• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Vešlios, žiedais apsipylusios gėlės balkone – malonumas ir savoms akims, ir viso namo puošmena. Vasario ir kovo mėnesiai jau yra metas imtis ne tik daržovių, prieskoninių žolelių sėjos, bet ir pasirūpinti, kad atšilus orams balkoną ar terasą papuoštų žydinčios gėlės.

Vešlios, žiedais apsipylusios gėlės balkone – malonumas ir savoms akims, ir viso namo puošmena. Vasario ir kovo mėnesiai jau yra metas imtis ne tik daržovių, prieskoninių žolelių sėjos, bet ir pasirūpinti, kad atšilus orams balkoną ar terasą papuoštų žydinčios gėlės.

REKLAMA

Kad daržininkai ir gėlininkai jau bruzda, rodo ir vasarį staigiai pradėję kilti įvairių sėklų pardavimai, pastebi Vaida Budrienė, prekybos tinklo „Iki“ komunikacijos vadovė.

Iš parduotuvių šluoja sėklas

„Lietuviai išties labai noriai imasi aktyvesnio šeimininkavimo daržuose, gėlynuose. Dar sausio viduryje pajutome augantį susidomėjimą sėklomis, o vasarį jos tiesiog šluojamos iš parduotuvių.

Tokį bumą iš dalies lemia tai, kad vis daugiau žmonių atsigręžia į natūralumą, nori patys užsiauginti ir daržovių, ir gėlių. Be to, tą nesunku padaryti ir neturint daržo, derliaus galima sulaukti net bute“, – sako V. Budrienė.

REKLAMA
REKLAMA

Ji pastebi, kad kol kas daugiausia nuperkama agurkų, pomidorų, ridikėlių sėklų, auga įvairių gėlių sėklų paklausa. Šiemet, regis, žvaigždėmis taps ir ypač populiarėjantys žoliniai augalai, pavyzdžiui, miskantai, rašoma pranešime spaudai.

REKLAMA

Sėklos padės pasirūpinti ne tik namų grožiu, šviežių daržovių, žalumynų gausa, bet ir sumažinti savo išlaidas.

„Patiems sėti balkono gėles yra ne tik ekonomiškas sprendimas, bet ir nepaprastai maloni patirtis, dažnam virstanti hobiu jau po pirmojo pabandymo, – įsitikinusi minęto prekybos tinklo Šviežių gėlių ir augalų kategorijos vadybininkė Vesta Paukštelo. – Stebint augalų vystymąsi nuo pat pradžių, tuomet juos laistyti, prižiūrėti tampa ne darbu, o maloniu užsiėmimu.“

REKLAMA
REKLAMA

Patarė, ką sėti jau dabar

Gėlių žinovė siūlo sėklų sodinimo darbus pradėti vasario-kovo mėnesiais, kai kitų sodo ir daržo darbų dar yra mažiau.

Tokiam ankstyvam sodinimui derėtų rinktis gėles, turinčias ilgą vegetacijos periodą. Tuomet po kelių mėnesių, saulei vis labiau įšildant orą, užsiaugintų gėlių žiedai jau galės puošti balkonus.

Pelargonijos

„Pelargonijos – vienos populiariausių gėlių. Dėl spalvų ir formų įvairovės jos puikiai tinka balkonams ir terasoms puošti. Jas galima sėti dar sausio mėnesį, tad atidėlioti šio darbo neverta. Pelargonijos mėgsta šviesias vietas ir saikingą laistymą.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Persodinti jas reikės po maždaug 1-1,5 mėnesio, kai pasirodys pirmieji keli lapeliai. O pirmieji žiedai nudžiugins po 5-6 mėnesių“, – pasakoja V. Paukštelo.

Petunijos

Delikačių žiedų šeimininkės petunijos pasižymi gausiu žydėjimu ir plačia spalvų gama. Dažnai lietuvių balkonus puošiančių petunijų sėklas į daigyklas reikėtų berti vasario-kovo mėnesiais. Į dirvą jas tereikia lengvai įspausti, užberti žemėmis nereikia.

REKLAMA

Pasirodžius daigams, juos perkelkite ant saulėtų palangių – petunijoms reikia daug šviesos. Pasak gėlių žinovės, šiuos augalus reikia reguliariai tręšti ir laistyti, tačiau intensyvus jų žydėjimas už šį darbą atlygins.

Visad žydinčios begonijos

Visad žydinčios begonijos – ypač dekoratyvios, gana atsparios ligoms ir kenkėjams, todėl jas nėra sunku auginti. Šie augalai vertinami ir už įvairiausių žiedų spalvų paletę (jie gali būti balti, rausvi, raudoni), ir už gražius, sodrios spalvos lapus.

REKLAMA

Begonijų sėklos sėjamos vasario mėnesį, o joms išdygus, būsimoms gražuolėms reikia parūpinti šviesią, bet ne tiesiogiai saulėtą vietą.

Lobelijos

„Jų žavių mažučių žiedų jūra balkonų loveliuose, kabančiuose vazonuose pradės džiuginti dar birželio pradžioje, jeigu imsitės sėjos jau dabar. Keli patarimai jas sėjantiems: sėklas tik berkite ant durpių substrato, žemėmis neuždenkite.

Porą savaičių po sėjos sėklas laikykite užklotas polietileniniu maišeliu, tačiau vis pravėdinkite, nelaikykite labai šiltai. O atsiradus pirmiesiems lapeliams išpikuokite daigus laikydami poros centimetrų atstumą vieną nuo kito ir laikykite šviesioje, bet vėsesnėje patalpoje“, – pasakoja V. Paukštelo.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Blizgusis šalavijas

Norintiems intensyvaus raudonio savo balkone, verta įsigyti raudonžiedžio šalavijo sėklų. Jo žiedai susitelkę į maždaug 10 cm ilgio kekes, dėl to augalas atrodo labai įspūdingai ir traukia savo sodriomis spalvomis.

Sėklas sėkite vasario ar kovo mėnesį, o išdygus perkelkite į saulėtą vietą. Šalavijai mėgsta reguliarų laistymą ir gerai drenuotą dirvožemį, tik svarbu jų neperlieti.

REKLAMA

„Kad sėklos tinkamai sudygtų, o jauni daigai išliktų sveiki, svarbu pasirūpinti visais baziniais augalų poreikiais. Reguliariai, bet saikingai laistykite: dygstančioms sėkloms reikia drėgnos, bet ne šlapios dirvos, taip pat geriau šiam darbui naudoti purkštuvą.

Įsitikinkite, kad temperatūra yra tokia, kokią mėgsta konkretus augalas – informacija būna nurodoma ant pakuotės. Sudygus daigams jiems reikia daug šviesos, todėl parūpinkite šviesą vietą, o jeigu natūralios šviesos trūksta, galite naudoti ir specialias augalų lempas.

Galiausiai, augalams reikia ir erdvės. Daigams augant nepamirškite jų retinti arba persodinti į didesnius indus“, – primena V. Paukštelo.

SLUOJA....SLUOJA... ŠLUOJA...SLUOJA... ŠLAVĖ IR DAR SLUOS...kol zurnaliugos nustos taip kvailai reklamuoti prekybos centrų prekės
Bėkite greičiau tai neliks
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų