kitą veltinis, kitą dar kažkas. Taip kelis metus. Taip visko pramokau, pamatau daiktą ir kyla kokia nors idėja“, – teigia ji.

Pasak jos, situacija su traškučių dėžutėmis buvo panaši – kadangi jos atrodė negražiai, o vaistažolių turėjo įvairių rūšių, nusprendė imtis šio darbo.

„Aš visada idėjų turiu, jų labai daug. Dabar vaistažolių prisivežiau, jų labai daug, bandysiu kurti, prisipirkau medžiagos ir bandysiu tas vaistažoles kimšti į pagalvėles, jos labai sveika, nes kvėpuoja organizmas vaistažolių kvapu, maišelius taip pat“, – priduria pašnekovė.

Koks grozis, koki talentą jus turite, net baltas pavydas! O tokios dezutes vaistazolem, arbatom labai tinka . Juk nerajokio metalo, , Labai labai grazu, dar pridesiu,kad butu parasyta kokios vaistažoles ar arbatos pavadinimai. As irgi labai norėčiau tokiu, tiesiog puoštu virtuve! Sekmes jums!!!!!!
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų