Užsienio portalai praneša, kad ramus ir ilgas miegas gali padėti apsisaugoti nuo demencijos. Žmonės, kurie miega vos mažiau nei šešias valandas arba miego metu dažnai prabunda, pasak daktarų, turi didesnę riziką sirgti šia liga.
Tokie tyrimo rezultatai nėra nauji, tačiau mokslininkai tik dar kartą įrodė, kad miegas turi didelę reikšmę šios ligos vystymuisi. Skelbiama, kad prastas miegas paveikia smegenų plokštelių veiklą. Taip pat pastebėta, kad žmonės, kurie dažnai keliasi ir negali ramiai išgulėti, pasižymi smegenų jautrumu, suprastėjusia atmintimi.
Tyrimo rezultatai paviešinti žurnale „Neurobiology of Ageing“, kur teigiama, kad žmonės turėtų kritiškai įvertinti savo miego kokybę, nes ateityje gali būti Alzheimerio aukos.
„Mūsų rezultatai gali kardinaliai pakeisti dabar jaunų žmonių sveikatą ateityje. Mes įrodėme, kad prastas miegas labai veikia smegenų veiklą ir senatvėje gali sukelti daug rimtų problemų“, - teigia universiteto Prancūzijoje dėstytojas, tyrimo autorius Pierre‘as Brangeris. Straipsnyje jis apžvelgė dabartinių žmonių įpročius, kurie, pasak specialisto, gąsdina.
Žmonės skiria labai mažai laiko kokybiškam poilsiui, o net ir laisvomis dienomis nepaleidžia iš rankų išmaniųjų telefonų, nešiojamų kompiuterių. Daktarus taip pat gąsdina žmonių įprotis žiūrėti televizorių prieš pat miegą, nes tai yra viena iš priežasčių, kodėl žmonės neišmiega.
Daktarai tyrė 50 savanorių, kurių amžius viršija 40, miego įpročius ir nustatė, kad vienas iš šešių žmonių nakties metu nepasiilsi ir/ar miega mažiau nei rekomenduotina. Tai labai gąsdina medikus, kurie teigia, kad situacija turėtų keistis tuoj pat.
Alzheimerio liga prasideda neryškiu, vos pastebimu, bet progresuojančiu atminties sutrikimu. Ankstyvose stadijose silpnėja trumpalaikė atmintis, žmogus pradeda kartotis, lėčiau suvokia kai kuriuos dalykus. Pastebima, kad sergantieji lėčiau priima sprendimus, vengia naujovių, o tolimesnėse stadijose situacija smarkiai blogėja. Sunkiai sergantys neatsimena nei savo giminaičių, nei savo vardo ar kitų duomenų. Atsiranda sumišimas, apatija, depresija.