kepenys
Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „kepenys“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „kepenys“.
Kaip išvalyti kepenis per tris dienas? Unikauskas atskleidžia paslaptį
„Ar žinojote, kad kepenys neturi skausmo receptorių? Kai atsiranda problemų su kepenimis, pradeda skaudėti dešinę pašonę. Kodėl būtent ją? Kepenis gaubia kapsulė, todėl, kai jos padidėja, kapsulė išsitempia – taip atsiranda skausmas“, – pasakoja A. Unikauskas, pradėdamas „Kviečiame daktarą“ laidą.
Autofagija – kas tai?
Kepenys yra gyvybiškai svarbus organas, kuris pasirūpina, kad iš mūsų kūno būtų pašalintos visos toksiškos medžiagos.
Vos 1 ženklas išduoda, kad jūsų kepenys pažeistos: pasitikrinkite, ar nejaučiate
Autofagija – tai natūralus organizmo ląstelių procesas, kurio metu pažeisti, pasenę arba nebenaudingi ląstelės komponentai yra suskaidomi ir perdirbami. Autofagija glaudžiai susijusi su kepenų funkcija, nes kepenys yra vienas pagrindinių organų, kuriame šis procesas vyksta aktyviausiai.
TV3 laidoje „Kviečiame daktarą“ profesorius Alvydas Unikauskas atskleidė, kaip reikėtų suaktyvinti ląstelių autofagiją, kad kepenys išsivalytų ir būtų sveikos.
Unikauskas pataria: kaip vos per tris dienas išvalyti kepenis?
Kepenys atlieka daugybę gyvybiškai svarbių funkcijų mūsų organizme, todėl jomis būtina rūpintis kruopščiai ir atsakingai. TV3 laidos „Kviečiame daktarą“ vedėjas, profesorius A. Unikauskas, pasidalijo patarimais, kaip prižiūrėti kepenis, kad jos išliktų sveikos.
„Ar teko girdėti terminą autofagija? Tai procesas, kai organizmas pats suskaido ir pašalina nebereikalingas ląsteles bei baltymus. Šio proceso metu organizmas apsivalo, o tai padeda išlikti sveikiems“, – pasakoja daktaras.
Suriebėjusias kepenis išduoda vos keli ženklai: pastebėkite laiku
Suriebėjusios kepenys, arba hepatosteatozė – viena iš tų ligų, kurių žmonės dažnai nepastebi metų metus. Ši būklė gali būti pavojinga, tačiau gera žinia – ji gydoma.
Sužinokite, kas sukelia kepenų suriebėjimą, kokios grėsmės laukia ir kaip išvengti komplikacijų.
Kepenų cirozę išduoda šie simptomai: nenumokite ranka
Kepenų cirozė – tai kepenų randėjimas, kuomet pažeistas kepenų ląstelių vietas užpildo jungiamasis audinys. Ši liga pažeidžia kepenų veiklą ir gali sukelti jų nepakankamumą.
Kepenų cirozė yra daugelį metų besitęsiančio kepenų pažeidimo rezultatas. Alkoholis ir narkotikai, virusai ir medžiagų apykaitos veiksniai yra dažniausios ligos priežastys.
Kas yra kepenų cirozė?
Kepenų cirozė yra vėlyvosios stadijos kepenų liga, kai sveiką kepenų audinį palaipsniui pakeičia randinis audinys.
Šie produktai – kepenų žudikai: išmeskite kuo greičiau
Kepenys – vienas svarbiausių žmogaus vidaus organų, atliekantis daugybę gyvybiškai svarbių funkcijų. Vis tik dėl netinkamų gyvenimo būdų pasirinkimų kepenys kenčia ir tam didelę įtaką turi mūsų mityba.
„Eurovaistinės“ vaistininkės Tomos Gečienės teigimu, nesveika mityba ir žalingi įpročiai gali sukelti įvairias kepenų ligas, todėl svarbu laikytis sveikos gyvensenos principų, o kad kepenys būtų sveikos, naudinga racioną praturtinti tam tikrais produktais, o kai kurių vengti.
Medikai siunčia žinią: šių ligų daugėja, bet žmogus gali nejausti jokių simptomų
Vilniaus universiteto ligoninė Santaros klinikos kartu su Prekybos ir laisvalaikio centru „Panorama“ bei Vilniaus krašto radiologų asociacija kvietė gyventojus į sveikatos patikrą – šįkart atlikti ultragarsinį kepenų ir tulžies pūslės tyrimą. Iš 207 patikrintų gyventojų aptikta 60 gerybinių pakitimų, įtartas vienas piktybinis procesas, 75 pacientams nustatytos kepenų suriebėjimo ir padidėjimo diagnozės.
Šie produktai – tikras nuodas kepenims: vartokite kuo mažiau
Ar kada nors galvojote apie savo kepenų sveikatą? Galbūt tai nėra pirmas dalykas, kuris ateina į galvą galvojant apie sveiką gyvenseną, bet patikėkite, jos yra labai svarbios! Jūsų kepenys yra vienas svarbiausių kūno organų.
Jos yra atsakingos už toksinų filtravimą ir atlieka svarbų vaidmenį užtikrinant tinkamą organizmo funkcionavimą. Sveikos kepenys yra labai svarbios gerai bendrai savijautai, o mityba vaidina lemiamą vaidmenį, kad jos veiktų optimaliai.
Šie produktai – aukso gysla kepenims: sveikata jums padėkos
Daug maisto produktų ir gėrimų, pavyzdžiui, avižiniai dribsniai, žalioji arbata, uogos, alyvuogių aliejus ir česnakas, gali padėti apsaugoti kepenis.
Kepenų sveikata yra labai svarbi bendrai sveikatai. Nesveikos kepenys gali sukelti kepenų ligas ir medžiagų apykaitos sutrikimus, rašoma medicalnewstoday.com.
Nors visų rizikos veiksnių suvaldyti neįmanoma, tam tikrų maisto produktų ir gėrimų vartojimas gali padėti stiprinti kepenų sveikatą.
Pažeistas kepenis išduoda šie ženklai: pastebėkite juos laiku
Visuomenėje kepenų ligos itin dažnai siejamos su besaikiu alkoholio vartojimu. Vis dėlto rimtus su kepenimis susijusius sveikatos sutrikimus gali lemti ir tokios priežastys kaip nutukimas, antsvoris, mažas fizinis aktyvumas, diabetas ar metabolinis sindromas.
Be to, kepenų ligos gali vystytis ir dėl virusinių infekcijų, tokių kaip hepatitas, ar ilgalaikio tam tikrų vaistų vartojimo, kurie neigiamai veikia šį gyvybiškai svarbų organą.
REKLAMA
REKLAMA
43-ejų klaipėdietę palaidojęs vyras tylėti nebegali: „Galbūt būtume turėję daugiau laiko“
Nors sveikata yra vienas brangiausių turtų, dažnai tik ją praradę suvokiame, kaip svarbu reguliariai atlikti profilaktinius tyrimus. Deja, kartais netikėtai užklupusi liga gali labai greitai atimti sveikatą. 43-ejų metų Zitos Pabrėžaitės vyras Andrius pasidalijo tragiška istorija, kaltindamas Respublikinę Klaipėdos ligoninę dėl moters mirties. Tačiau ligoninės atstovai teigia, kad moteriai buvo suteikta tinkama asmens sveikatos priežiūra, atitinkanti medicininės praktikos standartus.
Šie produktai – grynas kepenų nuodas: išmeskite kuo greičiau
Kepenų suriebėjimas yra dažnai pasitaikanti būklė, kuriai būdingas riebalų kaupimasis kepenų ląstelėse. Prie šios ligos išvešėjimo smarkiai prisideda netinkama ir nesubalansuota mityba.
Apie tai, kokiais simptomais pasireiškia liga ir kokie maisto produktai gali prisidėti prie kepenų suriebėjimo išvešėjimo, papasakojo „Benu“ budinčios vaistinės vedėja, vaistininkė Laura Kairiūkštienė.
Ši košė akimirksniu atstato kepenis: ragina išbandyti
Žalingi įpročiai, ligos ir stresas, netinkama mityba – tai gali sukelti kepenų problemų. Taip, šis vidaus organas geba savaime atsinaujinti, tačiau tai nereiškia, kad nereikia rūpintis jo sveiku ir tinkamu funkcionavimu.
Gydytojai įvardijo tris košes ir kitų rūšių produktus, kurie per trumpą laiką padės atstatyti kepenis.
Alkoholikų laikomą ligą sukelia ir virusai: ilgai vystosi be simptomų, kol pražudo kepenis
Kepenų cirozė – lėtinis kepenų randėjimas, kuriam progresuojant organas gali visiškai numirti. Nors įprastai manoma, kad šia liga labiausiai rizikuoja susirgti piktnaudžiaujantys alkoholiu, nemažai kepenų cirozės atvejų sąlygoja virusiniai hepatitai. Nors kepenų cirozė nepagydoma, gera žinia, pašalinus ligos kaltininką procesą galima kiek sulėtinti.
Kaip pasakojo Kauno klinikų Gastroenterologijos klinikos gydytojas prof. habil. dr.
Kuo greičiau išmeskite 1 produktą: jis sukelia kepenų suriebėjimą
Kepenų suriebėjimas – kepenų ligas skatinanti būsena, kuri yra susijusi su mitybos ir gyvensenos ypatumais. Iš pradžių žmogus kepenų suriebėjimo simptomų nejaučia, o dėl to negydoma liga gali komplikuotis – išsivystyti kepenų cirozė ar vėžys.
Šie produktai – nuodas kepenims: išmeskite kuo greičiau
Suriebėjusių kepenų liga atsiranda dėl jose besikaupiančių riebalų ir yra susijusi su nutukimu bei netinkama mityba. Norint sustabdyti ligos progresavimą, patariama vengti tam tikrų maisto produktų, nes jie yra tikras nuodas kepenims.
Suriebėjusių kepenų ligą svarbu pastebėti anksti – tada 90 proc. atvejų jos galima visiškai išvengti. Tačiau šiuo metu trims ketvirtadaliams sergančiųjų ši liga diagnozuojama vėlesnėje stadijoje, kai problemą spręsti jau būna per vėlu.
Šie simptomai išduoda, kad kepenys – pažeistos: pajutę skubėkite pas gydytoją
Kepenys yra tikras organizmo darbo „arkliukas“, atliekantis daugybę gyvybiškai svarbių funkcijų, apie kurias dažnai net nesusimąstome. Norint, kad šis vidaus organas veiktų efektyviai, būtina rūpintis ne tik sveika mityba, bet ir gyvenimo būdu. Jei nesirūpinsime kepenų būkle, gali kilti rimtų sveikatos problemų.
Šie ženklai rodo, kad jūsų kepenys yra pažeistos: nenumokite ranka
Kepenys yra vienas svarbiausių organų žmogaus organizme ir atlieka daugybę gyvybiškai svarbių funkcijų, tokių kaip kenksmingų medžiagų pašalinimas bei cukraus kiekio kraujyje reguliavimas, todėl labai svarbu palaikyti tinkamą kepenų veiklą.
Vaistinių tinklo „Camelia“ vaistininkė Asta Krušnienė papasakojo, kokie simptomai išduoda, jog kepenų veikla yra sutrikusi, kaip jas palaikyti sveikas bei koks yra galimas gydymas.
