Daugiau nei 1,2 mln. peržiūrų sulaukusiame „TikTok“ vaizdo įraše daktarė Midge, kurios tikrasis vardas ir pavardė yra daktarė Mijin Brown, paaiškino, kokių maisto produktų turėtume vengti, nes jie gali padidinti cukraus kiekį kraujyje.
Staigų cukraus kiekio kraujyje padidėjimą gali sukelti maisto produktų, turinčių aukštą glikemijos indeksą, vartojimas. Dėl to kasa išskiria daugiau insulino, skatinančio potraukį ir persivalgymą, kai jis greitai sumažėja.
Jei šis ciklas kartojasi, gali atsirasti atsparumas insulinui, t. y. organizmo ląstelės blogai reaguoja į insuliną, o raumenys, riebalai ir kepenys negali lengvai pasisavinti gliukozės iš kraujo, rašo express.co.uk.
Tuomet cukraus kiekis kraujyje gali tapti per didelis, nes kasa gamina daugiau insulino, kad padėtų gliukozei patekti į ląsteles. Tai ilgainiui gali sukelti antrojo tipo diabetą, uždegimą, arterijų apnašas, širdies ir sąnarių problemas.
Dr. Brown paaiškino: „Visi šie maisto produktai nėra tokie sveiki todėl, kad juos suvalgius labai padidėja glikemija. Kuo didesnis glikemijos poveikis, tuo didesnis insulino poveikis, o tai nėra gerai, nes tai sukelia atsparumą insulinui.“
Rodydama įvairių sveikatos sutrikimų vaizdą, daktarė Brownas pridūrė: „Atsparumas insulinui yra pagrindinė visų su gyvenimo būdu susijusių ligų, nuo kurių kenčia dauguma mūsų, priežastis.“
Štai penki maisto produktai, dėl kurių mus įspėja daktarė Brown:
Vaisių sultys
Ji sako, kad pirmasis maisto produktas, kuriam ji nepritaria, „yra akivaizdus“. Paaiškina, kad kai kuriose vaisių sultyse yra tiek pat cukraus, kiek ir skardinėje gazuoto gėrimo.
Ji pridūrė: „Net ir nesaldžiose sultyse gali būti net 26 g angliavandenių, t. y. maždaug šeši arbatiniai šaukšteliai cukraus. Ir visa tai su labai mažai skaidulų.“
Vaisiai
Antroje vietoje jos sudarytame maisto produktų, kurie atrodo sveiki, bet tokie nėra, sąraše buvo vaisiai. Ji teigė, kad vieni vaisiai yra blogesni už kitus, o mangai, ananasai, bananai ir vynuogės turi labai daug cukraus ir turėtų būti laikomi desertu.
Daktarė Brown sakė: „Šiandieniniai vaisiai, net ir daržovės, yra visai ne tokie, kokie jie buvo seniai gamtoje. Dauguma jų buvo maži, pluoštiniai ir nelabai saldūs. Tačiau šiandien vaisiai yra beprotiški. Jie buvo sukurti taip, kad būtų didesni, saldesni ir mažiau skaidulingi, o visa tai turi įtakos mūsų cukraus kiekiui kraujyje.“
Kai kuriuose vaisiuose taip pat yra daug ląstelienos, todėl jie ilgiau virškinami, o lėtas cukraus išsiskyrimas neleidžia padidėti cukraus kiekiui kraujyje.
Avižų pienas
Ši pieno produktų alternatyva taip pat pateko į trečiąją sąrašo vietą. Dr. Brown įspėjo, kad: „Viename puodelyje avižų pieno yra 15 g angliavandenių, ir mes nekalbame apie tuos, į kuriuos pridėta cukraus.
Jau nekalbant apie tai, kad daugelis parduotuvėse perkamų prekių ženklų yra pagaminti su konservantais, tirštikliais ir emulsikliais, o tai nėra gerai nei žarnyno, nei bendrai mūsų sveikatai.“
Avižų miltai
„Dar vienas prieštaringai vertinamas produktas, kuris diabetikams nuolat rekomenduojamas kaip sveikas pasirinkimas“, – sakė ji, yra avižiniai dribsniai.
Ji pridūrė, kad: „Viena iš priežasčių, kodėl jie tikriausiai rekomenduoja avižinius dribsnius, yra ta, kad jie yra skaidulinių medžiagų šaltinis. Viename puodelyje avižinių dribsnių yra apie 8 gramai skaidulinių medžiagų, bet 62 gramai angliavandenių.“
Daktarė Brown pridūrė: „Vaikinai, neverta to daryti.“ Vietoj to ji rekomenduoja prekinius ženklus, kuriuose nėra pridėtinių cukrų ir skonių.
Tačiau svarbu prisiminti, kad paprasta avižinė košė yra maistinga ir turi tirpių skaidulų, vadinamų beta gliukanais, kurie padeda skatinti reguliarų žarnyno tuštinimąsi.
Ryžių trapučiai
Paskutiniai sąraše, kurių reikia saugotis, yra ryžių trapučiai, kurie dažnai laikomi sveiku užkandžiu. Ji sako, kad, nepaisant to, jog juose mažai kalorijų, dviejuose gali būti net 14 g angliavandenių ir labai mažai skaidulinių medžiagų.
„Vienintelis būdas, kaip būsite patenkinti suvalgę du tokius, yra suvalgyti jų daugiau“, – sakė ji.
Be to, ji rekomendavo pridėti daugiau riebalų arba baltymų avokado ar riešutų sviesto pavidalu, kurie galėtų sumažinti glikemijos poveikį.
Įsisavindamos vandenį, skaidulinės medžiagos gali padėti reguliuoti cukraus naudojimą organizme, supurtyti išmatas ir palengvinti jų pasišalinimą. Per mažas skaidulų kiekis gali sukelti tokias ligas kaip dirgliosios žarnos sindromas (DŽS) ir vidurių užkietėjimas.
Aš irgi einu - išmesiu. Sėsiu ant vandens ir gryno oro dietos.
Gal kas nors iš tik-tok'erių - nori prisijungti...?