„Sausio 20 d. fiksuojame pirmą šiais metais storulį barsuką nuėjusį gana tolokai nuo savo miegamojo. Kas jam neleidžia užmigti? Tai šilti žiemos orai. Tai yra nei įprasta, nei neįprasta šiltėjant žiemoms“, – skelbiama įraše.
Barsukas – ateities pranašas
Anksčiau naujienų portalas tv3.lt rašė, kad sausio 25 d., yra minimas pusiaužiemis, dar kitaip vadinama barsuko diena, dar ir kirmėline vadinta.
„O seni žmonės apie barsuką sako: nutukęs kaip barsukas, „mainos“, kaip barsukas vidury žiemos, insikabins, kap barsukas tešmenin, lakia, kap barsukas arimu, nugara kaip barsuko šikna“, – apie senovinius posakius anksčiau naujienų portalui tv3.lt pasakojo mokytoja N. Česnulevičienė.
Mūsų bočiai barsuką stebėdavo ne šiaip sau. Tikėta, esą jis išpranašauja, kokia bus antra žiemos pusė.
„Mūsų senoliai tą viduržiemį švęsdavo sulaukę trečios jaunaties. Ir gyvūnai, barsukas jau rodo pirmuosius ženklus, kad pavasaris arti. O kadangi buvo apsiniaukę, tai jis savo šešėlio nemato ir grįžta, ne taip smarkiai įminga“, – anksčiau kalbėjo kultūrologė Rita, dar kitaip žinoma kaip Aukštadvario ragana.
Jeigu antra dienos pusė saulėta, barsukas nubunda, išlenda, išsigąsta savo šešėlio ir grįžta ilgam miegui, o tai senovėje reikšdavo, kad žiema dar bus ilga ir pavasario teks palūkėti.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!