Perskaitę šias jos mintis visuomenės nariai žinią priėmė nevienareikšmiškai – vieni neslėpė nuostabos ir negailėjo piktų komentarų, stebėjosi, kaip galima reikšti tokias mintis.
„Įdomu, kaip į visą tai reaguoja Edgaro tėvai?“ – klausė viena moteris komentaruose. Kita rašė: „Kaip gali taip kalbėti pati turinti sūnų?“, o dar viena kėlė klausimą: „Įdomu, kaip jos sūnus jausis, išgirdęs, kad jame mama mato tik minusus.“
Kiti visgi pabrėžė, kad šeimos planavimas yra asmeninis reikalas, į kurį neturėtų kištis svetimi žmonės ar aplinkiniai. „O gal tai jos pasirinkimas? Turėti vaikų arba ne“, – rašė komentatoriai, o ne vienas dalijosi, kad ji priėmė gerą sprendimą: „Labai teisingai nusprendėte. Gyvenkit dėl savęs.“
Vis tik, apie tai, ar tokie viešai išsakyti žinomos moters žodžiai gali būti priimtini ir ar jie gali turėti neigiamą poveikį vaikams, naujienų portalui tv3.lt komentavo psichologas Edvardas Šidlauskas.
Žmones ramina ir specialistas
E. Šidlauskas sako, kad viešumoje išsireikšti apie savo vertybes yra kiekvieno teisė, kuria kiekvienas laisvas pasinaudoti.
Vis tik, pasak jo, toks pasisakymas, kad vaikai yra vien tik trūkumai, vargas ir našta, gali užduoti toną apie žmogaus savanaudišką požiūrį į gyvenimą.
„Tokios vertybės yra labiau pragmatinės, galima sakyti, vartotojiškos psichologijos išdava. Kai norisi gyventi patogiai, hedonistiškai, komfortiškai, tuomet visa, kas trukdo mėgautis gyvenimu, atrodo kaip priešai arba minusai, o visa, kas padeda džiaugtis ir mėgautis gyvenimu, tampa patrauklu“, – aiškino psichologas.
E. Šidlausko teigimu, kasdienėje sąmonėje dominuoja vartotojiška kultūra, o materialistinių ir primityvių vertybių yra labai daug, todėl kiekvienas turi teisę taip mąstyti ir išreikšti tai garsiai.
„Ji gal pasakė nepagalvojusi moteris, bet vaikai tikrai sukelia daug rūpesčių, ypač, jeigu yra specialieji poreikiai. Šių dienų vaikai kelia labai daug iššūkių dėl technologijų, dėl kaprizų, nenoro daryti, išlepinimo“, – pridūrė pašnekovas.
Vis dėlto, psichologas teigia, kad daug tėvų pasiduoda, nors apie tai viešai per televiziją nesako. Jie pavargsta nuo tėvystės, nes neturi reikiamų įgūdžių ir informacijos, jų niekas nemokė būti tėvais, o jų pačių tėvai galbūt nesuteikė tinkamo pavyzdžio, todėl jie išaugo taip, kaip išaugo.
„Aš galiu žmogiškai ją suprasti, tai buvo daugiau emocijos išraiška, o ne visą gyvenimą apibūdinantis apibendrinimas, aš taip spėčiau.
Gal ji kitoje laidoje pasakys, kad jai labai smagu su vaiku, bet kad antru vaiku, turbūt, tikrai nenorėtų apsikrauti. Ji save pozicionuoja daugiau kaip verslo, šou žmogų, kuriam norisi būti ant scenos“, – pabrėžia psichologas.
Jis taip pat pridūrė, kad žmonės, lipantys ant scenos, dažnai daug laiko turi paskirti savo darbui, tačiau vaikas nėra gerbėjas, jis reikalauja dėmesio, gali būti sunkaus charakterio, todėl tai gali kelti iššūkių, kaip viską suderinti.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!