Patariama, į ką būtina atkreipti dėmesį, apsiperkant elektroninėse parduotuvėse, ir kokie ženklai išduoda, kad ji gali būti netikra ir sukurta sukčių.
Ragina įsitikinti saugumu
Pasak policijos atstovų, jei nežinomoje elektroninėje parduotuvėje siūlomų prekių kainos yra gerokai mažesnės nei rinkoje, tai gali būti ženklas, jog prekiaujama klastotėmis arba pirkėjai viliojami į netikrą elektroninę parduotuvę.
„Taip pat pravartu paieškos sistemose patikrinti pardavėjo rekvizitus – ar tokia įmonė egzistuoja, ar neturi įsiskolinimų. Paieškokite klientų atsiliepimų socialiniuose tinkluose, forumuose, portaluose – taip lengviau susidarysite įspūdį, ar parduotuvė yra patikima“, – įspėja pareigūnai.
Be to, atstovai pabrėžia, kad sukčiai dažnai kuria interneto adresus, panašius į populiarių parduotuvių pavadinimus, kurie nuo originalo skiriasi vos keliais simboliais.
„Todėl įsitikinkite, ar lankotės tikrai toje svetainėje, apie kurią galvojate. Saugu apsipirkti tik toje elektroninėje parduotuvėje, kurioje perduodami duomenys yra šifruojami – tai atpažinsite iš interneto adreso pradžioje esančios raidės „S“ ir šalia matomo spynos simbolio“, – priduria pareigūnai.
Pasak jų, jei elektroninė parduotuvė naudoja saugaus atsiskaitymo sistemą „3D Secure“, tai dar vienas ženklas, kad rizika prarasti pinigus yra nedidelė.
„Galiausiai atminkite, kad patikimos elektroninės parduotuvės aiškiai pateikia informaciją apie prekių pristatymo terminus, grąžinimo sąlygas ir įkainius“, – sako pareigūnai.
Policija ragina naršyti atsakingai, saugiai, o pastebėjus sukčiavimo atvejį – nedelsiant pranešti.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!