Kuo greičiau išmeskite šiuos produktus: jie – kepenų nuodas
Kepenys – vienas svarbiausių gyvybinių organų. Jos atlieka daugiau nei 500 funkcijų organizme ir be jų kokybiškai veikti negalėtų širdies, kraujotakos, virškinimo organų, inkstų, smegenų ir limfinės sistemos. Dėl to labai svarbu skirti pakankamai dėmesio savo kepenims ir tinkamai maitintis.
Apie tai, kokių maisto produktų vartojimas kenkia kepenų veiklai papasakojo dietologas Mantas Liekis. Jis taip pat nurodė, kokius maisto produktus reikia valgyti norint sustiprinti šį savo organą.
Šie produktai – aukso gysla kepenims: valgykite dažniau
Kepenys yra atsakingos už daugiau kaip 500 gyvybiškai svarbių organizmo funkcijų. Jos padeda virškinti maistą, gamina kraujui svarbius baltymus, šalina iš organizmo toksinus ir atliekas daugelį kitų funkcijų. Todėl svarbu rūpintis kepenimis.
Jūsų mityba atlieka svarbų vaidmenį saugant kepenis, kad jos galėtų sklandžiai veikti. Tai galioja tiek esant sveikoms kepenims, tiek sergant kepenų ligomis.
Atsargiai su šiais vaistais: tai ypač pavojinga kepenims
Vaistų nuo skausmo poveikis: įvardijo, kuri veiklioji medžiaga ypač pavojinga kepenims
Daugiau nei trečdalis Lietuvos gyventojų vaistus nuo skausmo vartoja bent kartą per mėnesį ar dažniau, tačiau juos neramina šalutinis poveikis kepenims ir širdies bei kraujagyslių veiklai, rodo „Havas Group“ užsakymu atliktas tyrimas.
Šie produktai naikina kepenis: kuo greičiau juos išmeskite
Kepenys bendradarbiauja su visais kūno organais ir sistemomis. Sveikos kepenys yra svarbios virškinimui. Jose kaupiami reikalingi vitaminai ir mineralai. Kepenys kontroliuoja cholesterolio kiekį kraujyje ir filtruoja toksinus iš kraujo. Jos net palaiko stiprią imuninę sistemą.
Pasirodo, kad tai, ką valgote, turi didelę įtaką tam, kaip gerai jūsų kepenys dirba jūsų labui. Taigi, jei rūpinatės savo kepenų sveikata, naudinga žinoti, ko negalite valgyti, rašo goodrx.com.
Šie tyrimai parodo, kad žmogus geria daug alkoholio: kiti to nežino
Kraujo tyrimai gali atskleisti daug sveikatos negalavimų. Kraujo tyrimai parodo ir kepenų fermentų skaičių, jų padidėjimą, todėl labai svarbu tirtis tam, kad būtų užkirstas kelias ligoms.
Šį augalą vadina kepenų šluota: ragina išbandyti
Kiaulpienės auga kaip piktžolės beveik visose žolingose vietose ir pievose. Jos atrodo kaip mažos saulutės žolėje, kurių pirmieji pumpurai pasirodo pavasarį ir išsilaiko iki vasaros pabaigos.
Tai – visiškai įprastas ir puikiai mums pažįstamas augalas, kuris slepia nepaprastą gydomąją galią.
Tai – puiki pagalba norintiems numesti svorio.
Medicininiais tikslais galite naudoti visas kiaulpienės dalis – nuo šaknies iki žiedo.
Suriebėjusias kepenis išduoda šie ženklai: pajutę nenumokite ranka
Kepenys yra vadinamos organu darboholiku. Tai vienas didžiausių mūsų organų, kuris atlieka daug funkcijų. Nustojus joms funkcionuoti – išgyventume vos keletą dienų. Viena iš kepenų ligų yra: kepenų suriebėjimas, kuris vystosi pamažu, todėl pradžioje žmogus simptomų nejaučia, o negydoma gali išsivystyti į cirozę ar vėžį.
Santaros klinikų Hepatologijos, gastroenterologijos ir dietologijos centro gydytojos gastroenterologėms dr.
Kraujo tyrimai išduoda klastingas ligas: štai, ką būtina žinoti
Dažnas šeimos gydytojo kabinete apsilankome tik turėdami konkrečių nusiskundimų sveikata, tačiau profilaktinėms sveikatos būklės patikroms laiko randame nedaugelis.
Šeimos gydytoja Greta Kabašinskienė įspėja, kad jei nejaučiame jokių neįprastų simptomų – nebūtinai reiškia, kad esame sveiki, mat nieko nė neįtariantiems pacientams neretai nustatomas ryškus tam tikrų vitaminų ar mineralų trūkumas, kepenų pažeidimai ar dislipidemija.
Kaip išvengti šio amžiaus rykštės – kepenų suriebėjimo: medikės sugriovė mitą, kad serga tik nutukę
Mitas, kad tik nutukę ar antsvorį turintys žmonės serga kepenų suriebėjimu (steatoze). Gydytojai konstatuoja, kad šią diagnozę išgirsta ir jauni, sportuojantys žmonės, net vaikai. Iš viso suriebėjusias kepenis turi apie 30 proc. žmonių. Kas padėtų išvengti kepenų suriebėjimo ir ar galima tai išgydyti?
Gydytojai perspėja, kad su mitybos ir gyvensenos ypatumais susijusios suriebėjusių kepenų ligos vystosi pamažu, todėl iš pradžių žmogus simptomų nejaučia.
Šie produktai – aukso gysla kepenims: valgykite į sveikatą
Kepenys yra svarbus organas, padedantis atsikratyti organizmo atliekų arba toksinų. Tad svarbu žinoti, kaip palaikyti efektyvią kepenų veiklą ir tinkamai jomis pasirūpinti pasirenkant naudingus organo veiklai produktus.
Yra žinoma, kad norint, jog kepenys gerai atliktų savo darbą, nebūtina laikytis mitybą apribojančių ir varginančių dietų. Pakanka į savo meniu įtraukti tam tikrus produktus.
Kepenų ir viso organizmo veiklą geriausiai galima palaikyti renkantis sveiką mitybą.
Šį gėrimą vadina natūraliu kepenų toniku: ragina išbandyti
Šlamutis lengvai atpažįstamas iš savo geltonų žiedų ir malonaus, unikalaus, tik jam būdingo aromato. Šlamučio arbata jau šimtmečius naudojama kaip natūralus antiseptikas bei kepenų ligoms gydyti. Šiuolaikiniai tyrimai taip pat pripažįsta šlamučio gydomąsias savybes.
Tad kviečiame skaityti toliau ir ne tik sužinoti, nuo kokių negalavimų gelbsti šlamutis, tačiau ir kaip iš jo paruošti veiksmingą gydomąją arbatą.
Aukso gysla kepenims vadinami produktai: juos valgykite dažniau
Daug maisto produktų ir gėrimų, pavyzdžiui, avižiniai dribsniai, alyvuogių aliejus, riešutai ar vynuogės gali padėti apsaugoti kepenis. Priešingai, kepenys sunkiau virškina riebų, sūrų ir saldų maistą.
Kepenų sveikata yra labai svarbi bendrai sveikatai. Nesveikos kepenys gali sukelti kepenų ligas ir medžiagų apykaitos sutrikimus.
Nors visų rizikos veiksnių suvaldyti neįmanoma, tam tikrų maisto produktų ir gėrimų vartojimas gali padėti stiprinti kepenų sveikatą, rašo medicalnewstoday.com.
