• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Kai kurioms moterims nereikia malšinti skausmo gimdant – dėl to atsakingas retas genas, teigia ekspertai.

Kai kurioms moterims nereikia malšinti skausmo gimdant – dėl to atsakingas retas genas, teigia ekspertai.

REKLAMA

Mokslininkai teigia, kad jie nustatė, kad retas geno KCNG4 variantas gali būti susijęs su didesniu skausmo pakėlimo slenksčiu, veikiančiu „kaip natūralus epiduras“.

Kembridžo universiteto tyrėjai teigia, kad jų išvados, paskelbtos žurnale „Cell“, galėtų „atverti kelią naujų vaistų skausmui malšinti kūrimui“.

Manoma, kad maždaug viena iš 100 moterų turi šį genetinį variantą, kuris, mokslininkų manymu, turi reikšmės mažinant nervų ląstelių gebėjimą siųsti skausmo signalus į smegenis.

Ewan St John Smith iš universiteto farmakologijos katedros ir vyresnysis šio tyrimo bendraautorius teigė: „Genetinis variantas, kurį atradome pas moteris, kurios gimdymo metu jaučia mažiau skausmo, lemia jungties formavimo „defektą“ nervinėse ląstelėse. Tiesą sakant, šis defektas veikia kaip natūralus epiduras“.

REKLAMA
REKLAMA

Skausmo slenkstis

Tyrėjai tyrė moterų grupę, kurios pagimdė savo pirmąjį vaiką natūraliu būdu ir neprašė malšinti skausmo.

Testai parodė, kad, palyginti su kontroline grupe, ši moterų grupė pasižymėjo didesne šilumos, šalčio ir mechaninio slėgio tolerancija, rašoma thesun.co.uk.

REKLAMA

Drusas Michaelas Lee iš universiteto anestezijos skyriaus ir tyrimo autorius teigė: „Moterims neįprasta, kad gimdant nereikia epidurinio skausmo malšinimo, ypač pirmą kartą gimdant.

„Kai mes išbandėme šias moteris, buvo aišku, kad jų skausmo riba dažniausiai buvo daug didesnė nei kitoms moterims“, – nurodo jis.

Komanda nustatė abiejų grupių moterų genetinį kodą ir nustatė, kad tiriamosios grupės moterys turėjo retą KCNG4 geno variantą kontroliuojantį elektrinį signalą, kuris teka per nervų ląsteles į smegenis.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų