Rytais ant langų susikaupęs kondensatas gali pridaryti ir daugiau žalos – sukelti pelėsį. Padidėjusi drėgmė namuose sukelia ne tik kondensato ir pelėsio problemas, tačiau ir prailgina skalbinių džiovimo laiką.
Kuomet namų erdvėje ant džiovyklės ilgesnį laiką kabo šlapi drabužiai, taip pat didėja rizika pastebėti spintoje ar kampuose atsiradusį pelėsį.
Tačiau nėra ko nerimauti, kadangi ponios Hinch gerbėjai pasidalino pigiais ir efektyviais būdais, kaip šaltuoju sezonu būtų galima išvengti kondensato ir pelėsio problemos.
Daugumai socialinių tinklų vartotojų ponia Hinch yra žinoma kaip valymo ekspertė, turinti daugiau nei 4mln. sekėjų „Instagram“ platformoje.
Ponia Hinch yra valymo influencerė, turinti daugiau nei keturis milijonus sekėjų „Instagram“. Žmonėms moteris taip patinka, kad šie net jos garbei pradėjo kurti kitus profilius, kuriuose ir patys dalinasi savo atrastomis valymo gudrybėmis.
Kaip išvengti problemos?
Viename iš tokių puslapių, kuriuose yra daugiau nei 100 tūkst. narių, vienas ponios Hinch gerbėjas norėjo sužinoti, ką jam reikėtų daryti, kad namuose drabužiai išdžiūtų greičiau ir nekiltų rizika atsirasti pavojui. Vyras svarstė problemai išspręsti nusipirkti drėgmės surinkėją.
Teiganas Kempas rašė: „Šiuo metu naudoju savo laisvą kambarį išskalbtų drabužių džiovinimui, nes kol kas dar nesu įjungęs šildymo. Galvoju įsigyti drėgmės surinkėją, kad išvengčiau pelėsio atsiradimo kambaryje, tačiau man įdomu, ar jie iš tiesų yra naudingi?“
Vyro įrašą vos per kelias minutes užplūdo komentarai, o ponios Hinch gerbėjai turėjo galybę patarimų ir gudrybių. Kai kurie vartotojai siūlė vyrui įsigyti elektrinį drėgmės surinkėją, o kiti – naudoti silikono maišelius, kurie taip pat puikiai surenka drėgmę.
„Aš juos padedu šalia savo drabužių, o taip pat kartais ir ant palangės, kad susikaupęs kondensatas ant langų kuo greičiau išgaruotų“, – rašė viena moteris.
Visgi, kita vartotoja pridūrė, kad toks metodas tinka tik mažoms erdvėms, tad efektyviausius rezultatus ji pastebėjo tuomet, kai silikono maišelius įdėjo į spinteles, norėdama apsaugoti jas nuo pelėsio, rašoma express.co.uk.
Dar viena moteris taip pat pasidalino savo įspūdžiais: „Aš nuolat juos naudoju vonios kambaryje ir jie puikiai veikia! Niekada neturėjau problemų su jais, jie tarnauja gerus du mėnesius prieš juos pakeičiant.“
Tačiau, jeigu pelėsis ir toliau kaupiasi, jį pastebite ant rūbų, būtinai laikykitės kelių patarimų. Ištuštinę spintą, kurioje atsirado pelėsis, jį gerai išvalykite ir įsitikinkite, kad jo niekur daugiau neliko. Tuomet pasirūpinkite kambario sąlygomis – sumažinkite, kiek tik įmanoma jame drėgmę.
Taip pat, gerai peržvelkite savo garderobą ir išmeskit ar paaukokite tuos drabužius, kurių nebenešiojate. Perpildyta spinta dažniausiai tik padidina riziką pelėsio atsiradimui, nes nelieka vietos cirkuliuoti oro srautui.
Be to, niekada į spintą nedėkite tų drabužių, kurie nėra pilnai išdžiūvę.
Tikrai patogu ir praktiška.