Cholesterolis yra riebalų molekulė, randama jūsų kraujyje – jis sintezuojamas kepenyse, bet taip pat patenka į jūsų kūną su maistu, kurį valgote. Teigiama, kad didelio tankio lipoproteinai yra „gerasis cholesterolis“, nes jie šalina cholesterolį iš širdies ir arterijų, kad būtų išvalytas kepenyse.
Padidėjęs „gerojo cholesterolio“ lygis paprastai yra geras, tačiau padidėjęs mažo tankio lipoproteinų lygis yra labai pavojingas, jį vadiname „bloguoju cholesteroliu“. Šie mažo tankio lipoproteinai perneša cholesterolį į širdį ir arterijas, kur vėliau dėl „blogojo cholesterolio“ gali išsivystyti riebalinės plokštelės. Atsiradus joms, yra blokuojamas kraujo tekėjimas į audinį, esantį distalinėje blokadoje.
Padidėjęs cholesterolio kiekis yra širdies ir kraujagyslių ligų (širdies priepuolių ir insulto) rizikos veiksnys. Net jei jūsų cholesterolio kiekis yra tik šiek tiek padidėjęs, jūsų kraujospūdis vis tiek bus padidėjęs, rašo express.co.uk.
Vengti vartoti kiaušinius, vėžiagyvius, mėsą ir pieno produktus
Nors padidėjęs cholesterolio kiekis dažniausiai atsiranda dėl mitybos veiksnių, jį taip pat gali sukelti tokios sąlygos kaip skydliaukės sutrikimai, nutukimas, didelis alkoholio vartojimas, rūkymas, nervinė anoreksija, lėtinė inkstų liga ir kt.
Cholesterolio lygis taip pat gali būti paveiktas, jei gyvenate Pietų Azijos, Afrikos ar Karibų jūros regiuose. Taip pat jeigu išgyvenate menopauzę.
Norėdami sumažinti cholesterolio kiekį, savo mityboje turėsite pasistengti atsisakyti ar sumažinti vartojamų produktų kiekį. Vengti vartoti kiaušinius, vėžiagyvius, mėsą ir pieno produktus.
Atsisakius minėtų produktų, jūsų cholesterolio kiekis turėtų mažėti, bei iš „blogojo“ pavirsti „geruoju“.