Statistika rodo, kad 25–30 m. amžiaus moterų sergamumas kasmet didėja. Tačiau ligai jaunėjant telkiasi ir didesnės pajėgos kovai su ja. „Ne tik medicina žengia į priekį. Džiugu, kad Lietuvoje gimsta vis daugiau iniciatyvų, kuriomis siekiama atkreipti dėmesį į sergamumo problemą ir skatinti ligos prevenciją. Šių iniciatyvų indėlis kontroliuojant ligos paplitimą yra labai svarbus“, – akcentuoja „Eivena“ pirmininkė.
Tarptautinė Vilniaus moterų asociacija (IWAV Vilnius) kartu su „Roche Lietuva“ jau penktus metus iš eilės įgyvendino paramos projektą, kurio tikslas – surinkti lėšų, reikalingų ankstyvai krūties vėžio diagnostikai. Šių metų gegužę labdaros vakaro „Sužydėjusi viltis“ metu buvo surinkta 58 tūkstančių litų parama, už kurią nupirkta biopsinių adatų bei kitų reikmenų, leidžiančių ligą nustatyti kaip įmanoma anksčiau, kuomet ji dar neišplitusi.
Spalį, kovos su krūties vėžiu mėnesį, diagnostinės priemonės padovanotos Vilniaus, Kauno, Šiaulių ir Klaipėdos onkologinėms ligoninėms. Onkologijos instituto duomenimis, apie 70 proc. krūties vėžio diagnozuojama I-II stadijos. Anksti diagnozavus ligą galima tikėtis gerų gydymo rezultatų.
„Vilties kovoje su šia onkologine liga teikia tai, kad moterys vis aktyviau solidarizuojasi ligos akivaizdoje. Pastaruoju metu spaudoje pasirodydavo žinutės apie krūties vėžio užkluptas garsias moteris. Šių istorijų vertė – neįkainojama, nes jos skatina atkreipti dėmesį į prevencijos svarbą bei padrąsina ir įkvepia su liga jau susidūrusias moteris. Viena šių istorijų autorė – aktorė Angelina Jolie, pasirinkusi dvigubą krūtų šalinimo operaciją. Simboliška, tačiau jos dėvėta suknelė, paaukota labdaringam vakarui, sulaukė išskirtinio dėmesio aukcione“, – kalbėjo IWAV Vilnius pirmininkė Simona Dambauskas.
Paulina Barisienė pridūrė: „Kovai su liga įkvepia kiekvienos moters istorija. Gydytojai aktyviai skatina moteris reguliariai tikrintis ir rūpintis savo sveikata. Tačiau ne paslaptis, kad dažnai tikros ligos istorijos yra net paveikesnės už gydytojų rekomendacijas.“