Kelionių tinklalapis Makalius.lt atsako į dažnus jūsų klausimus apie rankinį bagažą ir maistą jame. Apie skysčius ir draudžiamus daiktus rankiniame bagaže galite paskaityti čia, o dabar apie tai, kokius maisto produktus galima, ko nepatartina vežtis rankiniame bagaže.
Jei norite sutaupyti – atidžiai skaitykite viešbučio aprašą
Pasakojame ketinantiems gaminti kelionėje arba tiems, kas norėtų kavą ir arbatą gerti savo viešbučio kambaryje ir kartais užsipilti verdančiu vandeniu vieną kitą makaronų sriubą. Atidžiai perskaitykite, kas jums žadama viešbučio kambaryje, ar yra virdulys, viryklė, šaldytuvas, o gal kažkuriais patogumais galima pasinaudoti bendrosiose patalpose. Įsigilinę į savo viešbučio ir kambario patogumus galėsite lengviau suplanuoti, ką pasiimti.
Maistas rankiniame bagaže
Visi birūs produktai – užpilamos košės, sriubos – puikus sprendimas, jei mėgstate lengvus pusryčius ar vakarienes ir nenorite išlaidauti. Beje, dėl visa ko, geriau išmesti aliejų esantį greitai paruošiamų makaronų pakuotėse ar sriubose, ir ne tik todėl, kad jis dažniausiai prasčiausios kokybės, bet ir dėl to, kad gali tekti dėl skysčio išmesti visus makaronus.
Su savimi galite pasiimti tikrų makaronų, sūrio, dešros, rūkytos mėsos, duonos pasidaryti sumuštinių pirmai dienai ar pagardinti gaminamą patiekalą, košę. Tik atkreipkite dėmesį, kad sūris negali būti mocarela supakuota vandenyje, o šlapią dešrą (kai pakuotėje yra skysčio) verčiau sudėkite iškart į sumuštinius ar išpakuokite.
Prie negendančių produktų priskiriamus konservus teks palikti namie, nes skystis esantis konservo viduje paprastai būna priežastimi išmesti šį maisto produktą oro uosto patikros punkte.
Į kelionę dažnas pasiima lašinių – labai patogus ir geras produktas aktyviai pramogaujantiems ar tiesiog tiems, kas nori sveiko energijos suteikiančio maisto. Norintiems pasikrauti saldumynų mėgėjams rekomenduočiau šokoladukus su riešutais – ne tik skanu, bet ir tikrai suteikia jėgų.
Nepamirškite įsidėti kavos, arbatų, cukraus, jei reikia druskos, pipirų. Galima vežtis tiek visą pakį, tiek išbertą į popierinį ar plastikinį maišelį, kad turinys nepasklistų po visą bagažą, verčiau sudėkite birų turtą į kelis maišelius. Vietoje cukraus galite įsimesti saldiklių, o kava gali būti supakuota į maišiukus, pvz., įvairios trys viename.
Kava, arbata, cukrus, košės, makaronai tikrai neturi būti pakuojami į tą patį maišelį, kaip ir skysčiai (nesijuokite, būna ir tokių klausimų). Bet, jei sugalvosite pasiimti į mažus maišiukus supakuoto medaus ar kečupo, majonezo, garstyčių ir pan. juos teks „deklaruoti“ kaip skystį ir jis užims vietą būtent tame maišelyje, kur yra visi jūsų 10 buteliukų 100 mililitrų.
Beje, venkite birius produktus vežtis didelės taros (litro ir pan.) buteliuose, nes gali tekti aiškintis, kam jis jums toks didelis.
Jei labai norisi, galite įsidėti vaisių – bananų, apelsinų ar, ko tik širdis geidžia.
Dėl alkoholio ir gaiviųjų gėrimų kelionėje
Jei atskrendate į kitą šalį vėlai ar jus tiesiog troškina lėktuvuose, nepamirškite užsukti į Lietuvos oro uostuose esančius Duty Free parduotuves (praėjus patikrą) ir nusipirkti mineralinio ar kitų gėrimų. Tik turėkite omenyje, kad savo vežamo alkoholio lėktuve gerti negalėsite. Neišmeskite plastikinių buteliukų, juos galėsite panaudoti svečioje šalyje – susipilti į juos atvėsusią arbatą ar dalį limonado ir pasiimti su savimi į įspūdžių kupiną dienos išvyką.