Gydytoja atskleidė, kas sukelia kepenų suriebėjimą: skubiai nustokite tą daryti
Nors kepenys yra savaime atsinaujinantis organas, būtent kepenų ligos kasmet nusineša apie 2 milijonus gyvybių pasaulyje. Alkoholis, riebus maistas, neracionalus vaistų vartojimas, įvairūs sveikatos sutrikimai neretai priverčia sveikas kepenis dirbti sunkiau filtruojant kraują ir toksinus, todėl kepenų pažeidimai sunkėja, o organizmas pamažu nuodijamas.
Suriebėjusias kepenis išduoda šie ženklai: pastebėkite laiku
Kepenys yra vienas svarbiausių žmogaus kūno organų, atliekantys daugybę funkcijų, nuo kraujo valymo iki medžiagų apykaitos reguliavimo. Tačiau įvairūs veiksniai, įskaitant netinkamą mitybą, per didelį alkoholio vartojimą, gali sukelti kepenų suriebėjimą.
Apie šios būklės prevenciją, gydymą ir diagnozavimą tv3.lt naujienų portalui komentuoja „Eurovaistinės“ vaistininkė Gabija Kruopytė ir vaistinių tinklo „Camelia“ vaistininkė Asta Krušnienė.
Šie produktai – aukso gysla kepenims: valgykite dažniau
Mityba atlieka svarbų vaidmenį, palaikant sklandžią kepenų veiklą. Daugelyje maisto produktų yra junginių, kurie, kaip įrodyta, padeda gerinti kepenų fermentų veiklą, apsaugo nuo riebalų kaupimosi, mažina uždegimą ir oksidacinį stresą.
Kepenys yra atsakingos už organizmo procesus – nuo baltymų, cholesterolio ir tulžies gamybos iki vitaminų, mineralų ir net angliavandenių kaupimo.
Šis aliejus – aukso gysla kepenims: vartokite dažniau
Margainis Lietuvoje nėra dažnas augalas, galbūt todėl, kad kartais ir nelabai mėgiamas. Dėl savo dagumo ir kolorito, jis neretai painiojamas su dygiąja usnimi, pelniusia piktybinės piktžolės reputaciją.
Visgi, kai kurių sodininkų ir žinovų margainis yra labai pageidaujamas. Jo rausvi arba violetiniai žiedai atrodo dekoratyviai, o gydomosios savybės – nepamainomos.
Sužinokite, kodėl margainių aliejus taip vertinamas liaudies medicinoje ir kokiais atvejais jis turėtų atsidurti jūsų spintelėje.
Unikauskas atskleidė, koks maistas itin kenkia kepenims: šiuos produktus vartojame kasdien
Kepenys – nepaprastai svarbus organas, kuris apsaugo organizmą nuo kenksmingų medžiagų ir toksinų, bei veikia kaip filtras. TV3 laidoje „Kviečiame daktarą“ specialistas Alvydas Unikauskas papasakojo, kurie maisto produktai itin kenkia kepenims, o kurie – padeda joms atsinaujinti.
Kaip teigia gydytojas, kepenys ypatingos tuo, kad jos kaip niekas kitas geba atsinaujinti.
Šie produktai – aukso gysla kepenims: Unikauskas ragina valgyti dažniau
Kepenys – itin svarbus vidaus organas, atliekantis svarbias funkcijas, pavyzdžiui, apsaugantis organizmą nuo kenksmingų medžiagų, toksinų, todėl svarbu užtikrinti sklandžią kepenų veiklą. Tai galima padaryti įtraukus kelis produktus į savo mitybos racioną.
Šiuos produktus vadina kepenų naikintojais: atsisakykite kuo greičiau
Kepenys – itin svarbus vidaus organas, apsaugantis organizmą nuo kenksmingų medžiagų ir toksinų. Tačiau kai kurie produktai naikina kepenis, o vieno produkto poveikis šiam organui lygiai toks pat, kaip ir alkoholio.
Laidoje „Kviečiame daktarą“ profesorius Alvydas Unikauskas išvardijo produktus, kurie žaloja kepenis.
Ilgalaikė kepenų žala baigiasi kepenų uždegimu, vadinamu hepatitu, arba kepenų suriebėjimu.
Šie 5 maisto produktai gali sunaikinti kepenis: Unikauskas pataria įsidėmėti
TV3 žiūrovų pamėgtos „Kviečiame daktarą“ laidos vedėjas profesorius Alvydas Unikauskas atviras – tiems, kurie nesirūpina kepenų sveikata gresia hepatitas ir kepenų suriebėjimas. Jam pritaria „Eurovaistinės“ vaistininkė Jovita Aleknienė ir pataria, kokie maisto produktai gali padėti kepenims atsinaujinti ir išlikti sveikoms.
Pasakė, per kiek laiko alkoholis pasišalina iš organizmo: įsidėmėkite
Per kiek laiko kepenys išskaido alkoholį, priklauso nuo įvairių faktorių. Vidutiniškai kepenys gali perdirbti 30 mililitrų alkoholio per valandą. Kraujyje jį galima aptikti kelias valandas, o šlapime – kelias dienas.
Kiek laiko alkoholis aptinkamas organizme, priklauso nuo įvairių veiksnių. Apie 20 proc. išgerto alkoholio per skrandį greitai patenka į kraują. Dar apie 80 proc. patenka į plonąsias žarnas.
Kepenų cirozę alytiškei išdavė vos 1 simptomas: įspėja visus
Tokia sunki liga kaip kepenų cirozė gali užklupti visiškai netikėtai, nes, kaip sako medikai, „kepenys nesiskundžia“. Alytiškė Daiva Benedikienė prisimena didžiulius sunkumus, kuriuos teko išgyventi susirgus Vilsono liga, kuri galiausiai komplikavosi kepenų ciroze – jos gyvybę išgelbėjo kepenų transplantacija.
Suriebėjusias kepenis išduoda 5 ženklai: nenumokite ranka
Augant sergančiųjų kepenų suriebėjimu skaičiui, gydytojas įspėja apie šios būklės keliamus pavojus sveikatai. Jo teigimu, suriebėjusias kepenis išduoda penki ženklai – pastebėję juos nedelskite.
Kepenys yra vienas iš gyvybiškai svarbių organų, atsakingų už daugiau kaip 500 žmogaus organizmo funkcijų, todėl svarbu užtikrinti gerą kepenų veiklą, nes bet kokios su kepenimis susijusios komplikacijos gali būti labai pavojingos.
Šie produktai gerina kepenų veiklą: ragina valgyti dažniau
Kepenys yra natūralus organizmo filtras, kuris šalina atliekas, toksinus ir metabolizuoja riebalus, baltymus ir angliavandenius. Kokius produktus geriausia vartoti, kad kepenys būtų sveikos?
Gerai veikiančios kepenys yra labai svarbios, kad būtumėte sveikais ir darbingais, todėl turite jas gerai prižiūrėti tam, kad jos galėtų tinkamai atlikti savo darbą.
Kepenų suriebėjimą išduoda šie simptomai: pastebėjus skubėkite pas gydytoją
Kepenys yra vienas svarbiausių žmogaus kūno organų, atliekantys daugybę funkcijų, nuo kraujo valymo iki medžiagų apykaitos reguliavimo. Tačiau įvairūs veiksniai, įskaitant netinkamą mitybą, per didelį alkoholio vartojimą, gali sukelti kepenų suriebėjimą.
Apie šios būklės prevenciją, gydymą ir diagnozavimą tv3.lt naujienų portalui komentuoja „Eurovaistinės“ vaistininkė Ovidija Savickaitė ir vaistinių tinklo „Camelia“ vaistininkė Asta Krušnienė.
Šie produktai kenkia kepenims: atsisakykite kuo greičiau
Kepenys atsakingos už daugybę funkcijų ir tinkamai jomis nesirūpinant gali kilti įvairių komplikacijų ir rimtų sveikatos problemų. Todėl specialistai ragina atsisakyti kai kurių produktų, nes jie kenkia kepenims.
Vienos iš pagrindinių kepenų funkcijų yra pagalba virškinant suvalgytą maistą ir toksinų filtravimas iš organizmo.
Šie produktai – aukso gysla kepenims: valgykite į sveikatą
Mityba atlieka svarbų vaidmenį palaikant kepenų sveikatą. Daugelyje maisto produktų yra junginių, kurie, kaip įrodyta, padeda pagerinti kepenų fermentų veiklą, apsaugo nuo riebalų kaupimosi, mažina uždegimą ir oksidacinį stresą.
Kepenys yra atsakingos už organizmo procesus – nuo baltymų, cholesterolio ir tulžies gamybos iki vitaminų, mineralų ir net angliavandenių kaupimo.
Jos taip pat skaido toksinus, pavyzdžiui, alkoholį, vaistus ir natūralius šalutinius medžiagų apykaitos produktus.
Kepenų cirozę išduoda šie ženklai: nenumokite ranka
Kepenų cirozė – klastinga, lėtai besivystanti liga, per metų metus suardanti kepenų struktūrą, ko pasekoje organas nebegali vykdyti savo funkcijų, o didžiausia klasta slypi tame, kad ši būklė ilgą laiką gali nesukelti jokių simptomų.
„Biofirst“ klinikos gydytoja gastroenterologė Dalia Kasperavičiūtė naujienų portalui tv3.lt plačiau papasakojo apie kepenų cirozę, jos klastingumą, išduodančius simptomus bei pasidalino patarimais, kaip apsaugoti kepenis.
Kuo skubiau išmeskite šiuos produktus: jie pilve virsta grynu cukrumi
Po to, kai gydytojas perspėjo, kad penki maisto produktai, kuriuos kažkada laikėme sveikais, iš tikrųjų nėra sveiki, „bent jau atsparumo insulinui požiūriu“, socialiniame tinkle pasirodė vaizdo įrašas, kuriame gydytojas „TikTok“ atskleidė sąrašą maisto produktų, kurių turėtume vengti, nes jie gali padidinti cukraus kiekį kraujyje.
Daugiau nei 1,2 mln.
Šie produktai – aukso gysla kepenims: valgykite į sveikatą
Galbūt nesuvokiate, kiek daug kepenys daro jūsų labui. Jos rūpinasi viskuo – nuo toksinų šalinimo iš kraujo iki virškinimo skatinimo, vitaminų saugojimo, kad organizmas juos galėtų panaudoti vėliau. Be to, jos beveik pačios savimi rūpinasi. Tačiau yra keletas maisto produktų ir gėrimų, kurie gali padėti išvengti tam tikrų kepenų ligų arba kovoti su jomis.
Sveikas kepenis galite palaikyti duodami joms reikalingų maistinių medžiagų.
Hepatito C simptomai: tūkstančiai net nežino, kad serga
Apie 70 000 Jungtinės Karalystės gyventojų nežino, kad serga hepatitu C. Nors tai nėra mirtina liga, tačiau negydant ji gali sukelti vėžį, sunkius kepenų pažeidimus ir mirtį.
Virusas plinta per sąlytį su krauju, taip pat naudojantis bendrais dantų šepetėliais ir skustuvais.
Kepenims šie produktai – aukso gysla: valgykite dažniau
Kepenys yra atsakingos už organizmo procesus – nuo baltymų, cholesterolio ir tulžies gamybos iki vitaminų, mineralų ir net angliavandenių kaupimo. Jos taip pat skaido toksinus, pavyzdžiui, alkoholį, vaistus ir natūralius šalutinius medžiagų apykaitos produktus. Norint išsaugoti sveikatą, svarbu palaikyti gerą kepenų būklę.
Mityba atlieka svarbų vaidmenį palaikant kepenų sveikatą.