• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Šiomis dienomis vis dažniau susiduriama su tvarumo ir ekologijos temomis, o ne vienas iš mūsų stengiasi savaip prisidėti prie Žemės švarinimo ir tausojimo. Savo būdą tam yra atradusi ir kaunietė Paulina Ružauskaitė, kuri iš senų knygų viršelių gamina stulbinančias užrašines.

9

Šiomis dienomis vis dažniau susiduriama su tvarumo ir ekologijos temomis, o ne vienas iš mūsų stengiasi savaip prisidėti prie Žemės švarinimo ir tausojimo. Savo būdą tam yra atradusi ir kaunietė Paulina Ružauskaitė, kuri iš senų knygų viršelių gamina stulbinančias užrašines.

REKLAMA

Pokalbio metu Paulina prisipažino, kad dažnas jos klientas apie tokias užrašines girdi pirmą kartą, ir pridėjo, kad jai visuomet malonu sukurti kažką naujo iš to, ko daugiau nepanaudosi.

Atsakė, iš kur gauna knygų viršelius

Pašnekovė nusikėlusi mintimis atgal prisiminė, kad pati prieš penkerius metus nebuvo girdėjusi apie šias užrašines. Vis tik 2020 metų pavasaris jai tapo lemtingu.

Ji pasakojo, kad tuo metu išgirdo, jog vienas iš Vilniaus knygynų ieško žmogaus, kuris galėtų padėti gaminti tokias užrašines. Pauliną ši mintis suintrigavo.

REKLAMA
REKLAMA

„Idėją sugalvojau ne pati. Tuo metu knygyne „Mint Vinetu“ buvo ieškoma, kas galėtų tokias užrašines gaminti, tad jie mane supažindino su šia idėja.

REKLAMA

Aš mokėjau rišti užrašines nuo nulio, o jie pasiūlė pabandyti padaryti tokias. Aš pradėjau jiems rišti knygutes, o tada jau ėmiau jas gaminti ir sau“, – apie pomėgio evoliucionavimą pasakojo pašnekovė.

Paklausta, iš kur savo darbams gauna knygų viršelius, ji pasakojo, kad kuomet riša knygutes knygynui – gauna viršelius iš jo, o kuomet tai daro savo malonumui – ieško kitų būdų.

„Kuomet kuriu užrašines dėl savęs, tuomet susirandu atiduodamas, išmetamas knygas, kai žmonės nežino, kur jas dėti, kartais įsigyju senų ar tiesiog morališkai pasenusių knygų“, – pasakojo ji.

REKLAMA
REKLAMA

Gamyba užtrunka

Pradėjus kalbėtis apie tai, kiek laiko užtrunka gamindama knygutes, Paulina kalbėjo, kad joms skirti viso savo laiko negali.

Ji pasakojo, kad užrašinių gamyba yra labiau jos papildomas užsiėmimas, kuriam skiria savo laisvą laiką, o ne pagrindinis pragyvenimo šaltinis.

„Čia yra mano papildoma veikla, mano pagrindinis darbas yra kino industrijoje, esu grafikos dizainerė.

Vis tik, kadangi tai yra projektinis darbas, būna etapai, kai baigiasi projektai, laukiu kitų ir galiu daugiau laiko skirti užrašinių gamybai. Tad čia tikrai papildoma veikla, tačiau jai skiriu nemažai dėmesio“, – atskleidė ji.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Taip pat pokalbio metu ji pasakojo ir kiek užtrunka vienos užrašų knygutės gamybos procesas. Anot Paulinos, kiekvienas veiksmas reikalauja laiko.

Ji pasakojo, kad pati visą procesą suskirsto į tam tikrus etapus, kad galėtų pagaminti užrašinę nuo pradžių iki galo.

„Iš pradžių pasiruošiu popierių, tada kažkiek jo atsipjaunu, tada klijuoju. Vis tik, išvedus vidurkį, užtrunka keletą valandų padaryti vieną užrašinę, neįskaičiavus klijų džiūvimo proceso.

REKLAMA

Kadangi jos suklijuojamos klijais, kartais tenka palaukti ir kelias valandas, kol jie pridžius, o kartais netgi per naktį“, – sakė Paulina.

Pasitaiko individualių užsakymų

„Daug tenka sutikti žmonių, kurie būna negirdėję apie šias užrašines. Kas sužino apie jas, dažnai grįžta. Manau, kad klientams labiausiai patinka tai, kad tai yra unikalus, vienetinis kūrinys“, – paklausta apie užrašinių žinomumą pasakojo Paulina.

REKLAMA

Tiesa, ji pridėjo, kad tie, kurie žino apie tokią galimybę susikurti užrašinę, neretai paprašo Paulinos pagaminti užrašinę iš specialaus, paties kliento pasirinkto viršelio.

Pasak jos, dažniausiai klientams tokie knygų viršeliai turi sentimentalią vertę, prisiminimus, kuriuos norisi įprasminti. Tuomet prašoma pagaminti būtent tam tikrų metų leidimo, tam tikro autoriaus knygos užrašinę.

Ji taip pat paminėjo tai, kad yra pastebėjusi, jog dažnai klientai renkasi šias užrašines padovanoti įvairių švenčių proga. Anot jos, turbūt klientus žavi ir ekologijos aspektas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Paulina pridėjo, kad ir jai pačiai labai patinka antrą kartą panaudoti knygos viršelį, suteikti jam antrą gyvenimą:

„Knygos viršelio kol kas perdirbti nėra įmanoma, nes kiekvienas kietviršis turi priemaišų ir jo negalima mesti į popieriaus konteinerį. Net jeigu išmetame knygas, reiktų vidinę dalį išplėšti.

Man tas imponuoja, kad galima panaudoti tai, kas jau yra, ir galima sukurti tokį unikalų daiktą.“

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų