• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Lauke įsivyraujant vis šaltesniam orui, kauniečiai vis dažniau renkasi laisvalaikį leisti prekybos centuose. Socialiniuose tinkluose vairuotojai dalijosi informacija, kad prie didžiausių laisvalaikio ir prekybos centrų beveik nėra laisvų parkavimo vietų.

Lauke įsivyraujant vis šaltesniam orui, kauniečiai vis dažniau renkasi laisvalaikį leisti prekybos centuose. Socialiniuose tinkluose vairuotojai dalijosi informacija, kad prie didžiausių laisvalaikio ir prekybos centrų beveik nėra laisvų parkavimo vietų.

REKLAMA

Šeštadienio vakarą naujienų portalo „Kas vyksta Kaune“ grupėje kilo diskusija – vairuotoja pastebėjo ne vieną parkavimo pažeidimą, tačiau, pasak jos, labiausiai skaudino, kad platesnės, specialiai šeimoms su mažais vaikais, kurie vežami specialiai mažamečiams ir kūdikiams skirtose kėdutėse ar lopšiuose, skirtos parkavimo vietos, geriau žinomos kaip „Šeimos vieta“, yra užimamos vairuotojų, kurių vaikai jau didesni ir kėdutėmis nesinaudoja.

Pamačiusi vaizdą stovėjimo aikštelėje, kaunietė nusprendė netylėti

Savo nuogąstavimais moteris pasidalino viešai:

„Brangūs tėveliai, nu nestatykite automobilių šeimos vietose, jei atvykote su paaugliais vaikais…. Nes po to mamos su mažais vaikučiais turi statyti mašinas siaurose vietose ir kažkokiu tai būdu stengtis neapdaužyti nei savo nei šalia pastatyto automobilio išimant/ įdedant vaikutį su automobiline kėdute.

REKLAMA
REKLAMA

Šiandien prie vieno prekybcentrio per 3 minutes 2 tokias mamas mačiau. Labai gaila, kad mamos, pačios kažkada turėję leliukus, neturi elementaraus supratimo, ar solidarumo. Gal privers kažką susimąstyti“, – naujienų portalo „Kas vyksta Kaune“ grupėje rašė kaunietė.

REKLAMA

Po šiuo įrašu socialiniame tinkle „Facebook“ kilo diskusija. Vieni skaitytojai moterį palaikė ir antrino, kad tokios situacijos pastebimos gana dažnai, kiti – situaciją peikė.

„Skaitau komentarus ir svetima gėda ima. Esu trijų vaikų mama, šia vieta nesinaudoju jau seniai (jauniausiam 8 m), nes puikiai žinau ką reiškia įdėti kėdutę į automobilį ir ją prisegti, kai kartais vos už 30 cm pasistato mašinas. Ir tikrai liūdna, kai suku ratus, kad rasti laisvą vietą automobiliui, nestatau į šeimos vietą…

REKLAMA
REKLAMA

Ir einant matai, kad į tą vietą atsistoja žmonės, kurie, kaip matau iš komentarų, dar didžiuojasi tuo. O kai kas dar bukais apsimeta, kad nesupranta, kam ir kodėl šios vietos skirtos“, – įrašo autorei antrino kita skaitytoja.

„Šeimos vieta vadinama šeimos su vaikais vieta. Čia nėra nurodyta, kad ji skirta būtent su naujagimiais, kiek suprantu iš to ženklo. Tokia vieta yra arčiau prekybos centro įėjimo ne tam, kad apsaugotų nuo apdaužytų automobilių.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Mano vaikai jau dideli, bet visuomet įspėjami, kad išlipdami atsargiai atidarytų duris ir žiūrėtų ne tik į savo, bet ir į kitų automobilius. O jei pati lipate iš automobilio neatsargiai, net šeimos vietos nepadės“, – rašė kita moteris.

Vėliau pridūrė:

„O pavyzdžiui, gal tas paauglys ar vyresnis vaikas serga, gal turi tam tikrą negalią… gal ir vairuotojas, kuris atvyko su vaikais, turi sveikatos problemų. Šeimos vietoje nėra nurodyta, kokio amžiaus vaikai gali būti, ir panašiai.

REKLAMA

Jei atvykstu į parduotuvę su vaikais ir yra laisva šeimos vieta, aš ten ir statysiu automobilį – nematau čia problemos. Kalbant apie kasas, jei yra speciali kasa su mažais vaikais, ten nestoviu ir neinu į eilę. Reikia ne tik į save žiūrėti, bet ir į kitus atsižvelgti“, – rašė ji.

Tiesa, neįgaliems vairuotojams ar keleiviams yra skirtos specialios – neįgaliojo ženklu pažymėtos vietos. Šios, vairuotojų ir keleivių patogumui įrengiamos greta įėjimų į prekybos centrus ir kitas viešas vietas.

REKLAMA

„Tai čia dar nieko, vis tiek bent jau su vaikais atvažiuota. Bet pikčiausia, kai kartą atvykau į „Maximą“ su dviem mažais vaikais – šeimos vietos visos buvo užimtos: vienoje vietoje taksi ilsėjosi, kitoje stovėjo mikroautobusas, iš kurio žmogus persikrovė bulves. Išlipau, aprėkiau abu, tai jie iškart išvažiavo. Va čia tai tikros kiaulės iš didžiosios raidės!“, – rašė kita moteris.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Kaip čia pasakius… Šeima ne tik su leliukais… Aš statau šeimos vietose turėdama vyresnius nei leliukai. Vien dėl to, kad lipdami jie gali iš jėgos atidaryti plačiai duris ir pataikyt į greta stovinčią mašiną. Tai nerizikuoju ir statau, šeimos vietoj su platesne vieta“, – situaciją komentavo dar viena vairuotoja.

„Mamos, ko tampot vaikus ir tuo labiau leliukus į prekybcentrius, kur daug visokio užkrato, vaikai taip pat ligų nešiotojai, užsikrečia daržely, mokykloj, po to vežat pasidalinti!!!“, – teigė kita moteris.

REKLAMA

„Nu jau nejuokinkit, pasigilinkit, kas yra šeima, šeima gali būti ir vyras su žmona, nebūtinai su vaikais, todėl gali statytis automobilį visi, nes tokio kelio ženklo įteisinto oficialiai nėra, tos lentelės tik rekomendacinio pobūdžio“, – atrėžė kita vairuotoja.

Tikisi vairuotojų supratingumo

Panašu, kad vairuotojai išties pasiskirstė į dvi stovyklas: vieni teigia, kad šeimos vietose galima statytis visiems, nepaisant, kokio amžiaus vaikus jie vežasi.

REKLAMA

Kiti pasisako už tai, kad „šeimos vieta“ pažymėtos parkavimo vietos turėtų būti skirtos vairuotojams, kurie automobilyje vežasi mažamečius vaikus, jiems skirtose kėdutėse.

Tokiais atvejais, policijos pareigūnai tikisi piliečių supratingumo, mat ženklas „Šeimos vieta“ nėra reglamentuotas, todėl atsakomybės už šios papildomos lentelės reikalavimų nevykdymą nėra.

Ženklas primena, kad yra šeimų su mažais vaikais, kurioms sudėtingiau išsilaipinti, reikia išsikelti vežimėlius, todėl tokios, platesnės vietos tiesiog supratingai ir draugiškai paliekamos laisvos.

Kokio galo su mažais vaikais į parduotuve keliauti?
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų