edvardas šidlauskas
Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „edvardas šidlauskas“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „edvardas šidlauskas“.
Natalijos Bunkės žodžiai visuomenėje sukėlė aistras: žmones ramina ir specialistas
Vakar žiniasklaidoje pasirodė straipsniai apie Natalijos Bunkės (41 m.) laidoje išsakytas mintis, kad ji nėra „mamiška“ mama, gyvenanti tik dėl vaikų. Ji teigė, jog juose mato tik minusus. Atlikėja iš karto pripažino, kad tai galbūt nėra gerai, nes ji yra mama, tačiau supranta, kad daugiau vaikų turėti nenori. Tokie žinomos moters žodžiai suskaldė visuomenę – kai kurie ją palaikė, o kiti išreiškė prieštaravimus.
Sirgaliams Matijošaitį išvadinus „rusų k***e“ bedė pirštu į 1 detalę: štai kas už to slypi
Lapkričio 22 d., penktadienį, Kauno „Žalgirio“ arenoje vykusiose krepšinio rungtynėse įsiplieskė konfliktas tarp miesto mero Visvaldo Matijošaičio ir sirgalių. Tribūnose nuskambėjo necenzūriniai šūksniai, kurie sukėlė daug diskusijų visuomenėje, o dėl šio įvykio teisėsauga pradėjo administracinę teiseną. Psichologas Edvardas Šidlauskas sako, kad toks sirgalių elgesys rungtynėse visai nestebina.
Psichologas apie Helovino šventimą Lietuvoje: „Tokie žmonės giliai nemąsto“
Helovinas, lietuviškai vadinama Vaiduoklių šventė ar Šiurpnaktis, yra šventė paprastai minima spalio 31 dieną. Šiurpnakčiui intensyviai ruošiasi ne vienas Lietuvos parkas, dvaras, ar kita lankytina vieta. Tačiau mažesnio amžiaus ir jautresniems vaikams tokie siaubo parkai gali palikti traumą, kurią teks ne vienerius metus gydytis psichologo kabinete.
15-mečio vilniečio dingimas sukrėtė visą Lietuvą: ragina visus tėvus padaryti tai
Paskutinėmis dienomis Lietuvą apskriejo žinia, kad naktį iš sekmadienio į pirmadienį iš namų išėjęs 15-metis Matas Kalinauskas namo taip ir nebegrįžo. Daugeliui klausimą kelia tai, kodėl berniukas ryžosi tamsiu paros metu išeiti iš namų, o šiuo metu yra tiriamos visos Mato dingimo versijos.
Psichologas Edvardas Šidlauskas papasakojo apie tai, kokios gali būti vaikų iš namų pabėgimo priežastys bei kokie ženklai gali signalizuoti tėvams, jog vaikas svarsto apie pabėgimą iš namų.
Naujovės bažnyčioje pasiekė ir Lietuvą – nukentėjusiems bus siūloma psichologinė ir kitokia pagalba
Lietuvos bažnyčiose dvasininkai pristatė naujovę: seksualinio išnaudojimo bažnyčiose aukos galės parašyti laišką ir atvykti į mediacijos centrą, kur galės išsipasakoti ne kunigams, o pasauliečiams – psichologei ir socialiniai darbuotojai.
Jie, esant reikalui, informuos ir teisėsaugą, ir vyskupą.
Visą Lietuvą sukrėtusioje vaikų pagrobimo istorijoje – eksperto žvilgsnis: rėžė visiems
Liepos 19 d. iš Kauno vaiko gerovės centro „Pastogė“ suverenais save vadinantys Mindaugas ir Ingas Vilčinskai savavališkai išsivežė savo tris vaikus. Buvo pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl vaikų pagrobimo. Po dviejų savaičių, rugpjūčio 1 d., vaikai su tėvais rasti netoli pasienio su Baltarusija. Nors šiuo metu nepilnamečiams suteikta pagalba, psichologas įspėja – slapstymasis ir tėvų radikalios idėjos jiems gali turėti rimtų pasekmių ateityje.
Naujos detalės pedofilija kaltinamo kunigo byloje: aiškėja vis daugiau apie liudijantį jaunuolį ir jo darbus
Lietuvos bažnyčios viršūnėse – dar vienas pedofilijos skandalas. Vilniaus arkivyskupijos kanclerį arkikatedros bazilikos kunigą kalėjime sėdintis vaikinas kaltina seksualine prievarta prieš jį, kai jis buvo penkiolikmetis.
Vaikinas pasakoja, kad su kunigu Kęstučiu Palikša ne vienerius metus palaikė intymius santykius, o kunigas esą jam už tai dar ir dosniai mokėjo. Tuo metu arkivyskupija teisinasi, kad apie kunigui mestus kaltinimus nieko nežinojo.
Viktorija Siegel ir Laurynas Suodaitis prakalbo apie turto dalybas: aiškėja, kiek vertas poros verslas
Viktorijos Siegel ir Lauryno Suodaičio drama kaitina visuomenės aistras. Psichologai nesistebi, kad dviejų žinomų žmonių pykčiai ir skyrybos sudomina šimtus tūkstančių žmonių, kurie seka žiniasklaidoje ir tikrą, ir bevertę informaciją apie garsenybes.
Aiškėja ir dėl kokio turto besiskirianti pora gali kovoti kaltindami vienas kitą tikru ar išgalvotu smurtu.
Vytautas Landsbergis – populiariausias sąmokslo teorijų taikinys Lietuvoje: kas jomis tiki ir kam tai naudinga?
Internete be perstojo plinta vis naujos sąmokslo teorijos, o daugybė žmonių jomis įtiki. Prasidėjus COVID-19 pandemijai, dalis žmonių įtikėjo fantazijomis apie vakcinas, kurios, anot sąmokslo teoretikų, įrankis pakeisti mūsų DNR, mus nužmoginti, valdyti nuotoliu arba pražudyti. Vis tik panašių teorijų yra vis daugiau, aiškėja ir kas jomis tiki.
DIENOS PJŪVIS. Emociškai dalyvaujame kare: ar lietuviai geba susitvarkyti su kylančia įtampa?
Karas vyksta ne tik fronto linijoje, bet ir mūsų galvose. Kaip susitvarkome su karo keliama įtampa ir nerimu? Ar nutikus nelaimėje pultume į paniką ar šaltai reaguotume ir žinotume, ką reikia daryti, kad apsaugotume save ir savo artimuosius?
Apie tai naujienų portalo tv3.lt aktualių aktualių pokalbių laidoje „Dienos pjūvis“ diskutuoja psichologas Edvardas Šidlauskas ir Specialiųjų operacijų pajėgų atsargos karininkas Aurimas Navys.
LAIDĄ „DIENOS PJŪVIS“ RASITE STRAIPSNIO PRADŽIOJE.
REKLAMA
REKLAMA
Karantino metinės ir kaip gyvenimas apsivertė: šiandien – COVID-19, bet nežinome, kas bus rytoj
Kaip pernai, taip ir šiemet, lietuviai kovo 16 dieną pasitiks karantine. Kai prieš metus Sauliaus Skvernelio Vyriausybė įvedė karantino režimą, niekas nesitikėjo, kad jis truks beveik metus. Daugeliui karantinas iš esmės pristabdė gyvenimo tempą ir įnešė daug nelauktų pokyčių. Klausimas, ar visi pokyčiai geri ir ilgalaikiai.
Prakalbo apie savivaldybių atvėrimą: šviesa tunelio gale jau artėja
Premjerės patarėja sveikatos apsaugai Živilė Gudlevičienė tikina, kad jau šiandien, pirmadienį, bus pateiktas siūlymas švelninti judėjimo tarp savivaldybių ribojimus. Ji tikina, kad po kiekvieno atlaisvinimo savaitę yra stebimos pasekmės, ar situacija leidžia toliau švelninti karantiną, ar vis dėlto reikėtų susilaikyti.
Tuo tarpu psichologai skambina pavojaus varpais – ribojimai itin neigiamai paveikia psichinę gyventojų būklę ir specialistai įžvelgia tik žalą.
Alkoholį vartojantys paaugliai „garsina“ Lietuvą – priežastys daugiau nei akivaizdžios
Alkoholis Lietuvoje nesvetimas net vienuolikmečiams ir čia neturime, kuo didžiuotis. Pagal įvairius nepilnamečių alkoholio suvartojimo rodiklius Europoje Lietuva – tarp pirmųjų valstybių. Ir nors prekyba alkoholiu prieš porą metų stipriai sugriežtinta, pagalbos gauti alkoholį nepilnamečiai prašo benamių ar vyresnių draugų.
Taupymo psichologija: manyti, kad senatvė niekada neateis – didelė klaida
Dažnas lietuvis, net gaudamas pajamas, kurios nesunkiai patenkina visus jo poreikius, nesiryžta nė menkiausios savo lėšų dalies skirti papildomam pensijos kaupimui, nes „dar spėsiu“, „esu pakankamai jaunas ir tuo rūpintis per anksti“ arba „nieko neišmanau apie taupymą ar investavimą“. Panašų vaizdelį rodo ir statistika. Lietuvos banko (LB) duomenimis, apie 800 tūkst. žmonių pensijai savarankiškai kaupia tik minimaliai arba visiškai nekaupia. Tai – daugiau nei pusė visų dirbančių šalies piliečių.
Nesantuokinės P. Gražulio dukros istorija priminė: vieniši tėvai – vis dar stigma
Palangiškės Birutės Navickaitės paviešinta žinia apie nesantuokinę nuo Seimo nario Petro Gražulio susilauktą dukrą prikaustė visuomenės dėmesį. Bet tuo pačiu ši netipiška, netgi politiniu sekso skandalu pavadinta, istorija atkreipia dėmesį į nesantuokinių vaikų ir vienišų tėvų statistiką bei padėtį Lietuvoje. Ketvirtadienį žiniasklaidoje nusirito naujiena apie parlamentaro P. Gražulio ir palangiškės B. Navickaitės nesantuokinę dukrelę.
Seimūnai užsimojo gerinti šeimų gyvenimą, psichologai siūlo, kur tobulėti
Nebūtų šeimos – nebūtų ir valstybės. Tai paprasta visiems žinoma tiesa, kurios vedami parlamentarai dar kartą siekia įtvirtinti šeimos stiprinimą įstatymu. Dar pernai įregistruotame įstatyme, kurį nugesino ginčai, siūloma kurti plataus masto valstybės politiką, padėsiančią užtikrinti visapusišką pagalbą šeimoms. Psichologai šią iniciatyvą vertina palankiai, bet vardija sritis, kuriose dar galima tobulėti.
Verslininkai ūžia: laisvadienių lietuviai turi per daug
Anokia čia darbo diena, kai po savaitgalio reikia grįžti darbuotis, o mintimis jau kuriame planus artėjančiam laisvadieniui. Daugelis prieš Žolinę pasiėmė laisvą dieną ir savaitgalį ištempė iki keturių dienų. O kaip tada dirbti kitiems? Štai mano, žurnalistės, telefono skambučių registras šiandien rodo 27 skambučius, o į juos atsiliepė viso labo šeši žmonės... Gal per daug poilsiaujame? Lietuvoje net 15 švenčių paskelbtos valstybinėmis, vadinasi, ir nedarbo dienomis.
Alkoholikų atžalas akylai stebėti pasiruošęs Aurelijus Veryga – stipriai sukritikuotas
Vakar Kėdainių rajone buvo palaidotas penktadienį Kauno ligoninėje miręs keturmetis berniukas. Kaip įtariama, mirtinai sumuštas savo patėvio. Žmogaus teisių komiteto posėdyje Seime, buvo nagrinėjama, kas už šią situaciją yra kaltas ir ką daryti, kad tokios istorijos nepasikartotų. Prie visų idėjų prisidėjo ir Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga, pasiūlęs neeilinę išeitį.
Privalomas lytinis švietimas – būti ar nebūti?
Natūralus lytinio instinkto augimas prasideda paauglystėje, kai atsiranda hormonai, trauka, tada lytinis švietimas yra aktualu, „Žinių radijui“ sakė psichologas Edvardas Šidlauskas. „Iki tol, nereikia tų detalių, vaikui užtenka to bendro plano – mama, tėtis, šeima – bet nedetalizuojant. O detalizavimas pasidaro aktualus, kada aktualus pačiam vaikui, tai yra, kai atsiranda problema“, - laidoje „Atviras pokalbis“ teigė psichologas.
Aviakatastrofos sėja skrydžio baimę
Šią savaitę virš Alpių įvykusios katastrofos, kuri nusinešė 150 žmonių gyvybęs, kelia neigiamas emocijas ne tik planuojantiems savo keliones lėktuvais. Nieko keista, kad žmonės, išgirdę apie tokias katastrofas, baiminasi skristi. Psichologas Edvardas Šidlauskas „Žinių radijo“ laidoje „Ryto espresso“ teigė, kad po tokių nelaimių rimta krizė gali tęstis apie du mėnesius: „Jeigu ji nepraeina savaime, vadinasi, patirta trauma, dėl kurios tuomet jau reikėtų kreiptis rimtesnės pagalbos.