Visi žinome, kad kai kurie maisto produktai kenkia mūsų sveikatai ir vis tiek renkamės juos valgyti, nes, paprastai tariant, jie yra per skanūs, kad jų atsisakytume.
Bet jei jums būtų tiksliai pasakyta, kiek galime sumažinti savo gyvenimo trukmę kiekvienu kąsniu, ar vis tiek tai padarytumėte? Ar iškeistumėte 36 savo gyvenimo minutes į vieną dešrainį?
Anot ekspertų, jei valgote dešrainius – taip ir darote, nes Mičigano universiteto atliktas tyrimas parodė, kad vienas toks užkandis gali kainuoti daugiau nei pusvalandį sveiko gyvenimo.
Kai kurie produktai laiko prideda
Tyrimo metu ekspertai įvertino beveik 6 tūkstančius maisto produktų, kad nustatytų jų poveikį mūsų gyvenimo kokybei, trukmei bei jų poveikį aplinkai. Nustatyta, kad vieni maisto produktai gali gyvenimą trumpinti net iki 74 minučių, kiti gali pridėti net 80.
Jei vienas dešrainis gyvenimą trumpina pusvalandžiu, nustatyta, kad viena porcija vištienos sparnelių atima dar 3 minutes, o daržovių pica – 1.4 minutės.
Nenuostabu, kad perdirbta mėsa ir gazuoti gėrimai neteikia jokios naudos organizmui, tačiau tokie produktai kaip riešutai, vaisiai ir kai žuvis gali sugrąžinti prarastas minutes.
Valgyti saikingai
Maisto poveikį vaizduojančioje diagramoje žemės riešutų sviestas ir sumuštiniai su uogiene išsiskyrė tuo, kad padėjo gyvenimą prailginti netgi 33 minutėmis. Bet visgi tyrėjai spėja, kad tai gali būti pasiekta tik valgant saikingomis porcijomis, todėl nevalgykite jų per daug ir nesitikėkite gyventi amžinai, rašo mirror.co.uk
Tyrimo išvadose rašoma: „Mūsų analizė parodė, kad tik 10 proc. paros kalorijų normos, gaunamos iš jautienos ir perdirbtos mėsos, pakeitus vaisiais, daržovėmis, riešutais, ankštiniais augalais ir pasirinktomis jūros gėrybėmis, vienam žmogui per dieną būtų galima žymiai pagerinti sveikatą 48 min. ir 33 proc. sumažinti aktyviosios anglies organizme pėdsaką.“
Jei norite, kad mityba padėtų gyventi kuo ilgiau, mokslininkai pasiūlė sumažinti suvartojamų maisto produktų, tokių kaip perdirbta mėsa, jautiena, krevetės, kiauliena, ėriena ir šiltnamyje užaugintų daržovių kiekį.
Vietoj to pasistenkite į savo racioną įvesti maistingesnių produktų, tokių kaip lauke auginamų daržovių ir vaisių, ankštinių augalų, riešutų ir mažai aplinkai kenksmingų jūros gėrybių.