Nors vasara puikiai tinka pramogoms lauke ar pasimatymams su draugais, naktį gali būti sunkiau patogiai įsitaisyti ir užmigti, rašoma resmed.com.
Ar žinojote, kad tiek jūsų kūno, tiek aplinkos temperatūra gali turėti įtakos jūsų miego kokybei? Karštis ne tik trukdo užmigti – jis taip pat turi įtakos tam, kaip gerai miegate.
Štai keletas naudingų patarimų, kaip šią vasarą išlaikyti vėsą ir lengviau užmigti.
Kas vyksta su jūsų kūno temperatūra, kai miegate?
Kambario ir kūno temperatūra turi didelę įtaką jūsų miegui, todėl verta pasistengti, kad šie du dalykai būtų teisingi.
Miego metu pereinate kelis etapus. Pirmajame etape iš sąmonės pereinate į lengvą miegą. Vėliau per kitus etapus kūno temperatūra paprastai turi nukristi maždaug 2-3 laipsniais , kad pasiektumėte gilaus miego būseną.
Tačiau jei jūsų širdies temperatūra yra per aukšta, smegenims sunku nustatyti, ar esate prabudęs, ar miegate, o tai gali turėti tiesioginės įtakos jūsų miego kokybei.
Jūsų kambario temperatūra taip pat gali turėti įtakos jūsų kūno temperatūrai. Apskritai, ideali kambario temperatūra miegui yra apie 16-18 laipsnių Celsijaus..
Žemesnė temperatūra taip pat skatina ramesnį miegą, nes užtikrina, kad jūsų kūnas anksti ryte neperkaistų.
Iš esmės tai reiškia, kad vėsiame miegamajame yra kur kas geresnės sąlygos geriausiam poilsiui kiekvieną naktį.
Taigi, ką galite padaryti, kad karštomis naktimis sukurtumėte optimalią miegui aplinką? Pateikiame 10 būdų, kurie padės kokybiškai užmigti, net kai lauke labai karšta.
Kaip miegoti karštą naktį
Dabar, kai jau supratote, kodėl vėsioje patalpoje geriau miegoti, akivaizdžiausias sprendimas – visą naktį įjungti oro kondicionierių ir pasinerti į gilų ir ramų miegą.
Bet tik įsivaizduokite milžiniškas sąskaitas už elektrą kiekvieną mėnesį! Jau nekalbant apie tai, kad tai ne itin draugiška aplinkai. Tačiau nesijaudinkite – yra ir kitų būdų.
Štai keletas gudrybių, kaip per vasaros karščius išlaikyti vėsą, kad galėtumėte puikiai išsimiegoti ir neiššvaistyti biudžeto.
1. Atidarykite langus
Jei jūsų kambaryje šilčiau nei lauke, naktį palikite atvirus langus, kad į vidų patektų gaivaus vėjelio. Nakties oras paprastai būna vėsesnis ankstyvuoju paros metu.
Gaivus oras gali padėti sumažinti temperatūrą ir neleisti jūsų kambaryje jaustis prirūkytam.
2. Įsigykite oro ventiliatorių
Ventiliatoriai paprastai kainuoja pigiau nei oro kondicionieriai. Turėkite jį įjungtą visą naktį, kad oras švelniai judėtų. Jis gali ištraukti šilumą iš kambario ir net išstumti ją pro atvirą langą.
Būkite kūrybingi. Priešais ventiliatorių pastatykite dubenį su ledo kubeliais. Vėjelis lėtai pakels tirpstančius šaltus garus nuo ledo paviršiaus ir sukurs gardžią, vėsinančią miglą.
3. Gerkite daugiau vandens
Prieš miegą išgerkite stiklinę atšaldyto vandens, kad kūnas būtų sudrėkintas ir atvėsintas bei papildytų dėl prakaitavimo prarandamą vandens kiekį.
4. Prieš miegą nusiprauskite po šiltu dušu
Jei prieš eidami miegoti jaučiatės įkaitę, nusiprauskite po šiltu dušu. Kodėl gi neapsiprausti po šaltu dušu? Todėl, kad jūsų kūnas greitai sužlugdys jūsų pastangas sumažindamas kraujo tekėjimą. Po kelių minučių, kai kraujotaka vėl atsistatys, pajusite karštį.
Šiltas dušas pagerins kraujotaką ir padidins šilumos praradimą iš jūsų kūno. Tada galėsite įsisukti tarp paklodžių švarūs ir patogiai įsitaisę.
5. Miegokite su ledu
Ledas, tikrai? Taip! Jei vargstate dėl karščio, išsitraukite vandens buteliuką. Pripildykite jį vandeniu ir įdėkite į šaldiklį, kad būtų patogu miegoti.
Jei norite greitesnio palengvėjimo, uždėkite ledo paketą ant riešų, kaklo, alkūnių, kirkšnių, kirkšnių, kulkšnių – jūsų pulso taškų. Šaltis greitai apims visą kūną ir beveik iš karto pajusite skirtumą. Tik per daug nesušalkite!
6. Drėgnas kompresas
Sena, bet gera priemonė, padedanti jūsų kūnui naktį atsikratyti papildomų laipsnių, yra paprasčiausiai sudrėkinti rankšluostį ar audeklą. Uždėkite jį ant kaktos arba kūno.
Tik neapsivyniokite rankšluosčiu. Juk nenorite sušlapinti čiužinio ir patalynės!
7. Mažiau šviesos, daugiau tamsos
Visos lemputės skleidžia šilumą, o to nenorite, kai svajojate gerai išsimiegoti. Vasarą temsta daug vėliau, todėl pasinaudokite tuo ir stenkitės naudoti kuo mažiau šviesos.
Taip ne tik išlaikysite kambarį vėsesniu, bet ir lengviau užmigsite.
8. Išjunkite ir elektroninius prietaisus
Panašiai kaip išjungti šviesą, taip pat naudinga išjungti ir elektroninius prietaisus. Tokie prietaisai kaip išmanusis telefonas skleidžia šilumą ir šviesą, o tai nepadeda gerai išsimiegoti.
Todėl bent valandą prieš miegą juos padėkite į šalį ir leiskite sau ramiai užmigti.
9. Laikykite spintoje šias antklodes
Nors antklodės ir paklodės puikiai tinka šaltesnėmis naktimis, jos laikomos ant lovos greitai įkaista.
Tai gali sutrikdyti jūsų miegą, nes jūsų kūnas stengiasi sumažinti temperatūrą. Laikykite jas spintoje, iki kol eisite miegoti. Tuomet pasiimkite ir mėgaukitės vėsa.
10. Naudokite orui pralaidžią patalynę
Lengva ir kokybiška patalynė yra pralaidi orui, o tai reiškia, kad ji nesulaikys jūsų kūno šilumos. Kuo mažiau šilumos susikaupia patalynėje, tuo lengviau jaustis vėsiai ir patogiai užmiegant.
Todėl poliesterio, šilko ir atlaso patalynę palikite šaltesnėms naktims arba ypatingoms progoms. Išbandykite medvilnę, liną arba bambuko pluoštą!